Szukaj
WestwingNow Logo
140 zł dla CiebieBezpłatna przesyłka od 150 zł

Akcesoria do łóżeczka

22 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr

Akcesoria do łóżeczka

Łóżeczko dla dziecka to podstawowy mebel w pokoju niemowlaka i małego dziecka. Tradycyjną formą dziecięcego łóżeczka jest drewniane łóżko obudowane charakterystycznymi „sztachetkami”. Za taką konstrukcją stoją rzecz jasna względy bezpieczeństwa – palisada ma chronić dziecko przed wypadnięciem. Regulowana wysokość dna łóżka pozwala dopasowywać głębokość łóżeczka w zależności od potrzeb – im dziecko starsze, tym łóżeczko powinno być głębsze.

Istnieją modele łóżeczek z rozkładanym jednym bokiem, co pozwala na swobodne i samodzielne wchodzenie i wychodzenie z łóżeczka nieco starszym dzieciom. Do łóżeczka można dobrać odpowiednie tekstylia jak organizer czy też ochraniacz na łóżeczko, które będą dodatkowo dbać o komfort i bezpieczeństwo naszej pociechy.

Materac dla dziecka powinien być średnio twardy. Za miękki sprawi, że dziecko będzie się w niego zapadać. Zbyt twardy materac będzie po prostu niewygodny. Ważne, aby był elastyczny, tak aby dopasowywał się do pozycji ciała dziecka podczas snu – kręgosłup zawsze powinien być podpierany równomiernie.

Niektóre noworodki lubią spać w tradycyjnej pościeli, otulone kołderką. Inne maluszki już od pierwszych dni swojego życia za wszelką cenę usiłują wymóc na nich wymianę pościeli na coś innego, pamiętajmy że ochraniacz na łóżeczko to bardzo ważny detal.

Inne propozycje to:

  • Śpiworek — swoim wyglądem nie przypomina śpiwora dla dorosłych, ale pełni tę samą funkcję. Jest doskonały dla dzieci, które śpią niespokojnie i zrzucają z siebie kołderkę.
  • Gniazdko niemowlęce — śpią w nim wszystkie noworodki w pierwszych dniach swojego życia. Niektóre dzieci tak dobrze się w nim czują, że chcą w nim spać jak najdłużej.