Poduszki: czarny

LP_Kissen_allgemein_Desktop
99 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Czarne poduszki- materiały

  • Poduszki wypełnione puchem są bardzo wygodne i praktyczne. Dobrze odprowadzają wilgoć, dzięki czemu wygodnie śpi się na nich również podczas letnich upałów. Do wypełnienia poduszek używa się zwykle puchu gęsiego (najwyższej jakości), kurzego lub kaczego. Nieco tańszą alternatywą dla puchu jest pierze, czyli mieszanka puchu i piór. Wbrew często powtarzanej opinii poduszki wypełnione puchem lub pierzem wcale nie są niewskazane dla alergików.
  • Poduszki z wypełnieniem jedwabnym są wyjątkowo luksusowe i nadzwyczajnie wygodne. Ich ogromną zaletą jest antystatyczność – nie przyciągają kurzu i nie powodują elektryzowania się włosów. Podobne właściwości mają nieco tańsze poduszki z wypełnieniem wełnianym.
  • Ostatnio dużą popularność zyskują poduszki wypełnione ziarnami gryki, orkiszu lub łuskami prosa. Są uważane za szczególnie dobre dla zdrowia – stanowią stabilne oparcie dla karku i pozytywnie wpływają na cerę.
  • Poduszki wypełnione syntetycznymi surowcami wysokiej klasy nie ustępują dziś jakością tym wypełnionym naturalnymi surowcami. Szczególnie popularne są poduszki z wypełnieniem piankowym. Pianka jest surowcem oddychającym i doskonale dopasowującym się do kształtu ciała śpiącego.

Czarne poduszki w aranżacji

Dekoracyjne i praktyczne zastosowanie czarnych poduszek to niemal temat rzeka. Najpowszechniejsze są poduszki o wymiarach 40×40 cm. Mogą się pojawić zarówno w sypialni, jak i salonie jako dekoracja łóżka bądź sofy. Z kolei w kuchni nie powinno zabraknąć eleganckich poduszek na krzesła. Większe modele z powodzeniem odnajdują się w roli samodzielnych siedzisk, szczególnie jeśli przybędą liczni goście. W przestronnym domu można też porozkładać dekoracyjne czarne poduszki w różnych miejscach, na przykład na parapetach. Warto pamiętać o poduszkach przeciw przeciągom, które pozwalają jeszcze lepiej ocieplić mieszkanie. Możliwości jest mnóstwo, jednak czarne dodatki są bardzo wyraziste i w nadmiarze mogą przytłaczać aranżację. Dlatego warto zachować równowagę pomiędzy czarnymi a białymi elementami.

Przytulne dekoracje

Lśniące powierzchnie warto zestawić z bardziej matowymi, co efektownie dynamizuje aranżację, a przy okazji dodaje jej przytulności. Dlatego obok poduszek skórzanych czy jedwabnych mogą się pojawić bawełniane albo wełniane. Warto pamiętać, że naturalna bawełna jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości – wystarczy uprać ją w pralce. Ponadto wyróżnia się dużą solidnością, stanowi więc wybór na lata. Z kolei wełna wspaniale ogrzewa, ocieplając wystrój także optycznie. W eleganckiej sypialni lub szykownym salonie czarne poduszki w wełnianych kubraczkach nie zaburzą harmonii wystroju, a tylko wprowadzą do niego odrobinę sielskości i naturalności. Warto wybierać modele o grubych splotach z charakterystycznymi warkoczykami. Choć to design znany od dawna, w ostatnich latach przebojem wkroczył na salony. W wełniane kubraczki ubiera się też pufy.

Czarne poduszki i eleganckie dodatki

Kolor czarny stanowi synonim ponadczasowej elegancji. Nic więc dziwnego, że modny styl glamour wykorzystuje niezwykłe walory tej barwy. Czarne poduszki mogą zyskać szykowny wygląd – kluczem jest materiał, z jakiego wykonano poszewkę.

  • Jedwab – nieco chłodny w dotyku, gładki i delikatny. Czaruje magicznym połyskiem, dlatego jest jednym z najelegantszych materiałów. Czarna poduszka z jedwabną poszewką stanowi zatem idealny wybór do aranżacji glamour.
  • Skóra – naturalna i ekologiczna. Każda z nich prezentuje się zjawiskowo w eleganckim wystroju. Czarne poduszki skórzane są często dekoracyjnie pikowane, dlatego najlepiej czują się na szykownej sofie ze skórzaną tapicerką.
  • Plusz – czyli elegancka tkanina z okrywą runową, puszysta i lśniąca. Pluszowe czarne poduszki świetnie sprawdzają się w wytwornym salonie z pałacową nutą.