Tace dekoracyjne z drewna

11 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Co jeszcze warto wiedzieć o tacy drewnianej?

Niektóre akcesoria kuchenne są na tyle praktyczne, że sprawdzają się w wielu różnych rolach. Najlepszy przykład stanowi taca drewniana. Może pełnić kilka funkcji praktycznych i dekoracyjnych:

 • Serwowanie posiłków – taca drewniana wyróżnia się dużą stabilnością. Najpraktyczniejszy jest model z wysokimi krawędziami. Zwykle ma dwa otwory służące do chwytania. Na tacy można wygodnie przenosić talerze i miski z przysmakami, kubki z kawą czy herbatą albo szklanki z wodą, sokiem bądź drinkami.
 • Podkładka – w zależności od gatunku drewna taca drewniana może się cechować dobrą odpornością termiczną. Dlatego świetnie sprawdza się w roli podkładki pod gorące naczynia.
 • Blat improwizowanego stolika – tacę drewnianą można położyć na pufie i w ten sposób powstaje praktyczny, dodatkowy stolik.
 • Kuchenna dekoracja – nieużywaną tacę można oprzeć o ścianę i wtedy zamienia się w ciekawą kuchenną ozdobę, szczególnie, jeśli na jej powierzchni nadrukowano efektowne grafiki.

Bogactwo designu

Do wyboru, do koloru – tak można podsumować bogactwo designu, jeśli chodzi o tace drewniane. Dostępne są różnorodne formy i barwy.

 • Kształty – najpowszechniej używana jest taca drewniana w formie prostokątnej, z wysokimi krawędziami. Z kolei miękkie formy tacy okrągłej dodają aranżacji przytulności. Ciekawie prezentują się też tace na planie sześcio - bądź ośmiokąta. Doskonale sprawdzają się w nowoczesnym wystroju.
 • Kolory – naturalna barwa drewna to niejedyna opcja. Dostępne są też tace lakierowane na biało – idealne do wnętrz skandynawskich i prowansalskich. Z kolei modele subtelnie postarzane to wymarzone akcesoria do aranżacji w stylu shabby chic.
 • Dekor – taca drewniana sama w sobie jest dekoracją, ale jeśli dodatkowo pojawiają się na niej grafiki, prezentuje się jeszcze ciekawiej. Mogą to być typografie w stylu vintage, etykiety kultowych alkoholi czy motywy kwiatowe.

Taca drewniana a styl wnętrzarski

Design tacy drewnianej warto wybierać odpowiednio do stylu wnętrzarskiego, który króluje w aranżacji. Oto kilka propozycji:

 • Styl prowansalski – taca drewniana w jasnym odcieniu bądź pomalowana na biało to swoiste must have. Ciekawie prezentują się modele z otworami w kształcie serduszek. Tace w stylu prowansalskim wyróżniają się ponadto romantycznymi nadrukami i inspirującymi typografiami. Można je ozdobić lnianą serwetką lub położyć na niej tkaninę z delikatną falbanką w kwiatowy deseń.
 • Styl skandynawski – gładka taca z jasnego z drewna i niewiele więcej potrzeba do szczęścia! Do aranżacji skandynawskiej warto wprowadzać jak najwięcej drewnianych dodatków. Modne ostatnio są również tace z ciemniejszych, egzotycznych gatunków takich jak tek czy akacja.
 • Styl rustykalny – najlepiej sprawdza się taca drewniana o nieco surowym designie, z subtelnymi śladami obróbki stolarskiej.
 • Styl kolonialny – warto wybierać modele z ciemnego drewna, najlepiej elegancko lakierowane i o lśniących powierzchniach.

Taca to najlepszy pomocnik do serwowania posiłków, ale sprawdza się też w innych rolach. Odpowiednio dobrane tace dekoracyjne z drewna, stają się intrygującą ozdobą wnętrza.

Odkryj naszą szeroką gamę tacy dekoracyjnych z drewna na WestwingNow i kup swój ulubiony model!