Szukaj
WestwingNow Logo
140 zł dla CiebieBezpłatna przesyłka od 150 zł

Meble z drewna


Meble z drewna w dziejach wnętrzarstwa zrobiły zawrotną karierę. Współcześnie kojarzone są z naturą i solidnością. Świetnie prezentują się we wnętrzach klasycznych, ale pokochają je także eklektyczne przestrzenie. Wprowadzając drewniane elementy do wnętrz, można mieć pewność, że przetrwają kolejne dziesięciolecia… a może nawet dłużej. Najstarsze rzeźbione dekoracje mają ponad 6 tys. lat. Przez kolejne wieki wygląd mebli i przedmiotów z drewna zmieniał wielokrotnie. Dzięki współczesnemu eklektyzmowi projektanci wnętrz mogą dziś proponować dowolne meblowe kombinacje, które pozwalają pamiętać o świetności każdej z epok.


Drewno drewnu nierówne


Istnieje wiele rodzajów drewna wykorzystywanych w europejskim meblarstwie. Każde z nich ma inne właściwości i do czego innego się nadaje. Dużą popularnością cieszą się rodzime gatunki, ale po kilku latach zapomnienia do łask wraca także drewno egzotyczne (tek, mindi czy paulownia). Inne, bardziej uniwersalne rodzaje drewna spotykane we współczesnych domach to brzoza, wiśnia czy orzech. Warto zebrać podstawowe informacje o najpopularniejszych gatunkach.


Rodzima sosna


chętnie wykorzystywana do produkcji mebli, parkietów, drzwi i akcesoriów do domu. Jasne drewno, przyjemne i ciepłe w dotyku, pozwala stworzyć przytulną, domową atmosferę. Meble sosnowe są uniwersalne i pasują do wielu stylizacji, szczególnie dobrze komponują się jednak z dodatkami w stylu rustykalnym lub skandynawskim. Sosna w połączeniu z interesującymi dekoracjami i akcesoriami to sprawdzony przepis na niepowtarzalną aranżację.


Wonny sandałowiec


Sandałowiec jest rośliną, którą najczęściej kojarzymy z perfumami. Jego subtelny, słodki aromat stanowi nutę bazową dla wielu popularnych kompozycji zapachowych. Drzewo sandałowe ma jednak również wiele innych zalet. To doskonały materiał do wyrobu mebli i akcesoriów, które doskonale pasują zarówno do tradycyjnych, jak i klasycznych wnętrz. Wyroby z drewna sandałowego mają ponadczasowy charakter i łatwo dopasować je do zmieniających się aranżacji.

Odkryj nasz szeroki asortyment mebli z drewna na WestwingNow i kup swój ulubiony model!

Meble z drewna

682 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr
Drewno