Szukaj
WestwingNow Logo
Bezpłatna przesyłka od 150 zł

Zadbaj o swoje rośliny i kwiaty: wyjątkowe wazony i doniczki

Dekoracje w mieszkaniu odgrywają niebagatelną rolę. Dzięki nim zyskujesz możliwość ekspresowego odmienienia aranżacji wnętrza. Kolorytu i zapachu we wnętrzu nadają chociażby świeże kwiaty. Nie ma nic piękniejszego niż umieszczenie w salonie, łazience a nawet przedpokoju, bukietu kwiatów: wiosną bzów, latem róż. Do żywych kwiatów niezbędny będzie wazon. Ale cięte kwiaty to nie wszystko! Wspaniałą żywą dekoracją są kwiaty doniczkowe, które wymagają wyjątkowej oprawy. Chcąc zachować spójność dekoracyjną i nadać stylu swoim pomieszczeniom wybierz oryginalne i designerskie wazony i doniczki! Baw się wzorami i kolorami tworząc nietuzinkowe aranżacje!

Wazony i doniczki dla Ciebie i Twojego domu

Wazony i doniczki, którą znajdziesz na WestwingNow jest niezwykle złożona. Prym rzecz jasna wiodą designerskie donice i osłonki na kwiaty oraz wazony, które swoimi kształtami i kolorami zachwyca nawet najbardziej wymagających użytkowników. Niemniej jednak znajdziesz tu również konewki oraz sztuczne kwiaty, które posłużyć mogą jako całoroczna dekoracja w miejscach takich jak łazienka, gdzie trudno utrzymać żywe kwiaty. Konewki to nie tylko funkcjonalny gadżet. Wspaniale wyglądają jako dekoracja i to niezależnie od stylu jaki posiadasz w mieszkaniu. Surowy loft dopełnią metalowe konewki natomiast ciepłe rustykalne wnętrza oraz wnętrza nawiązujące do romantycznej Prowansji ozdobią te emaliowane w pastelowych kolorach!

Szukając idealnego wazonu pamiętaj, że jego rozmiar dopasowujemy do rozmiarów kwiatów. Jeżeli jest to pojedynczy kwiat – idealne będą wazony wąskie, przypominające wysokie rurki. Dla dużego bukietu kwiatów powinniśmy wybrać wazon o szerokim wlocie tak, aby kwiaty miały dość miejsca i dobry dostęp do wody. Na WestwingNow znajdziesz wazony szklane, przezroczyste lub ze szkła barwionego, emaliowane, ceramiczne - pasujące do każdych pomieszczeń!

Podczas wyboru wazonów i doniczek istotne są też materiały. Naszą dewizą jest jakość, dlatego na WestwingNow, znajdziesz akcesoria wykonane z najwyższej klasy materiałów, w wyjątkowych kształtach wzorach i kolorach. Nasze produkty zostały docenione przez projektantów i architektów wnętrz.

Jak wybrać odpowiednią doniczkę dla roślin?

Jak dobrać wielkość doniczki? To bardzo ważny temat, zwłaszcza jeśli zależy Ci aby Twoja roślina rosła zdrowa i silna. Wybór idealnej doniczki nie skupia się jedynie na jej designie, aczkolwiek jest on oczywiście równie ważny! Najważniejszą rzeczą jest zachowanie odpowiedniej proporcji pojemnika do rośliny. Im mniejsza roślina, tym mniejsza doniczka. Ale pamiętaj, że posadzone rośliny muszą mieć wystarczającą ilość miejsca i podłoża, żeby się rozwijać. Następnie należy dopiero upewnić się czy całość będzie pasowała do miejsca, w którym chcemy roślinę postawić.

Doniczka musi być na tyle głęboka, by ukryła system korzeniowy rośliny. Często dochodzi także drenaż, czyli obecności otworów na dnie pojemnika, dzięki czemu usuniemy nadmiar wilgoci z ziemi, na który warto zarezerwować przynajmniej 2 centymetry. Jeśli Twoja roślina na tyle się rozrosła, że niezbędne jest jej przesadzenie, nowa doniczka powinna być o 1-2 numery większa od poprzedniej.

Z kolei, szukając i wybierając doniczkę zewnętrzną kieruj się również materiałem, z którego została ona wykonana. Ponieważ muszą być odporne na działanie czynników zewnętrznych. Do takich należą: metal, beton oraz glina.

Wazony i donice są uniwersalnym sposobem na atrakcyjną i niepowtarzalną dekorację każdego mieszkania z dodatkowym wykorzystaniem kwiatów i wyjątkowych roślin. Z WestwingNow nie tylko urządzisz swoje mieszkanie oraz ogród, ale także znajdziesz wiele pomysłów i inspiracji ze świata aranżacji wnętrz! Skorzystaj z szerokiej oferty WestwingNow i poznaj świat pięknych aranżacji, inspiracje od naszych ekspertów i spraw, by Twoje wnętrze stało się jeszcze ciekawsze.

Wazony i doniczki

382 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr