Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Dywany dziecięce

  23 Produkty
  Sortuj: Popularność
  Filtr

  Dywaniki dziecięce

  Dywan dziecięcy pełni wiele funkcji. Przede wszystkim jest dekoracją, która dopełnia wystroju wnętrza i wprowadza do pokoju przytulny nastrój. Jako że najmłodsi domownicy dużą część czasu spędzają na podłodze rysując, tworząc małe arcydzieła z klocków lub testując nowe zabawki, dywan jest również ważnym miejscem codziennych zabaw. Musi być kolorowy, żeby przykuwał uwagę najmłodszych, a jednocześnie miękki i delikatny, aby dobrze zabezpieczał przed chłodem.

  Nie każdy dywan będzie odpowiedni do pokoju dziecka! Styliści WestwingNow radzą, jakie wybrać:

 • Dywaniki akrylowe są miękkie w dotyku i mają gładkie włókna. Akryl jest często nazywany sztuczną wełną ze względu na podobieństwo do tego materiału. Akrylowy dywan dla dzieci łatwo się czyści i jest odporny na grzyby oraz bakterie.
 • Wełniane dywany do pokoju dziecięcego to nie najlepszy pomysł – w pokoju dzieci trudno się je czyści, ponadto wełna jest silnym alergenem. Zapewniają jednak wysoką jakość, zwłaszcza te wykonane z wełny nowozelandzkiej i tybetańskiej.
 • Bawełniane, dzięki swoim antystatycznym właściwościom, nie powodują uczuleń. Bawełna to naturalny materiał, będzie więc bardzo przyjemna dla malucha co więcej jest często wykorzystywana do produkcji dywaników i mat edukacyjnych dla noworodków.
 • Wybierając dywan dziecięcy powinniśmy również wziąć pod uwagę zdanie samych zainteresowanych. To w końcu nasze pociechy będą na nim spędzać najwięcej czasu. Dywan dla dziewczynki w pięknych odcieniach różu, a może dywan dla chłopca w ulubione samochody lub bohaterów z bajki ? Westwing to idealne miejsce na zakupy w sieci. Starsze dzieci na pewno ucieszą z możliwości podjęcia „dorosłej” decyzji i z radością zagospodarują swój pierwszy kawałek własnej przestrzeni. W pokoju nastolatka warto postawić na dywany z krótkim włosiem, które będzie łatwiej utrzymać w czystości.