Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Talerze porcelanowe

  72 Produkty
  Sortuj: Popularność
  Filtr
  Porcelana

  Talerze porcelanowe - klasyczny wybór na stół

  Talerze z porcelany to nieodzowne naczynia, które powinny się znaleźć w każdym szanującym się kredensie. Wybór talerzy jest dzisiaj ogromny. Możemy znaleźć te z ceramiki, fajansu, kamionki… Jednak ponadczasowa, piękna, najlepiej cienka i biała porcelana, to materiał, któremu nie dorówna żaden inny. Udowodniono, że porcelana wydobywa wszystkie smakowe niuanse. Podkreśla też walory estetyczne podawanego dania. Wykwintne menu zaserwowane na białym porcelanowym talerzu będzie prezentować się zjawiskowo, a jak wiemy niektórzy twierdzą, że “je się oczami”. Dlatego większość dobrych restauracji serwuje dania właśnie na porcelanie. Każdy posiłek, jeśli jest odpowiednio zaserwowany, smakuje o wiele lepiej – potwierdzają to badania psychologiczne. Nic, zatem dziwnego, że piękne, a zarazem praktyczne naczynia na dobre zadomowiły się mnie tylko w restauracyjnych, ale także w naszych domowych kuchniach.

  Eleganckie serwisy porcelanowe na 4, 6, 8 czy 12 osób pozwalają zgromadzić w jednym miejscu wszystko, co potrzebne. W zestawie nie powinno zabraknąć talerzy – najlepiej płaskich i głębokich, a do tego mniejszych, deserowych. Talerze porcelanowe to kraina ciekawego designu, w której wielowiekowa tradycja kreatywnie łączy się z nowoczesną fantazją, a także nastawieniem na funkcjonalność. Wiele firm proponuje nie tylko tradycyjne okrągłe talerze, ale na przykład w kształcie kwadratu czy rombu. Sprawdź, jak wybierać talerze porcelanowe, by idealnie pasowały i do gustu domowników, i do stylu aranżacyjnego.

  Talerze porcelanowe w stylu nowoczesnym

  Styl nowoczesny odcisnął swoje wyraźne piętno także na porcelanie. Czym wyróżniają się, zatem nowoczesne talerze porcelanowe?

  • Proste formy – designerzy najczęściej rezygnują z falujących krawędzi, a talerze porcelanowe mają formę kół, kwadratów, a także prostokątów. Dzięki temu sprawdzają się też, jako tace serwingowe. Osobną grupę produktów stanowią talerze porcelanowe o mniej standardowych formach – asymetrycznych, opływowych albo inspirowanych kulinariami, na przykład w kształcie ryb.
  • Oszczędny dekor – to duży ukłon w stronę minimalizmu. Zamiast feerii rokokowych barw pojawiają się proste motywy dekoracyjne.
  • Szersza gama kolorystyczna, – choć biel wciąż jest królową porcelany, równie łatwo można znaleźć naczynia w bardziej soczystych barwach, a także czarne. Te ostatnie mają ciekawą właściwość psychologiczną – zaserwowane na nich desery wydają się mniej słodkie!
  • Projektanci eksperymentują z tym pięknym, szlachetnym tworzywem. Dobrym i efektownym przykładem nowoczesnego i równocześnie bardzo kobiecego podejścia do tego materiału jest kultowy już właściwie serwis zaprojektowany przez hiszpańską projektantkę Patricię Urquiolę, z filiżankami i imbrykiem i opływowych kształtach i subtelnych zdobieniach przypominających koronkowe dekory. Cudo!

   Elegancja w wydaniu klasycznym bądź nowoczesnym – tym wyróżnia się talerz porcelanowy. Ich większa kolekcja tym talerze z porcelany stają się niezbędnikiem domowy niezbędnik przydatnym zarówno, na co dzień, jak i na specjalne okazje.

   Odkryj naszą szeroką gamę talerzy porcelanowych na WestwingNow i kup swój ulubiony model!