Wazony: zielony

LP_Vasen-Guide_Desktop
29 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Zielony wazon — uniwersalna ozdoba

Zielony wazon to niepozorny dodatek, dzięki któremu w prosty sposób można ożywić spokojny, stonowany wystrój salonu. Jak najlepiej wykorzystać go w aranżacji wnętrza. Oto kilka propozycji:

  • Tradycyjny, zielony wazon z porcelany będzie wymarzoną ozdobą wielkanocnego stołu. Wystarczy tylko zestawić go z żółtym obrusem i rozsypać na nim świeże płatki tulipanów. Oryginalnym uzupełnieniem nakrycia mogą być pomalowane na czarno pisanki, na których kredą napiszemy imiona gości.
  • Zielony wazon z przezroczystego szkła lub tworzywa idealnie odnajdzie się w aranżacjach inspirowanych stylem nowoczesnym. Najlepiej postawić na egzemplarz o futurystycznym, geometrycznym kształcie.
  • Interesującą ozdobą mieszkania mogą być duże wazony o wysokości 80-90 cm. Te o ciekawym kształcie nawet bez kwiatów będą stanowiły efektowną dekorację. Można ustawić je na stopniach schodów lub przy wejściu do pokoju, gdzie będą witały wszystkich wchodzących gości.
  • Zieleń i czerwień to jedno z najbardziej popularnych zestawień kolorów. Zielony wazon wypełniony czerwonymi różami przyda się do stworzenia inspirującego nakrycia na wiosenną randkę.

Wybieramy piękny wazon

Wybór właściwego wazonu może okazać się dosyć trudny. Na rynku dostępne są modele w wielu kształtach i kolorach, wytwarzane z przeróżnych materiałów. Jak więc wybrać ten wazon, który najlepiej uzupełni aranżację i pięknie skomponuje się z ulubionymi kwiatami? Podstawową różnicą między poszczególnymi naczyniami jest ich kolor. To on podkreśla charakter wnętrza.

Znacznie trudniej jest dobrać wazon, który ma stać się barwnym dodatkiem. Jednak kiedy właściwe naczynie stanie na właściwym miejscu, będzie stanowiło dekorację doskonałą. Jaki wazon najlepiej pasuje do danej aranżacji? Oto kilka propozycji:

  • Styl orientalny kocha mocne akcenty, dlatego wybierając kolor i wzór nie powinniśmy się ograniczać – duży czerwony lub zielony wazon ze żłobieniami może okazać się strzałem w dziesiątkę. Gdzie najlepiej szukać inspiracji? Wystarczy popatrzeć na hinduskie i marokańskie wzory zdobiące narzuty, poduszki i dywany. Wielobarwne naczynie ze szkła i ceramiki jest nierzadko ozdobą samą w sobie. Nie trzeba już umieszczać w nim kwiatów.
  • Styl skandynawski kojarzy się z minimalizmem i stonowaną kolorystyką. Dominują tu biele i szarości, ale w stonowanym wnętrzu zawsze mile widziane będzie kilka ozdób w kontrastowych kolorach, na przykład żółtym, pomarańczowym, granatowym, czerwonym lub zielonym. Ciekawą propozycją będzie też prosty wazon wykonany z drewna.
  • We wnętrzu w stylu glamour pożądane są błyszczące dodatki. Idealnym rozwiązaniem będzie więc wazon w kolorze złotym lub srebrnym. Największą ozdobą naczynia może być połyskliwa powierzchnia i nietypowy kształt. Aby wzmocnić dekoracyjny efekt, w wazonie można umieścić sztuczne lub suszone kwiaty pomalowane na złoto lub srebrno farbą w spreju.
  • Uroczy wazon w stylu prowansalskim to klasyczne naczynie wykonane z porcelany lub ceramiki. Przeważnie ozdobione jest kwiatowym motywem. Mile widziana będzie zwłaszcza kojarzona z Prowansją lawenda.

Podsumowując powyższe do aranżacji, dzięki której do domu zawita wiosna po długiej zimie są dodatki w kolorze zielonym między innymi zielony wazon.

Odkryj naszą szeroką gamę zielonych wazonów na WestwingNow i kup swój ulubiony model!