Szukaj
WestwingNow Logo
Bezpłatna przesyłka od 150 zł

Zegary ścienne - dekoracyjne i funkcjonalne


Klasyczne, nowoczesne, eleganckie lub fantazyjne - Zegary ścienne mogą mieć szeroką gamę wzorów, pozwalając im harmonijnie dopasować się do każdego domu i przyciągnąc wzrok. Spełniając również funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne, są bardzo popularne. Ze względu na wiele wariantów, masz okazję zobaczyć w nowoczesnych zegarkach więcej niż tylko godzinę. Jako piękne przedmioty wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak zintegrowana tablica pamiątkowa, zegary ścienne są dość praktycznymi elementami dekoracyjnymi.


Z reguły należy pozostawić innym obiektom na ścianach wystarczająco dużo miejsca, aby mogły w pełni pokazać swój dekoracyjny potencjał. A gdyby tak zdecydować się na lustro ścienne obok zegara? Albo na zdjęcia, wiszącą półkę lub oświetlenie ścienne? Możliwości są nieskończone, przede wszystkim dlatego, że zegary ścienne są również dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu mogą wisieć zarówno z innymi dekoracjami, jak i solo.


Zegar ścienny odpowiedni dla koncepcji pomieszczenia


Wybór stylów i wzorów zegarów ściennych jest nieograniczony: okrągły, kwadratowy, wykonany z tworzywa sztucznego, metalu lub szkła, analogowy lub cyfrowy, a nawet przyciągający wzrok zegar z kukułką? Klasyczne i ponadczasowe okrągłe zegary ścienne, osadzone w metalowej ramie. Czy to w stylu francuskim, czy w stylu Big Ben - zegary na ścianę są różnorodne pod względem wyglądu.


Dzięki temu łatwo wybrać coś, co będzie pasować do stylu i dominujących kolorów wystroju. Z eleganckim, dużym zegarem ściennym w salonie, pokój zyskuje doskonałe wykończenie, ponieważ zegar, który płynnie łączy się z resztą wnętrza, wzbogaca każdą ścianę. W biurze gigantyczne zegary ścienne dodają wartości każdej gołej ścianie, pozwalając zdecydować, czy zawiesić zegar, czy po prostu oprzeć go o ścianę.


Oprócz zegarów znajdziesz w naszej ofercie równie eleganckie budziki, które pasują do każdego wnętrza.

Okrągły zegar ścienny

  • Zegar radiowy zawsze pokazujący prawidłowy czas
  • Zegary ścienne ze zdjęciami jako stylowe elementy dekoracyjne
  • Klasyczny zegar wahadłowy w stylu retro
  • Antyczne zegary ścienne mające to coś

Jeśli posiadasz kominek lub kominek dekoracyjny, zegary kominkowe będą dla Ciebie odpowiednie. W korytarzu, gabinecie lub kuchni świetnie odnajdą się zegary ze zintegrowanym wyświetlaczem daty lub nowoczesną tablicą memo. Oprócz zegarów ustawianych ręcznie są również cyfrowe zegary ścienne, które mają tę przewagę, że zawsze pokazują dokładny czas, który sam się przestawia. Na przykład w praktycznym zegarze radiowym, czas zmienia się automatycznie. Ponadto czas można szybko odczytać. Jest to ważne zazwyczaj wtedy, kiedy trzeba mieć na uwadze dokładny przedział czasu. A to zawsze gwarantuje zegar radiowy. Bardzo popularne na biurkach są zegary w stylu tych, spotykanych na stacjach kolejowych, dostępne również w wersji z zegarem radiowym.

Ekskluzywny zegar ścienny do salonu

Zegar ścienny do salonu będzie tym elementem dekoracji, na który będziesz spoglądać codziennie. Odpowiedni zegar może być prawdziwą ozdobą ściany, ale i odwrotnie. Żle dobrany zepsuje całą aranżację salonu. Dlatego poza kolorem, co oczywiste, trzeba zwrócić też uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Nie w każdym wnętrzu sprawdzi się modny, drewniany zegar w stylu eko. Do tego, obok bardziej tradycyjnych tworzyw, możemy spotkać zegary z aksamitu. Nieco ekstrawaganckie, aksamitne zegary należy wybierać z myślą o innych tkaninach, które goszczą w pokoju dziennym.

Nowoczesny zegar - nie tylko z cyfrowym wyświetlaczem

Wiele osób stawia na nowoczesne wnętrza. Czujemy się w nich komfortowo, a przejrzysta aranżacja, w której dominuje szkło i stal sprawia, że łatwiej nam skupić się na codziennych obowiązkach. Nowoczesny zegar ścienny stanowi niezbędny element domowego stanowiska pracy, nowoczesnego salonu, czy jasnej przestronnej sypialni. Często jednak ograniczamy swoje wybory do zegarów cyfrowych. Tymczasem nowoczesny zegar to nie tylko wyświetlacz LCD. Zastosowanie nowatorskich materiałów i prostej, gustownej formy może stworzyć poszukiwany, postmodernistyczny look. Warto zwrócić uwagę na przykład na zegar z aksamitu, który świetnie zaprezentuje się na surowej betonowej ścianie loftu.

Decyduje styl

Niezależnie od tego, czy w stylu nowoczesnym, czy klasycznym, zegary ścienne nadają czasowi odpowiednią oprawę. Zegary ścienne w rozmiarze XXL są dobrym wyborem do salonu, ponieważ są one zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Rzymska tarcza w stylu retro przypominająca Shabby Chic, purystyczna i figlarna – współtworzy ona zegary ścienne, które są charakterystyczne dla wszystkich stylów. W zależności od ustawienia w pokoju zegarek analogowy może pełnić rolę ozdoby. Jeśli w czasie poranków chcesz mieć oko na dokładną godzinę, możesz powiesić ładny zegar ścienny w kuchni. Tutaj zegary mają wyjątkowe znaczenie - szczególnie jeśli chodzi o pilnowanie czasu podczas gotowania i pieczenia.

Zegary ścienne

43 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr