Zegary ścienne

79 Produkty
Sortuj według

Zegary ścienne a style

  • Okrągły zegar ścienny w stylu retro dobrze prezentuje się w salonie lub kuchni, gdzie przydaje się podczas gotowania. Tarcza retro jest zwykle metalowa lub drewniana. Wskazówki są cienkie i metalowe, a na cyferblacie godziny często są wyznaczone rzymskimi cyframi. Takie zegary są celowo postarzane, na tarczy widać wiele zadrapań i zarysowań. Metalowy zegar idealnie sprawdzi się we wnętrzach industrialnych, prowansalskich lub rustykalnych. Do tych ostatnich pasować będzie także dworcowy zegar retro. Najczęściej wykonany jest on z kutego żelaza, z przepięknymi zdobieniami.
  • Wiszący zegar w stylu skandynawskim ma prostą formę i klasyczny, okrągły kształt. Najczęściej wykonany jest z połączenia metalu, szkła i plastiku. Jednak na sklepowych półkach można spotkać zegary z duszą eko! Wówczas zrobione są z drewna (niekiedy z recyklingu) lub mają tarczę … z filcu! To doskonały przykład, kochanego w Skandynawii, zaskakującego designu. Zegary w stylu skandynawskim można spotkać zarówno w kolorze białym, jak i czarnym, brązowym lub w odcieniach pastelowych. Najlepiej zaprezentują się w kuchni lub w salonie.
  • W aranżacjach prowansalskich równie często widuje się zegary ścienne, jak również zegary, które wiesza się na specjalnym, dekoracyjnym stelażu (równolegle do ściany). Pierwszy typ zegarów jest zbudowany z jasnej, drewnianej tarczy, którą często zdobią malunki kwiatów. Na tarczy znajdują się wskazówki, które mają dekoracyjny charakter i zrobione są z metalu.
  • Nowoczesne zegary ścienne są na tyle oryginalne, że mogą być alternatywą dla dzieł sztuki. Ich zaletą, w porównaniu do obrazów, jest niska cena. Istnieje wiele wariantów nowoczesnych zegarów, dlatego każdy znajdzie to, co najlepiej odpowiada jego gustom. Ich ekstrawaganckie i ekscentryczne obudowy mogą być inspiracją do urządzenia wnętrza, z którym będą współtworzyć idealną całość.

Zegar kominkowy w różnych odsłonach

Najpopularniejsze zegary kominkowe mają prosty kształt. Są projektowane tak, żeby były zwieńczeniem obudowy kominka, bądź półki, czy parapetu. Ich obudowa to zwykle wysokogatunkowe drewno, często pokryte warstwą politury. Takie modele to doskonałe uzupełnienie klasycznej aranżacji, pięknie też zakomponują się w kolonialnym gabinecie. Zegar kominkowy swoją formą może przypominać również antyczną, bądź klasycystyczną figurę, w którą wkomponowana jest tarcza ze wskazówkami. W takich propozycjach, funkcja odmierzania czasu i wskazywania godziny ustępuje funkcji dekoracyjnej. Te zegary wyglądają jak małe dzieła sztuki i niejednokrotnie, na pierwszy rzut oka ciężko dostrzec, że to faktycznie czasomierze. To idealna propozycja dla miłośników pałacowych stylizacji.

Zegary ścienne do kuchni

Zegary umieszcza się we wszystkich domowych pomieszczeniach, gdzie mają za zadanie wskazywać godzinę i dekorować wnętrze. Jednak w żadnym innym wnętrzu nie są tak potrzebne, jak w kuchni. Tam mają za zadanie także odmierzać czas gotowania potraw lub pieczenia ciast. Oto kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę przy wyborze zegara do kuchni.

  • Zegar powinien mieć wymiar pozwalający na bezproblemowe odczytanie godziny. W nowoczesnej lub industrialnej kuchni można pozwolić sobie na model z bardzo dużą tarczą. To będzie doskonała ozdoba ściany!
  • Materiał z którego wykonana jest obudowa musi być nie tylko trwały, ale także powinien nawiązywać do innych materiałów wykorzystanych w kuchni.
  • Zegar powinien mieć wygląd i kształt pasujący do reszty aranżacji.
  • Dodatkowe funkcje mogą być pomocne w kuchni. Wśród nich warto wymienić minutnik.

Zegary ścienne do salonu

Salon to centralne pomieszczenie w każdym domu. Jest zazwyczaj najbardziej reprezentacyjne i to właśnie tam przyjmowani są goście. Aranżacja salonu powinna być przemyślana, tak żeby dodatki były odpowiednio dopasowane do mebli. Akcesoria, takie jak zegar do salonu odgrywają w nim bardzo ważną rolę, bo to one stanowią dopełnienie wystroju pokoju. Doskonałym pomysłem jest umieszczenie zegara ściennego zbudowanego z samych wskazówek, jest on niezwykle nowoczesny i minimalistyczny.

Odkryj naszą szeroką gamę zegarów ściennych na WestwingNow i kup swój ulubiony model!