Stół i Bar: zielony

203 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Zielona kuchnia w stylu nowoczesnym

Zwolennicy nowoczesności w aranżacjach wnętrz chętnie stawiają na śmiałe eksperymenty z kolorami, dlatego w stylu nowoczesnym ciekawym rozwiązaniem okaże się zielona kuchnia w odcieniu wiosennym lub groszkowym. Ta odmiana zieleni doda wnętrzu świeżości i optymizmu. Będzie dobrze komponować się z bielą, czernią lub brązem. Zielona kuchnia w stylu nowoczesnym powinna zostać zaprojektowana tak, by najważniejsze były w niej przestrzenność i funkcjonalność. Dobrze postawić na zielone meble wykonane z płyt lakierowanych na wysoki połysk. Powinny mieć proste, geometryczne kształty i być bardzo pojemne. Gdy wnętrze jest otwarte konieczny okaże się zielony stół i bar, które wyraźnie oddzielą część kuchenną od wypoczynkowej. Przy stole warto zbierać się na posiłki, przy barze – usiąść przy porannej kawie czy szybkiej przekąsce w ciągu dnia.

Zielona kuchnia w stylu vintage

Już od kilku sezonów modne jest urządzanie kuchni w stylu lat pięćdziesiątych - intensywne, nawet cukierkowe kolory, stare amerykańskie reklamy na ścianach, sprzęt nowoczesny, lecz nawiązujący designem do estetyki minionej epoki. Zieleń w ciepłym odcieniu w takiej aranżacji sprawdzi się doskonale. W zielonej kuchni vintage znajdzie się miejsce na piekarnik, okap, zmywarkę i lodówkę o barwie delikatnej mięty. Ten kolor może współgrać z różem, czerwienią, bielą i czernią. Kuchnia w stylu vintage może mieć czarno-białą podłogę w szachownicę i wysoki zielony bar z hokerami. Zieleń w kuchni w stylu vintage sprawi, że będzie ona przytulna, a jednocześnie bardzo oryginalna.

Zielona kuchnia w stylu rustykalnym

Kuchnie w stylu rustykalnym bywają dosyć ciemne. Decyduje o tym przewaga drewna czy kamienia w wystroju. Świetnie sprawdzają się tu solidne, drewniane stropy, murowane okapy, kamienne i ceglane łuki, piece kaflowe czy proste ławy z desek. Do wiejskiej kuchni warto wprowadzić zieleń w odcieniu butelkowym lub zgniłym. Na zielono można pomalować kuchenne szafki lub ściany, na tle których świetnie zaprezentują się drewniane sprzęty. Może też być odwrotnie – drewniane meble zyskają towarzystwo zielonego stołu i baru. Inną propozycją okaże się zielona kuchnia w odcieniu seledynowym. Na ten kolor dobrze jest pomalować boazerie, które często goszczą w kuchniach w stylu rustykalnym. Pokrywając seledynową farbą szafki, można posłużyć się techniką “przecierek”, która optycznie postarzy meble. Miejsce szafek wiszących lub ich części może zająć staroświecki kredens pomalowany na odcień miętowy.

Jak urządzić zieloną kuchnię – praktyczne porady

Wszystko zależy wyłącznie od indywidualnych upodobań domowników. Warto jednak trzymać się kilku zasad, które za każdym razem nadadzą jej wyjątkowy charakter.

  • W większości domów duże sprzęty kuchenne są białe lub srebrne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zdecydować się na te w odcieniu soczystej trawy. Zielona lodówka albo okap? To gwarancja udanej aranżacji.
  • Zielony kolor w kuchni lubi towarzystwo innych barw ziemi. Świetnie skomponuje się np. z lekkimi odcieniami beżu i brązu, a także bielą.
  • Zielone ściany w kuchni będą znakomicie wyglądały w towarzystwie półek, szafek i regałów wykonanych z naturalnego drewna, z widocznymi słojami lub sękami. Doda to wnętrzu nieco swojskiego, rustykalnego charakteru.

Zielony kolor w kuchni może mieć wiele odsłon. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu chce się ją zaaranżować i na jaki odcień zieleni postawić. Zielony stół i bar mogą być wstępem do wielu oryginalnych aranżacji.