Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Zegary ścienne: tworzywo sztuczne

  8 Produkty

  Zegary ścienne

  Zegary ścienne z tworzywa sztucznego przybierają oryginalne formy i nie tylko informują nas, która jest godzina, ale pięknie zdobią ścianę. Dziś żeby sprawdzić czas, wystarczy rzut oka na ekran smartfona. Nie oznacza to, że tradycyjne zegary powinny odejść w zapomnienie. W domowym zaciszu przyjemniej jest spojrzeć na tarczę staromodnego zegara – niekiedy wydaje się, że mierzony nim czas płynie nieco wolniej.

  Czym jest czas? Nad tym pytaniem filozofowie i naukowcy głowią się od wieków. Mimo, że czas jest ściśle określoną wartością fizyczną, na co dzień wydaje się zupełnie subiektywny. Zdarza się, że godziny mijają szybko jak minuty, innym razem minuty dłużą się w nieskończoność. Dlatego tylko patrząc na zegarek, możemy właściwie ocenić jego upływ. Czas zawsze miał w życiu ludzi ogromne znaczenie. Niegdyś mierzono go, korzystając ze zjawisk przyrody: wschodów i zachodów słońca oraz zmieniających się pór roku. Dlatego mówi się, że czas dla naszych dalekich przodków miał charakter cykliczny. Trudno to sobie wyobrazić, ale nie istniały wtedy pojęcia takie jak minuty i godziny.

  Krótka historia zegara

  Pierwsze zegary słoneczne pojawiły się w trzecim tysiącleciu przed naszą erą. Znane były między innymi w Egipcie, Babilonii i Chinach. Starożytni używali nawet przenośnych zegarów słonecznych – prototypów dzisiejszych zegarków na rękę! Egipcjanie stworzyli też pierwsze klepsydry, w których początkowo czas odmierzała woda, a nie piasek – były to tak zwane zegary wodne. Te pierwsze czasomierze miały ogromne znaczenie na przykład w rytuałach religijnych, ale nie wpływały na życie codzienne.

  W Europie prawdziwa rewolucja w pojmowaniu czasu nastąpiła w XIV wieku, kiedy na wieżach miejskich zaczęto umieszczać zegary mechaniczne. Ich bicie mogli, co godzinę usłyszeć wszyscy mieszkańcy miasta. Po raz pierwszy w historii powszechne stało się dzielenie dnia na dwadzieścia cztery równe części. Dopiero w XVII wieku zaczęto używać wskazówek minutowych i sekundowych. Od tej pory czas zaczął przyspieszać. W XX wieku kolejne wynalazki – mechanizmu kwarcowego i atomowego – pozwoliły na jeszcze dokładniejsze pomiary upływających nanosekund.

  Zegary dekoracyjne

  Wszelkiego rodzaju dekoracje i bibeloty są dopełnieniem domowej przestrzeni. Umiejętnie zaplanowane mogą nadać aranżacji zupełnie nowy charakter. Wśród najpopularniejszych dekoracyjnych przedmiotów, warto wymienić zegary. Można je kupić zarówno w wersjach klasycznych jak i nowoczesnych. Te ostatnie są reprezentowane przez modne zegary zrobione z płyt winylowych.

  Taki zegar to doskonały przykład upcyclingu, czyli nadawania drugiego życia przedmiotom. Taki stylowy dodatek doda wnętrzu o uroku i nikt nie przejdzie bok niego obojętnie. Można zrobić go samodzielnie. Poopowiadamy jak.

  Jak zrobić zegar z płyty winylowej?

  Zegar z płyty winylowej sprawdzi się w wielu aranżacjach. Oto kilka przykładów:

  • We wnętrzach z loftową duszą mile widziane są zaskakujące dodatki . Jednym z nich może być zegar z płyty winylowej.
  • Płyty winylowe kojarzą się z rock’n’rollem, a ten z kolei jest retro. Taki zegar będzie wyglądał jak dekoracja z epoki!
  • Vintage kocha dekoracje z duszą. Winylowy zegar można do nich zaliczyć.
  • Sprawdzi się także w pokoju melomana.

  Zegar z płyty winylowej to praktyczny dodatek, obok którego nie da się przejść obojętnie. Bardzo niskim nakładem pracy i wydatków można go zrobić samodzielnie. Poniżej krótka instrukcja.

  Do wykonania zegara z płyty winylowej potrzebne będą: mechanizm i wskazówki zegarka (mogą być od starego, nieużywanego lub najtańszego ze sklepowej półki), bateria, klej na gorąco i pistolet do jego aplikacji, haczyk lub drucik do zawieszenia zegara. Żeby powstał zegar z płyty winylowej, wystarczy mechanizm z innego zegarka umocować z tyłu płyty i z przodu dołączyć do niego wskazówki. Za pomocą kleju na gorąco należy przykleić haczyk. Gotowy zegar można powiesić na ścianie!

  Drugie życie rzeczy — to jest modne!

  Wystarczy odrobina kreatywności i trochę wolnego czasu, żeby stworzyć unikatowe dekoracje do swojego domu. Dzięki nim wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru, a goście nie przejdą obok nich obojętnie. To także bardzo modne rozwiązanie, dlatego warto rozglądać się za przedmiotami, którym można nadać nowe życie zmieniając je w stylowe dodatki.

  Zegary ścienne

  Zegary ścienne i stojące nie są już tak niezbędne jak kiedyś. Mogą jednak stanowić oryginalne wykończenie aranżacji. Stare zegary fabryczne sprawdzą się w loftowych wnętrzach. Zegary dworcowe z kutego żelaza pasują natomiast do stylizacji rustykalnych. Również w pokoju dziecięcym warto powiesić zegar analogowy, aby dziecko mogło nauczyć się odczytywać z niego godzinę. Zegar kuchenny jest z kolei szczególnie pomocny w czasie gotowania. Najmodniejsze są zegary ścienne z tworzywa sztucznego, efektowna dekoracja nie tylko ściany, ale i całego wnętrza.

  Odkryj naszą gamę zegarów ściennych z tworzywa sztucznego na WestwingNow i kup swój ulubiony model!