Szkło stołowe i barowe: kryształ

58 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Jak dbać o kieliszki kryształowe?

Kieliszki ze szkła kryształowego najlepiej myć w letniej wodzie z niewielkim dodatkiem delikatnych detergentów. Jeśli po wyschnięciu na powierzchni naczyń zostają nieestetyczne smugi, można pokusić się o płukanie ich w zimnej wodzie z dodatkiem octu. Na jeden litr wody, należy wlać jedną trzecią szklanki spożywczego kwasu octowego. Po wyschnięciu kieliszki kryształowe można wypolerować miękką szmatką. Na trudne do umycia naczynia o wąskiej szyjce, takie jak karafki czy dekantery, istnieje kilka innych sposobów. Najpopularniejsza metoda to wrzucenie na dno naczynia garści suchych ziarenek ryżu i zalanie ich letnią wodą. Po godzinie wystarczy opróżnić karafkę i dokładnie przepłukać.

Jeszcze kilka dekad temu kieliszki kryształowe można było spotkać niemal w każdym domowym barku. Współcześnie bywają rarytasem, którym szczycą się kiperzy. Mimo, że przyjemność raczenia się trunkiem z lśniącego kryształu trochę kosztuje, z pewnością warto jej się oddać.

Szkło kryształowe - ciekawostka

Istnieją kiperzy, którzy kieliszki ze szkła kryształowego cenią równie wysoko, co wytworne alkohole. Najlepszym tego przykładem jest królowa popu, Madonna. Kilka lat temu media obiegła plotka, że gwiazda odwiedzając wraz ze swoim partnerem nowojorską restaurację Osteria Cotta, przyniosła własne kieliszki kryształowe oraz butelkę drogiego wina. Para po uraczeniu się zamówioną kolacją zabrała kieliszki i opuściła lokal. Gdyby nie była to sama Madonna, kto wie, jak zareagowałaby obsługa Osterii. Diwa słynie jednak z niestandardowych zachowań i kto wie, może rozpocznie wśród miłośników wina nową modę?

Kryształowe kieliszki do wina - stylowe dodatki

Kryształowe kieliszki to elita kieliszkowej rodziny. O ich urodzie decyduje delikatność i blask, idealna przezierność, wpadające w oko tęczowe refleksy migocące na szklanej powierzchni, gdy przechodzą przez nią promienie światła. Kunsztowne nacięcia dodają im majestatu, gładko wypolerowane ścianki – subtelności. Nie dość, że kryształowe kieliszki są piękne, nie dość, że wino znakomicie w nich wygląda oraz wybornie smakuje, kryształowe kieliszki także pięknie… brzmią! Wystarczy delikatnie uderzyć palcem w kryształową czarę, by kieliszek odezwał się niskim, dźwięcznym głosem.

Kryształowe kieliszki do wina - perfekcja i elegancja

Kieliszek do czerwonego wina ma długą nóżkę i pękatą czaszę. Jego odpowiednik do wina białego powinien mieć nóżkę nieco dłuższą, za to czaszę mniejszą i smuklejszą, kształtem przypominająca kwiat tulipana. Klasyczne kieliszki do wina ze szkła kryształowego doskonale odnajdują się w towarzystwie porcelany i innych kryształowych akcesoriów, takich jak szklanki, karafki, misy, patery i oczywiście, inne kryształowe kieliszki – od szampanówek po kieliszki do wódki.

Kryształy dla koronowanych głów

Żadne inne naczynia nie potrafią kusić tak olśniewającym blaskiem jak kryształowe. RCR CRISTALLERIA ITALIANA specjalizuje się w ich produkcji już od 1967 roku. Ta włoska marka powstała w wyniku połączenia firm La Piana i Calb. Obie z nich zatrudniały najwyższej klasy rzemieślników zaznajomionych z pracą z różnego rodzaju kryształami. Historia firmy to od samego początku pasmo sukcesów. Dziś jest obecna na rynkach krajów z całej Europy, Azji i Ameryki Południowej. Co więcej, 15% światowej produkcji kryształów to zasługa właśnie RCR CRISTALLERIA ITALIANA. My także mamy się czym poszczycić, wystarczy wspomnieć takich wytwórców szkła kryształowego, jak np. Huta Julia, Huta Violetta czy Huta Zawiercie.

Odkryj nasz szeroki asortyment szkła kryształowego na WestwingNow i kup swój ulubiony model!