Szukaj
Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Kolorowe talerze

0 Produkty

Wielobarwne talerze, czyli jak ożywić stół

W ostatnich sezonach na stołach coraz częściej spotyka się wielobarwne talerze, a także półmiski, wazy, kubki, nawet kieliszki. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze kilkanaście lat temu najbardziej popularnym kolorem zastawy stołowej była biel, która królowała zarówno podczas codziennych posiłków, jak i bardziej oficjalnych okazji. Obecnie można wybierać między barwnymi produktami wykonanymi z różnych materiałów, ozdobionych rozmaitymi wzorami.

Kolorowe talerze sprawiają, że zwykły posiłek zyskuje zdecydowanie bardziej efektowną oprawę, a stół wygląda intrygująco. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze kolorowe talerze, pasujące do wystroju kuchni i wykonane z wytrzymałego materiału oraz jak zestawiać wielobarwne naczynia.

Wielobarwne talerze - bo liczy się kolor!

Popularne w ostatnich sezonach trendy aranżacyjne dopuszczają sporo dowolności, jeśli chodzi o kolor zastawy stołowej. Jeszcze kilka lat temu w kuchniach i jadalniach bezsprzecznie królowały klasyczne, okrągłe kształty, a jedynym kolorem przeznaczonym dla naczyń była biel. Obecnie nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zamiast tradycyjnej białej porcelany wybrać zestaw pięknych, wielobarwnych talerzy. Można ich używać zarówno na co dzień, jak i podczas bardziej oficjalnych okazji. Ważne, by były to produkty dobrej, sprawdzonej marki, wysokiej jakości oraz elegancko wykończone.

Kolorowe talerze występują w wielu wariantach – może to być zastawa składająca się z naczyń o jednej barwie, lecz łącząca talerze o dwóch pokrewnych odcieniach (np. błękitne i granatowe). Bywają komplety zestawione z naczyń pasujących do siebie barwą (czerwień i czerń, beż i brąz, fiolet i zieleń). Kolorowe talerze niekiedy bywają również ozdobione wesołymi motywami oraz wzorami: kwiatowymi, roślinnymi, kropkami, paskami lub obrazkami nawiązującymi do kultury ludowej. Dzięki nim można więc bez większych umiejętności aranżacyjnych uzyskać piękny efekt stylowo udekorowanego stołu.

Wielobarwne talerze do różnych dań

Wybierając kolorowe talerze, najlepiej zainwestować w zestaw, w skład którego wchodzą naczynia przeznaczone do rozmaitych dań – inny talerz jest bowiem odpowiedni na przykład do podawania dań głównych, a inny – do deseru. Taki komplet jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu.

 • Kolorowe talerze obiadowe – zazwyczaj o średnicy około 28-30 cm, służą do serwowania ciepłych dań głównych, sprawdzają się także w charakterze półmisków.
 • Wielobarwne talerze głębokie – ich średnica wynosi przeważnie 24-26 cm, podaje się w nich zupy oraz dania z makaronem, np. spaghetti.
 • Wielobarwne talerze na zakąski – najczęściej o średnicy 20-22 cm, po spożyciu dania głównego goście korzystają z nich, jedząc zimne przystawki.
 • Kolorowe talerze deserowe – ich średnica wynosi zazwyczaj 18-20 cm, służą do podawania ciast oraz innych słodkich deserów lub owoców.
 • Kolorowe talerze na kinderbal

  Podczas przyjęcia dla maluchów, w domu czy w ogrodzie warto używać kolorowych talerzy papierowych. Po przyjęciu odpadnie nam zmywanie, bo zastawa wyląduje po prostu w koszu. Oprócz talerzyków papierowych w sprzedaży są też naczynia, z melaminy w najróżniejszych barwach oraz plastikowe, które, jeśli zechcemy, można umyć ręcznie i wykorzystać kilka razy. Takie rozwiązanie jest godne polecenia – stół będzie wyglądał wesoło, a my zyskamy spokój, bo mali goście nie potłuką naszej rodowej zastawy. Jest to także rozwiązanie bardziej przyjazne dla środowiska

  Kolorowe talerze jednorazowe są też dobrym rozwiązaniem na przyjęcia firmowe.

  Wielobarwne talerze - praktyczne wskazówki

  Kupując kolorowe talerze należy zastanowić się, jak duży zestaw będzie najbardziej praktyczny w naszym domu. Najczęściej spotykane są komplety na 6 lub 12 osób, w skład których – oprócz talerzy – wchodzą też filiżanki, półmiski, waza, a niekiedy także sosjerka, mlecznik i maselniczka. Przydają się one podczas codziennego spożywania posiłków oraz w czasie spotkań w mniejszym gronie. Czasem zdarzają się jednak większe okazje i wtedy niezbędny jest komplet nawet na 24 osoby.

  Najpopularniejsze są bez wątpienia naczynia ze szkła barwionego, które jest odporne na nagłe zmiany temperatury i może być myte w zmywarce. Pasują też do wnętrz urządzonych w wielu stylach. Kuchnia w stylu rustykalnym lub prowansalskim zyska nowy charakter, jeśli stół udekorują kolorowe talerze z grubszej ceramiki, zdobionej wzorami ludowymi lub motywem kwiatów. Z kolei w nowoczesnej, minimalistycznej jadalni sprawdzą się wielobarwne talerze z wytrzymałego plastiku o nietypowym kształcie, np. kwadratowe lub prostokątne. Natomiast kolorowymi talerzami z porcelany możemy nakryć każdy stół, gdyż ten szlachetny materiał sprawdzi się w we wszystkich aranżacjach.

  Talerze wielobarwne to prosty sposób na dodanie aranżacji stołu nutki radości i optymizmu - wybierz te , które ci się najbardziej podobają!

  Odkryj naszą szeroką gamę wielobarwnych talerzy na WestwingNow i kup swój ulubiony model!

Wygodna i prosta dostawa

100 dni na darmowy zwrot

Dział Obsługi Klienta 22 290 3000