Szukaj
WestwingNow Logo
140 zł dla CiebieBezpłatna przesyłka od 150 zł

Jak zaprezentować fioletowy wazon?

Fiolet jest kolorem wyjątkowym. Symbolizuje dostatek, dostojeństwo, wiedzę tajemną, samodoskonalenie. Znawcy ezoteryki powiedzą, że to kolor szamanów. W starożytności i średniowieczu przysługiwał władcom, osobom piastującym wysokie stanowiska i kapłanom. Konkurować z nim mogła jedynie królewska czerwień. W latach 60. ubiegłego wieku uznano go za barwę prowokacyjną. Zaczął symbolizować wolność, młodość i przemiany. Od tamtego czasu uważa się, że barwa fioletowa jest ożywcza i niekonwencjonalna. Sięga się po nią, by nadać pomieszczeniu oryginalny charakter.

Szaleństwo barw w stylu boho

Fioletowy Wazon doskonale sprawdzi się we wnętrzach w stylu boho. Tu barw nigdy za wiele - zwłaszcza tych wyrazistych, jaskrawych i radosnych. Fioletowy wazon świetnie będzie wyglądał w otoczeniu żółci, jasnych zieleni lub oranżu. Fiolet perfekcyjnie zagra się również z bielą, elementami złota lub srebra. Chcąc utrzymać się w klimacie etno, warto zdecydować się fioletowy wazon wykonany z ceramiki. Dobrze umieścić w nim kolorowe kwiaty, choć sam w sobie również będzie niebanalną dekoracją. Ci, którym bliski jest hipisowski spirytualizm, powinni z kolei zainwestować w szkło. Boho uwielbia drobiazgi i urodziwe bibeloty. Fioletowy wazon może być nieduży – jego intensywna barwa i tak powinna przykuwać wzrok. Będzie wyglądał dekoracyjnie wśród barwnych poduszek, metalowych figurek buddy, orientalnych szkatułek lub kolorowych koralików w stylu etno porozwieszanych na ścianach. Dobrze ustawić go na drewnianej komodzie pomalowanej na wyrazisty kolor – na przykład zielony.

Fioletowy wazon – nieodzowny w stylu prowansalskim

Bez fioletu nie ma Prowansji. Pola lawendowe nadają tamtejszemu krajobrazowi charakterystyczną barwę. Francuzi z południa dekorują lawendą swoje domy, a materiał na obrus lub porcelanę chętnie ozdobią lawendowymi motywami. Fioletowy wazon w stylu prowansalskim? Tak! Należy jednak pamiętać, że mieszkańcy Prowansji preferują stonowane barwy. Lawendowy fiolet ma delikatnie kontrastować z dominującą w tamtejszych wnętrzach bielą. Fioletowy Wazon w wydaniu prowansalskim powinien być ceramiczny i malowany w kwiatowe wzory. Najlepiej wyeksponować go na stole przykrytym kwiecistym obrusem lub białej komodzie ozdabianej motywami różanymi. Świetnie będą w nim wyglądać kwiaty zarówno świeżej, jak i suszonej lawendy.

Wazony dekoracyjne a materiały

  • Ceramiczne wazony to najpopularniejsze produkty tego typu. Ceramika to trwały materiał, z którego można tworzyć naczynia o fantazyjnych kształtach, które pokrywa się szkliwem we wszystkich możliwych kolorach Ceramiczne wazony zdobią domy od setek lat i nic nie wskazuje, żeby to miało się zmienić, bo ceramika nie wychodzi z mody i pasuje do wielu stylów aranżacyjnych! Warto wspomnieć, że najcenniejszym rodzajem ceramiki jest porcelana, a zrobiony z niej wazon i inne dekoracje to synonimem elegancji na najwyższym poziomie.
  • Szklane wazony również mają najróżniejsze kształty i wymiary. Wybierać można pomiędzy modelami z bezbarwnego lub kolorowego szkła. Najcenniejsze wazony z barwionego szkła pochodzą z włoskiego miasta Murano. Tamtejsza technika tworzenia szklanych dzieł sztuki jest ceniona na całym świecie. Do łask wracają także wazony z kryształu – czyli szkła z domieszką ołowiu. Są one nie tylko bardzo eleganckie, ale również niezwykle trwałe!
  • Wazony z tworzywa sztucznego od niedawna zdobią domowe aranżacje. Jednak szybko znajdują kolejnych zwolenników, którzy cenią ich trwałość, wesołą kolorystykę, nowoczesny design i przystępną cenę.
  • Wazony z drewna to bardzo ciekawa propozycja dla osób ceniących nietuzinkową sztukę użytkową. Te naczynia wykonuje się z drewna egzotycznego (najczęściej mangowca), dzięki temu mają głęboki, brązowy kolor oraz cienkie błyszczące ścianki. Oleisty materiał, sprawia że takie wazony dobrze znoszą kontakt z wodą, więc bez wahania można do nich wkładać kwiaty.
  • Wazony z kamienia najczęściej zdobią teren wokół domu i z powodzeniem mogą zastąpić ogrodowe rzeźby. Równie dobrze mogą stanowić zwieńczenie ozdobnych, kamiennych balustrad, tak jak to miało miejsce w epoce baroku.

Fioletowy wazon i nowoczesne szarości

Nie należy zapominać, że fiolet doskonale współgra również z szarościami. Szare meble lub ściany świetnie uzupełnią dodatki w intensywnej barwie fioletowej. Fioletowy wazon będzie pasował do nich idealnie. W stylu industrialnym, gdzie dominują szarości, kolory metaliczne i zimne odcienie, fiolet ożywia i ociepla przestrzeń. Wstawiając do loftu niej duży fioletowy wazon z przeziernego szkła (może mieć nawet 90 cm wysokości), można spodziewać się niemałej zmiany. Fioletowe wazony w aranżacjach industrialnych powinny mieć nietypowy, futurystyczny design, więc dobrze jest udekorować je sztucznymi kwiatami pomalowanymi srebrną farbą.

Odkryj naszą szeroką gamę fioletowych wazonów na WestwingNow i kup swój ulubiony model!

Wazony: fioletowy

3 Produkty