Wazony i donice: różowy

42 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Różowe wazony i donice we wnętrzach w różnych stylach

  • Różowy wazon i donica doskonale pasują do wnętrz urządzonych w stylu prowansalskim. W tym jednak przypadku trzeba się zdecydować na tzw. brudny odcień różu, który najbardziej będzie nawiązywał do koloru kwiatów lawendy. Różowy wazon i donica mogą być ozdobione subtelnym motywem kwiatowym. Mieszkańcy Prowansji najbardziej lubią naczynia wykonane z porcelany lub ceramiki. W takim też wazonie najlepiej umieścić gałązki suszonych kwiatów. Różowy wazon może stanąć na stole nakrytym jasnym obrusem w kwiaty bądź na stylowej toaletce, obok bibelotów i szkatułek z biżuterią. Donice zaś – na okiennym parapecie i na tarasie, który także powinien mieć prowansalski wystrój.
  • Różowy wazon w wydaniu pastelowym równie dobrze będzie pasował do stylu skandynawskiego. Róż komponuje się nie tylko z bielą, ale i jasnymi szarościami, które często goszczą w skandynawskich wnętrzach. Podkreśla jasne barwy i nieformalny charakter przestrzeni. Zamiast ceramicznego, można wybrać różowy wazon z przezroczystego szkła. Jego kształt może być tradycyjny lub bardziej oryginalny – przybierać np. formę dzbana, pękatego gąsiora do wina lub szerokiego słoja. Nie musimy wstawiać do niego kwiatów – w tym stylu liczy się minimalizm. W aranżacji skandynawskiej różowy wazon i donicę dobrze jest postawić w otoczeniu innych szklanych i ceramicznych naczyń, świeczników, czy ozdobnych butelek.
  • Różowy wazon i donica odnajdą się w wystroju nowoczesnym i awangardowym. Mówi się przecież o różowych latach 50. i 60. Istotnie, to wtedy na nowo odkryto siłę barw i radość, jaką daje eksperymentowanie z kolorami. Różowy wazon, nawet w mocnym odcieniu, będzie świetnie pasował do wnętrz w stylu tamtej epoki. W tym wypadku ważny jest oryginalny design. Różowy wazon może być prosty i minimalistyczny lub przybierać nietypowe kształty. Może być wysoki – powyżej 50 cm. Nawet bez kwiatów, sam w sobie powinien stanowić małe dzieło sztuki użytkowej. Ważne, by kolor różowy nie zdominował nadto przestrzeni. W aranżacjach w stylu lat 50. i 60. mogą zrównoważyć go inne mocne barwy, na przykład odcienie żółci.
  • Styl glamour kocha błyskotki i pełne przepychu dekoracje. Czy będzie do niego pasować różowy wazon i donica? Owszem, najlepiej jednak, żeby w tym wypadku róż był wyrazisty i/lub łączył się z elementami złotymi bądź srebrnymi. Ci, którzy upodobali sobie styl glamour, powinni wybrać różowy wazon ze szkła o połyskliwej powierzchni. By dodać mu więcej blasku, warto wstawić do niego oryginalne sztuczne kwiaty wykonane z mosiądzu, srebra lub innego metalu. Jeszcze lepiej, jeśli w jego sąsiedztwie znajdą się błyszczące dodatki – świeczniki, lustra, figurki, rzeźby. Różowy wazon w stylu glamour będzie wyglądał korzystnie na stoliku kawowym ze szklanym blatem, toaletce z lustrem, oryginalnej konsoli o błyszczącej powierzchni.
  • Różowe wazony i donice na pewno pokochają „małe księżniczki”. Kilkuletnie dziewczynki uwielbiają ten kolor i z pewnością różowy wazon czy donicę na parapecie z radością przyjmą do swojego pokoju. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by były one, szczególnie wazon, wykonane z bezpiecznego materiału. Plastikowy różowy wazon z pewnością nie sprawi kłopotu nawet, gdy się przewróci lub spadnie ze stołu.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że różowe wazony i donice w umiejętnie dobranym odcieniu znajdą zastosowanie we wnętrzach w każdym stylu - w końcu róż niejedno ma imię.

Odkryj naszą szeroką gamę różowych donic i wazonów na WestwingNow i kup swój ulubiony model!