Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Wazony i donice: włókna naturalne

16 Produkty
Sortuj: Popularność
Sortuj: Popularność
Filtr
Włókna naturalne

Wazony i donice z włókien naturalnych – dobre miejsce na kwiaty

Jeśli zastanawiasz się nad nową, niebanalną dekoracją mieszkania, pomyśl o wazonach i donicach z włókien naturalnych. Ze względu na swój bezpretensjonalny, nieskomplikowany design stanowią stylową dekorację i sprawdzą się we wnętrzach w rozmaitych stylach. Wazony i donice z włókien naturalnych będą idealną dekoracją np. w pomieszczeniach w stylu eko. Spośród włókien naturalnych na donice najczęściej wykorzystywane są: wiklina, rattan, włókna kokosowe, rafia oraz bambus. Warto zwrócić szczególną uwagę na modele wyplatane (np. z wikliny, kokosa, rattanu) - każdy jest niepowtarzalny, unikatowy. Od wewnątrz ścianki wazonów i donic z włókien naturalnych są zwykle wyłożone folią, dzięki czemu nie przemakają. Modele wiszące mają uchwyty ścienne do stabilnego zawieszania lub mocowane są bezpośrednio na ścianie. Wazony i donice z włókien naturalnych można w sezonie wystawić na balkon.

Wazony i donice z włókien naturalnych - wielki powrót kwietników

Aby odpowiednio wyeksponować urodę roślin w doniczkach, warto zainwestować w kwietniki, które nie dość, że są niezwykle funkcjonalne, to dodatkowo same w sobie stanowią oryginalną ozdobę wnętrza. Ciekawym wyborem są kwietniki rattanowe, charakteryzujące się urodą, niezwykłą lekkością oraz – co ważne – wytrzymałością. Warty podkreślenia jest również fakt, że kwietniki rattanowe to bardzo uniwersalny dodatek, pasujący do pomieszczeń urządzonych w rozmaitych stylach. Oto podpowiedzi, czym kierować się podczas ich zakupu.

Kwietniki rattanowe – lekkość i wytrzymałość

Rattan to nic innego jak potoczna nazwa licznych gatunków palm rosnących w egzotycznych lasach Dalekiego Wschodu i Ameryki Południowej. Kłącza tych drzew są niezwykle lekkie i elastyczne, dlatego szybko znalazły zastosowanie w produkcji rozmaitych przedmiotów. Najpierw wykorzystywała je rdzenna ludność tych obszarów, a następnie dotarły także do Europy i Ameryki Północnej.

Początkowo z rattanu wytwarzano kosze i kufry, jednak z upływem lat popularność zaczęły zdobywać także rattanowe meble: stoły, krzesła, fotele, a nawet fronty szaf przesuwnych. Cechą charakterystyczną tego włókna jest lekkość, wytrzymałość oraz odporność na wilgoć, śnieg czy deszcz. Dlatego meble z rattanu są częstym wyposażeniem ogrodów. Ciekawym pomysłem na dodatek do wnętrza domu będzie natomiast rattanowy kwietnik.

Kwietnik rattanowy – na co zwracać uwagę?

Kwietniki rattanowe występują w dwóch opcjach: stojącej i wiszącej. W pierwszej z nich kwietnik może mieć kształt pojedynczego kosza, w który wkłada się doniczkę z rośliną albo kilku koszy czy podstawek umocowanych na solidnym stelażu. W takie kwietniki zmieści się oczywiście więcej roślin. Z kolei wersja wisząca jest mniejsza, aby można było bez żadnych problemów umocować kwietnik na ścianie. Ważne jest również to, że rattan dobrze przyjmuje malowanie farbą, więc bez trudu uda się nadać mu wymarzony kolor.

Kwietniki rattanowe mają szereg zalet, są bardzo lekkie, więc każdy poradzi sobie z ich ewentualnym przeniesieniem do innego pomieszczenia (dla porównania – kwietniki metalowe bywają bardzo ciężkie). Co więcej, kwietniki rattanowe są odporne na wilgoć, więc nie zaszkodzi im woda kapiąca z pękniętej lub zbyt małej doniczki (metal może zardzewieć, zaś zwykłe drewno nieimpregnowane – zniszczyć się pod wpływem wilgoci). Z tego powodu z powodzeniem sprawdzą się także na werandzie lub w ogrodzie.

Kwietniki oraz wazony i donice z włókien naturalnych – uniwersalne dekoracje

Takie wyroby bez większego kłopotu uda się wkomponować w wystrój rozmaitych wnętrz, zwłaszcza tych, które mają wyróżniać się ciepłem i przytulnością.

  • Styl prowansalski – kobiecy, romantyczny, chętnie wykorzystujący naturalne materiały. Pasują do niego kwietniki rattanowe pomalowane na biało, najlepiej ustawione obok kompletu takich samych mebli. Świetnie będą w nich wyglądać donice z włókien naturalnych z charakterystyczną dla Prowansji lawendą.
  • Styl rustykalny – prosty, swojski i bardzo przytulny. Wazony i donice z włókien naturalnych, zwłaszcza plecionych są jak do niego stworzone. Kwietniki rattanowe też będą świetną ozdobą pomieszczenia urządzonego w tym stylu. Warto w takim kwietniku eksponować rodzime kwiaty, takie jak bratki, pelargonie czy maki.
  • Styl orientalny – bogaty, pełen przepychu i mocnych, wyrazistych kolorów. Kwietniki rattanowe będą w tym przypadku doskonałym nawiązaniem do lasów tropikalnych, zaś kwiaty, które podkreślą ten styl to przede wszystkim kolorowe storczyki.
  • Styl afrykański – kwietniki rattanowe oraz wazony i donice z włókien naturalnych wyróżniające się prostym kształtem sprawdzą się jako dodatek do wnętrz o tym wystroju. Rattan i plecionki dobrze komponują się bowiem ze wszystkimi drewnianymi ozdobami, czerpiącymi inspirację z kultury rdzennych mieszkańców Afryki.

Wazony i donice z włókien naturalnych oraz kwietniki rattanowe to wspaniałe i nietuzinkowe rozwiązanie dla osób, które nie wyobrażają sobie domu bez roślin.

Odkryj wazony i donice z włókien naturalnych na WestwingNow!