Zielone dywany

37 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Jaki dywan wybrać do salonu

Kolorystyka i wzór to decyzja drugiej kolejności. W pierwszej natomiast jest materiał, z którego dywan ma być wykonany. Dywany zielone z włókna naturalnego:

  • Najdroższy i najszlachetniejszy jest jedwab. Dywany jedwabne to kwintesencja piękna i luksusu. Są antystatyczne, lekkie, trwałe i odporne na zabrudzenia. Włókno jedwabne chłodzi w upały i ogrzewa w zimne dni, wspaniale reguluje klimat we wnętrzu.
  • Wełna. Jej zalety to wysoka jakość, elastyczność, trwałość. Wełna gromadzi wilgoć, dzięki czemu ma właściwości antyelektrostatyczne i zdolność regulowania wilgotności powietrza dlatego dywan z wełny sprawdza się w sypialni. Nie nadaje się jednak dla alergików, bo wilgoć sprzyja rozwojowi drobnoustrojów.
  • Dywany bawełniane są miękkie, przystępne cenowo, a przy tym bardzo łatwo utrzymać je w czystości - w razie potrzeby można je bez obaw prać w pralce.

Zielone dywany do salonu z włókna syntetycznego

Tworzywa sztuczne to polipropylen, poliamid, akryl. Dywany zielone z takich włókien służą alergikom - na sztucznych włóknach grzyby, roztocza, bakterie, mole nie mają warunków do rozwoju. Syntetyczne zielone dywany do salonu są łatwe do czyszczenia i mało podatne na zabrudzenia. Jakościowo są gorsze od wełnianych, ale też dużo tańsze i dostępne w niezliczonych wzorach. Nowoczesne techniki produkcji pozwalają na uszlachetnianie sztucznej przędzy, tak żeby jak najbardziej przypominała wełnę.

Do salonu najlepszy jest duży dywan, lecz taki, który nie zakrywa całej podłogi. Warto dopasować go wielkością do kanapy. W kąciku jadalnym salonu dywan nie powinien być wiele większy od powierzchni stołu. Małe dywaniki przydają się w przejściach i korytarzach albo do wyznaczenia mniejszych stref. Podłogę w sypialni można wyłożyć dywanem w całości lub tylko tam, gdzie stawiamy stopy.

Zielone wnętrze dla dziecka

Pokój dziecięcy to miejsce, którego projektowaniu trzeba poświęcić dużo uwagi, zwłaszcza na jego bezpieczeństwo. Dobry zielony dywan dla dziecka musi być antypoślizgowy. W razie upadku malucha powinien zaś zapewniać jak najlepszą amortyzację. Musi być również antyalergiczny i łatwy do utrzymania w czystości. Własny pokoik jest dla dzieci krainą przygód dlatego dziecięce królestwo powinno być urządzone ciekawie i atrakcyjnie. Ważne jest, aby dodatki i dekoracje stymulowały wyobraźnię malucha i dobrze wpływały na jego nastrój. Jasne i radosne odcienie zielonego będą tworzyć przyjazną dziecku atmosferę. Szczególnie atrakcyjnie zaprezentują się w zestawieniu z meblami w kolorze białym lub jasnego drewna. Takie zestawienie budzi skojarzenia z naturą i z lasem, tak samo jak zielony dywan.

Odkryj nasz szeroki asortyment zielonych dywanów na WestwingNow i kup swój ulubiony model!