Stół i Bar: szary

207 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Nowoczesna szara kuchnia

Szara kuchnia to jedna z wizytówek nowoczesnego minimalizmu. Proste szafki kuchenne w odcieniach szarości podkreślają oszczędną, wysmakowaną stylistykę wnętrza. Ponadto takie meble wyjątkowo łatwo utrzymać w czystości. Minimalistyczną formę i kolorystykę szafek warto zrównoważyć bardziej urozmaiconymi ścianami. Na ścianach nowoczesnej szarej kuchni dobrze prezentują się czarno-białe zdjęcia albo utrzymana w odcieniach szarości fototapeta.

Nowoczesna szara kuchnia świetnie wygląda też z kontrastowymi dodatkami. Do ciemnoszarego lub grafitowego stołu warto dobrać designerskie krzesła w żywych kolorach – na przykład modne czerwone, jaskrawożółte lub intensywnie zielone hokery. Jasnoszare meble dobrze komponują się również z czarnymi i białymi elementami wyposażenia. Dzięki ścianie stylizowanej na cegłę szara kuchnia nabiera natomiast bardziej industrialnego charakteru.

Szara kuchnia w stylu skandynawskim

Stonowana szarość to jeden z ulubionych kolorów wykorzystywanych w stylu skandynawskim. Aranżacje rodem z krajów Północy chętnie łączą neutralne barwy i naturalne materiały. Doskonałym przykładem skandynawskiego designu jest szara kuchnia z drewnianymi blatami. W jasnoszarej kuchni bardzo dobrze wyglądają też białe meble i dodatki.

Styl skandynawski udowadnia, że szara kuchnia wcale nie musi być ponura. Połączenie jasnych odcieni szarości, czystej bieli i naturalnego drewna sprawia, że szara kuchnia skandynawska jest promienna i wydaje się bardziej przestronna. To sprawdzony wybór nawet do niewielkich kuchni.

Szara kuchnia w stylu prowansalskim

Czy w kuchni urządzonej w stylu słonecznej Prowansji jest miejsce na kolor szary? Jak najbardziej! Styl prowansalski stawia na naturalne materiały, w tym również kamień. W tradycyjnych prowansalskich wnętrzach można często spotkać charakterystyczne kamienne ściany i posadzki. W nowoczesnej szarej kuchni warto natomiast postawić na jasnoszare blaty lub fronty szafek.

Postarzane stoły i bary koloru szarego w jasnych odcieniach bardzo dobrze komponują się z naturalnymi tkaninami, lawendą i dodatkami stylizowanymi na antyki. Nowatorskim elementem mogą być kolorowe zdjęcia z prowansalskimi motywami, umieszczone na szklanych panelach. Szara kuchnia w stylu prowansalskim to wyjątkowe wnętrze, w którym tradycja spotyka się z wyrafinowaną nowoczesnością.

Otwieramy bar!

Spełnienie barowych marzeń zależy nie tylko od chęci, ale i posiadania przynajmniej 2 m² wolnej przestrzeni. Bar najlepiej zaaranżować w pokoju dziennym lub na pograniczu salonu i aneksu kuchennego. Projekt musi być efektowny, przemyślany i komponować się ze stylem pomieszczenia.

Bar można zbudować samodzielnie lub zwrócić się o pomoc do fachowców. Decydując się na pierwszą opcję, najlepiej zaprojektować go z odpornych na wilgoć płyt gipsowo-kartonowych, drewna lub cegły. Jeśli jednak w grę wchodzi nowoczesna, szklana konstrukcja lub bar zdobiony misterną metaloplastyką, potrzebny będzie specjalista. Angaż profesjonalnego projektanta posiada wiele zalet. Oprócz wysokiej klasy projektu konstrukcyjnego otrzymasz moc porad i sugestii. Może zdecydujesz się na wykończenia z luksferów? Albo ekstrawaganckie podświetlenie LED? Opcji jest naprawdę wiele!

Stół i bar koloru szarego oraz naturalne materiały dodadzą wnętrzu przytulności, a delikatne, pastelowe kolory pozwolą je rozjaśnić i sprawią, że będzie wydawało się większe.