Talerze: porcelana

110 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Klasyczne talerze porcelanowe

Mimo ogromnego postępu technologicznego porcelana niewiele się zmieniła od wieków. Wyróżnia się tylko większą solidnością, a wiele serwisów można wygodnie myć w zmywarce. Talerze porcelanowe w stylu klasycznym doskonale sprawdzają się w każdej aranżacji, w której elegancja wchodzi w udany duet z przytulnością. Podstawową barwą takich talerzy jest zawsze biel, a dekor inspirowany jest przede wszystkim światem natury. Mogą to być ornamenty roślinne, kompozycje kwiatowe, pejzaże czy sielskie sceny rodzajowe. Ponieważ rozwój europejskiej porcelany to XVIII wiek, w dekorze do dziś zachowały się zwiewne formy i miękkie linie znane chociażby z malarstwa w stylu rokoko. Talerze porcelanowe mogą być w całości pokryte dekoracyjnymi motywami bądź tylko na obrzeżach. Warto wybierać modele okrągłe o gładkich bądź lekko falujących krawędziach.

Talerze porcelanowe w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny odcisnął swoje wyraźne piętno także na porcelanie. Czym wyróżniają się, zatem nowoczesne talerze porcelanowe?

  • Proste formy – designerzy najczęściej rezygnują z falujących krawędzi, a talerze porcelanowe mają formę kół, kwadratów, a także prostokątów. Dzięki temu sprawdzają się też, jako tace serwingowe. Osobną grupę produktów stanowią talerze porcelanowe o mniej standardowych formach – asymetrycznych, opływowych albo inspirowanych kulinariami, na przykład w kształcie ryb.
  • Oszczędny dekor – to duży ukłon w stronę minimalizmu. Zamiast feerii rokokowych barw pojawiają się proste motywy dekoracyjne.
  • Szersza gama kolorystyczna, – choć biel wciąż jest królową porcelany, równie łatwo można znaleźć naczynia w bardziej soczystych barwach, a także czarne. Te ostatnie mają ciekawą właściwość psychologiczną – zaserwowane na nich desery wydają się mniej słodkie!

Projektanci eksperymentują z tym pięknym, szlachetnym tworzywem. Dobrym i efektownym przykładem nowoczesnego i równocześnie bardzo kobiecego podejścia do tego materiału jest kultowy już właściwie serwis zaprojektowany przez hiszpańską projektantkę Patricię Urquiolę, z filiżankami i imbrykiem i opływowych kształtach i subtelnych zdobieniach przypominających koronkowe dekory. Cudo!

Elegancja w wydaniu klasycznym bądź nowoczesnym – tym wyróżnia się talerz porcelanowy. Ich większa kolekcja tym talerze z porcelany stają się niezbędnikiem domowy niezbędnik przydatnym zarówno, na co dzień, jak i na specjalne okazje.

Odkryj naszą szeroką gamę talerzy porcelanowych na WestwingNow i kup swój ulubiony model!