Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Meble tapicerowane

660 Produkty
Sortuj: Popularność
Sortuj: Popularność
Filtr
Tkanina

Meble tapicerowane - komfort i styl

Meble tapicerowane potrafią być nie tylko piękne i eleganckie, ale i niezwykle komfortowe. Dodatkowo wspaniale ocieplają wnętrza i dodają im przytulności. Fotel z adamaszku, aksamitny puf, kanapa w tapicerce z miękkiej wełny… prawda, że brzmi kusząco? Bez szykownych tkanin wnętrza wydają się ubogie. Meble tapicerowane wspaniale urozmaicą każdą przestrzeń. Wystarczy pluszowa sofa lub komplet krzeseł obitych żakardem, a poczujesz się jak w królewskiej komnacie!

Meble tapicerowane skórą

Sofy, fotele czy ławki ze skórzaną tapicerką to znak komfortu i luksusu. Podnoszą prestiż wnętrza, poziom życia i satysfakcji. Najbardziej ekskluzywne są te naturalne. Jednak dzięki współczesnej technologii nawet te sztuczne nie odbiegają od nich estetyką, a często są łatwiejsze w utrzymaniu.

Oto jedne z najpopularniejszych skórzanych obić:

  • Skóry powierzchniowo zamknięte (skóra licowa, dwoina, bycast) – ze względu na wysoką wytrzymałość mechaniczną meble tapicerowane je uwielbiają. Pory skóry są zamykane i kryte specjalnymi środkami impregnującymi. Najmilsza w dotyku i najbardziej szlachetna jest skóra licowa.
  • Skóry powierzchniowo otwarte (skóry anilinowe, nubuk) – jedne z najbardziej luksusowych skór. Meble tapicerowane obite takim materiałem są znacznie droższe. Skóry otwarte są bardzo delikatne, miękkie, oddychają, przepuszczają wodę. Ich faktura jest piękna i naturalna, posiada oryginalne zarysowania, przebarwienia, „skazy”.
  • Ekoskóry – sztuczny materiał do złudzenia przypominający skórę. Szlachetny surowiec imitowany jest przez poliuretan osadzony na bawełnianym lub sztucznym materiale. Ekoskóra, podobnie jak skóra licowa, jest przyjemna w dotyku, jednak tylko częściowo przepuszczalna. Meble tapicerowane obite ekoskórą są tańsze, ale efektowne.
  • Skaj – sztuczny materiał wykonany z polichlorku winylu osadzony na siatce z poliestru. Meble tapicerowane obite skajem nietrudno utrzymać w czystości, ponieważ surowiec jest łatwo zmywalny. Są jednak bardziej narażone na urazy mechaniczne. Skaj jest dwukrotnie tańszy niż ekoskóra.

Meble tapicerowane materiałem

Jeśli dana tkanina jest popularna, oznacza to, że decyzję o jej wyborze podjęło wiele osób. I nieważne, czy kierowały nimi wiedza, doświadczenie czy rekomendacja rodziny – jest to jakościowa wskazówka. Wybór najbardziej popularnych obić tekstylnych ułatwia ich czyszczenie (więcej dostępnych środków) i późniejszą renowację mebla. Paleta wzorów też jest większa!

  • Len – jeden z najstarszych materiałów używanych w tapicerstwie. Jest miękką, bardzo wytrzymałą tkaniną o splocie płóciennym. Meble tapicerowane lnem najlepiej czyścić wyciągiem z drzewa palmy wachlarzowej. Tkaninę należy natrzeć substancją okrężnymi ruchami, po czym wyczyścić gąbką namoczoną w wodzie.
  • Welur – bardzo miękka, delikatna tkanina o krótkim włosie. Często mówi się o niej „plusz”. W Polsce wytwarzana od przełomu XVII i XVIII wieku. Meble tapicerowane welurem są tkaniną stosunkowo łatwą w czyszczeniu. Co istotne, delikatny materiał w połączeniu z mieszankami przeciwpożarowymi pozostaje wysoce odporny na ogień.
  • Welwet – często mylony z welurem. Jest równie miękki i miły w dotyku, jednak ma znacznie dłuższą pokrywę włosową. Przyglądając się mu bliżej, można dokładnie stwierdzić, w którą stronę układa się faktura materiału. Meble tapicerowane welwetem należy czyścić za pomocą odkurzacza, a raz na jakiś czas wytrzeć flanelową szmatką zwilżoną roztworem z wody i nafty.
  • Adamaszek – miła w dotyku tkanina dwustronna. Najczęściej bywa jednobarwna. Zdarza się, że meble tapicerowane są kryte matowym adamaszkowym materiałem, tłoczonym w błyszczące wzory. Tkaninę najlepiej konserwować wodą z odrobiną boraksu. Roztwór sprawi, że materiał będzie pięknie błyszczał.