Narzuty szare

6 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Narzuty szare do sypialni

Sypialnia w szarości sprzyja wyciszeniu. Szara narzuta na łóżko czy grafitowy koc mogą towarzyszyć innym szarym tekstyliom. W sklepach dostępne są wysokiej jakości produkty pościelowe w różnych odcieniach szarości. Poszewki mogą też łączyć kolor szary z innymi, na przykład delikatnym niebieskim albo intensywnym różem. Stonowana szarość uwydatnia nasycenie innych barw, dzięki czemu ciekawiej się prezentują. Podobne zestawienie kolorystyczne można zastosować w dekoracji okna, dobierając pasujące do pościeli i narzuty zasłony do sypialni.

Narzuta szara do salonu

Praktyczna narzuta szara to uniwersalne przykrycie na sofę w nowoczesnym salonie. Wystarczy tylko dobrać odpowiednią tkaninę i odcień. Stonowany, grafitowy materiał pasuje do wnętrz w stylu industrialnym. Połyskujący, srebrzysty pled rozświetli natomiast salon w aranżacji glamour. Miękka narzuta w odcieniu szarości na fotel może w chłodne wieczory zastąpić koc. Puszysta narzuta szara idealnie pasuje do zimowych aranżacji salonu w stylu skandynawskim!

Narzuty szare pikowane

Przebojem na sezon jesienno-zimowy są dwustronne narzuty pikowane. Pikowane materiały są grubsze i znacznie cieplejsze od jednowarstwowych. Przeszywanie materiału daje też bardzo dekoracyjny efekt. Dodatkowy atut to możliwość zestawienia różnych kolorów: jedna strona narzuty może być szara, a druga mieć inny odcień szarości albo zupełnie inną, kontrastową barwę. Narzuta szara pikowana to wyrazisty element dekoracyjny, który do tego bardzo dobrze chroni sofę lub pościel. W połączeniu z szarymi, szarobłękitnymi i niebieskimi poszewkami na poduszki stworzy jasną, zimową aranżację.

Narzuta pikowana – dekoracyjna i praktyczna

Narzuta pikowana w kwadraty, romby lub pasy jest wyjątkowo stylowa i elegancka – dzięki niej łóżko wygląda imponująco. Charakterystyczne dla pikowanych materiałów wypełnienie sprawiają, że narzuta jest odpowiednio sztywna, dobrze się układa, nie marszczy i nie zawija. Jest ona bardzo ciepła, dzięki czemu można używać jej zamiast koca. O tym, jak wielkie właściwości grzewcze ma dana narzuta decyduje rodzaj użytej ociepliny – najczęściej stosuje się w tym celu bawełnę, wełnę lub włókninę. Nie jest to regułą, ale często zdarza się, że pikowana narzuta jest dwustronna. Jest to niewątpliwie zaleta dekoracyjna – przykrywając nią łóżko można cieszyć się raz jednym, raz drugim kolorem ozdobnego materiału.

Dzięki pięknej narzucie nawet najbanalniejsze łóżko może zamienić się nie do poznania. „Wystrojone” w połyskującą, gładką satynę, przykuwające wzrok pikowanymi zawijasami czy zapierającą dech patchworkową mozaiką, ozdobi najskromniejsze wnętrze. Nowa narzuta to doskonały i łatwy sposób na szybką zmianę kolorystyki, stylu wnętrza. W zależności od pory roku, sytuacji czy nastroju można bawić się stylizacjami, nadając nowy charakter naszej sypialni.

Pokaż mi swoją narzutę, a powiem Ci, kim jesteś!

Wybór narzuty powinien być zdeterminowany przede wszystkim wymiarami i rodzajem mebla, który ma okrywać, ale też gustem (tym, co nam się podoba, a co nie) i możliwościami finansowymi (budżetem na zakup). Na pierwszym etapie poszukiwań należy wyłonić kilka modeli, które odpowiadają tym trzem wytycznym.

Odpowiedzi na powyższe pytania porządkują myślenie o szarych narzutach. Ostatnie ma decydujący wpływ dla każdego dekoratora wnętrz. Dlatego korzystając z pomocy fachowców, warto przypomnieć im także o innych ważnych aspektach – przytulności i praktyczności. Nie zwlekaj odpowiedz sobie na powyższe pytania i wybierz się na zakupy z WestwingNow.