Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Narzuty: niebieski

  2 Produkty

  Niebieskie narzuty na łóżko

  Potrafią one odmieniać sypialniane aranżacje nie do poznania. Dzięki nim, w prosty sposób, można mieć zupełnie nową sypialnię! Warto więc zastanowić się nad odcieniem oraz materiałem. Z łóżka przykrytego narzutą można korzystać nawet przez cały dzień! Ładnie ułożona sprawi, że sypialnia będzie wyglądać jak z katalogu. Narzuta na łóżko powinna być funkcjonalna, jednak należy pamiętać, że pełni również funkcję dekoracyjną. Dobrze więc, gdy współgrają z wystrojem pomieszczenia. Dzięki nim można nadać sypialni styl, ożywić pomieszczenie dodatkowymi kolorami lub podkreślać nimi zmiany pór roku.

  Niebieskie narzuty – spokój, zdrowie i dobry sen

  Odcienie koloru niebieskiego to idealny wybór do sypialni – uspokajają, łagodzą nerwy i ułatwiają zasypianie. Niebieska pościel lub narzuta, błękitne zasłony lub tapety, puszyste, turkusowe dywany – oto przedmioty, które będą pasowały do każdej sypialni. Co więcej, kolor niebieski odstrasza podobno komary – szczególnie latem warto więc zdecydować się na niebieskie dodatki do sypialni.

  Narzuta turkusowa – zmiana wystroju na dobry nastrój

  Niebieski ma wiele odcieni: morski, turkusowy, błękitny, granatowy… Urządzając sypialnię lub salon warto zdecydować się na jeden z tych odcieni. Narzuty to elementy wystroju, przy pomocy których z łatwością można przeobrazić przestrzeń. Narzuta turkusowa w sypialnia sprawi, że pokój wypełni się spokojem i relaksującym chłodem. W salonie turkusowa narzuta na kanapę pozwoli stworzyć przytulne miejsce do odpoczynku. Aranżację uzupełnią dekoracyjne poduszki lub pufy w ciepłych kolorach, które przełamią chłód turkusowej narzuty.

  Na narzutę i koc na łóżko lub kanapę dobrze nadaje się satyna – jej gładkość podkreśli kształt mebla. Satyna to bardzo elegancka tkanina, na którą warto się zdecydować, żeby nadać wnętrzu bardziej elegancki, dostojny charakter.

  Wybór najlepszych niebieskich narzut

  Narzuty na łóżko nie wymagają kompromisów. Są zarówno praktyczne, jak i ozdobne. Zwykle kusi także ich dobra cena. Pytanie tylko – jaką tkaninę wybrać? Na rynku dostępne są narzuty z różnych materiałów. Ważne jest, by odpowiednio dobierać je do posiadanej pościeli. Sprawdź z jakiej tkaniny są pościel i poszewki, aby wybrać idealną narzutę dla siebie.

  • W przypadku narzut satynowych należy raczej zrezygnować z tego samego rodzaju pościeli, ponieważ pled będzie się zsuwał. Doskonale utrzyma się jednak na pościeli z kory lub perkalu.
  • Narzuty bawełniane sprawdzą się na wielu rodzajach pościeli, ale nie w każdej stylizacji wnętrza. Naturalny materiał jest bardzo miły w dotyku. Narzuty na łóżko z bawełny wymagają częstego prania i prasowania.
  • Kapy z akrylu bądź poliestru zapewniają łatwe użytkowanie. Materiały te szybko schną i nie wymagają prasowania.
  • Na zimę poleca się pikowane narzuty na łóżko. Są one wypełnione dodatkową włókniną, przez co żadna zimowa noc nie będzie już straszna.
  • Na lato warto wybrać cieńsze narzuty, tak zwane pledy – wykonane z pojedynczej tkaniny bez dodatkowej podszewki. W ciepłą, letnią noc mogą zastąpić grube kołdry.

  Niebieskie narzuty i ich rozmiary

  Kiedy rodzaj narzuty jest już wybrany, należy zastanowić się nad jej wielkością. Istnieją dwa sposoby na wierzchnie nakrycie posłania.

  • Okrywanie całego łóżka narzutą.
  • W tym przypadku należy wybrać narzutę wierzchnią sięgającą podłogi ze wszystkich stron. Jak określić pożądany rozmiar? Należy zacząć od wymierzenia łóżka – jego szerokości oraz długości, po czym dodać do nich wysokość od podłogi do górnej powierzchni materaca.
  • Przykładowo – kiedy łóżko ma 180 cm szerokości i 200 cm długości, a wysokość od podłogi wynosi 60 cm – minimalny rozmiar narzuty to 300 cm szerokości (180 + 60 + 60) i 260 cm długości (200 + 60). Przy łóżku zabudowanym przy nogach narzuta nie powinna być mniejsza niż 300 x 200 cm.
  • Zakładanie narzuty pod materac W tym przypadku należy zmierzyć materac – jego szerokość, długość i wysokość. Narzuta musi ładnie otoczyć całość, dlatego warto pomyśleć o niej już w momencie zakupu łóżka. Określając rozmiar, trzeba pamiętać o dodaniu odpowiedniej długości „zakładkowej” (min. 20 cm).
  • Przykładowo – materac o szerokości 160 cm, długości 200 cm, wysokości 30 cm – minimalny rozmiar narzuty to 240 cm szerokości (160 + 30 + 30 + 20 cm na zakładkę pod spód) i 240 cm długości (200 + 30 + 10 cm na zakładkę). Gdyby łóżko miało zabudowaną część przy nogach – minimalna narzuta to 240 x 200 cm.

  Narzuty niebieskie w różnych rozmiarach

  Niebieska narzuta dekoracyjna sprawdzi się przede wszystkim w roli kapy na łóżko lub kanapę, ale można zdecydować się na mniejszy rozmiar i ozdobić na przykład podnóżek do kanapy lub puf. Niebieska narzuta może służyć również jako okrycie, albo – zwłaszcza jeśli jest miękka i pikowana – jako mata do zabawy dla małego dziecka, którą można rozłożyć na podłodze.