Kartell Slider logorot Kartell_02
46 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Philippe Starck -rewolucjonista w świecie współczesnego designu

Określany często, jako enfant terrible designu, Starck znany jest przede wszystkim z zabawnych reinterpretacji obiektów codziennego użytku. To artysta wszechstronny. Mówi się, że jest zbyt utalentowany, pomysłowy i dowcipny, żeby ograniczyć się tylko do jednej dziedziny. Z pasją tworzy projekty zarówno małych przedmiotów codziennego użytku, jak i nowoczesnych pojazdów oraz monumentalnych budynków w centrach światowych metropolii. Jego dzieła charakteryzuje oszczędna, acz kreatywna forma. Sam twórca twierdzi, że design na najwyższym poziomie powinien być dostępny dla przeciętnego użytkownika. Duży nacisk kładzie na ekologię. Jak sam mówi - dba o przyszłość ludzkości i natury. Dlatego wśród jego realizacji można znaleźć na przykład nowoczesne mikroelektrownie wiatrowe.

Philippe Starck - najpopularniejsze projekty

W przypadku Starcka miliardowe projekty szczęśliwie współistnieją z rzeczami przeznaczonymi dla odbiorcy masowego. Obok przedmiotów luksusowych (jak choćby kryształowe żyrandole Baccard), projektuje także przedmioty użytkowe, w cenach nieprzekraczających możliwości przeciętnych klientów. Projektantowi zawsze zależało na tym, by dobry design był mniej elitarny. Niemal każdy kojarzy z nazwiskiem Philippe Starcka smukłą wyciskarkę Juicy Salif, która swoim wyglądem przypomina pająka o długich odnóżach. Z kolei „Excalibur” to jedyna na świecie szczotka klozetowa zaprojektowana przez światowej sławy designera. On sam tak skomentował ten projekt: „Zawsze twierdziłem, że punktem kulminacyjnym mojej kariery będzie zaprojektowanie szczotki do mycia toalety. Była ona jednym z tych przedmiotów, które chciałem potraktować z należytym im szacunkiem.”

Philippe Starck dla Kartell

Kartell jako pierwsza firma na świecie produkuje meble i dekoracje do domu z poliwęglanu. Krzesło La Marie zostało odlane z jednej formy, jest przezroczyste przez co wygląda na bardzo lekkie i delikatne, a jednak jego konstrukcja jest nad wyraz solidna i trwała. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów Philippe’a Starcka jest krzesło Louis Ghost. Projektant w tym przypadku „zapatrzył się”w barokowe ludwiki, stąd elegancki, stylowy kształt tego mebla, który znamy z różnorodnych aranżacji, zarówno salonowych, jak i jadalnianych i kuchennych. Natomiast materiał, z którego powstało, czyli przezroczysty poliwęglan, można dziś bez przesady nazwać odkrywczym i rewolucyjnym. Oba zachwycające produkty zostały zaprojektowane właśnie dla marki Kartell.

Odkryj nasz szeroki asortyment meble i lampy marki Kartell na WestwingNow i kup swój ulubiony model!