Szkło barowe: szkło

10 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Idealne na koktajle i napoje alkoholowe – szkło barowe

Cosmopolitan, White Russian lub Tequila Sunrise - dostępny jest szeroki wybór różnych koktajli i drinków, a więc dostępne są również różne kieliszki koktajlowe. Ponieważ nie wszystkie koktajle są pijane z tego samego kieliszka koktajlowego, są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. I tak zwane drinki są często podawane w specjalnych szklankach. Oto wybór:

  • Szklanki do tequili
  • Szklanki do Sambuca
  • Szklanki do Margarita
  • Szklanki do Martini
  • Kieliszki do sherry
  • Kieliszki do do wódki
  • Kieliszki do Southern Comfort

Szkło barowe – kufle do piwa

Kufle do piwa można znaleźć zarówno w nietłukącej się i lekkiej wersji plastikowej, jak i w eleganckim szklanej oprawie. Piwo pszeniczne po prostu najlepiej smakuje ze wszystkich białych piw. W 0,5 l szklanki możesz delektować się piwem po pracy zarówno w domu jak i w lokalu.

Szkło barowe za czasów średniowiecza

Jak się okazuje drinki to wcale nie wymysł czasów współczesnych. Pierwsze mikstury z alkoholem w roli głównej powstały już na przełomie XV i XVI wieku! Zgrabne szklanki do drinków były jeszcze wtedy oczywiście sennym marzeniem, jednak sposoby przyrządzania prototypów dzisiejszych koktajli bywały imponujące. Do spirytusu winnego zaczęto dodawać miód, mleko, a także soki owocowe czy aromatyczne zioła. Bywało, że do szklanic, które zastępowały współczesne szklanki do drinków, wbijano rozmącone jaja, co przypomina chociażby dzisiejszy drink “breakfast egg-nogg”. Specjalne szklanki do drinków zaczęły powstawać dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku, kiedy to kolorowe koktajle na dobre stały się elementem kultury picia i bycia.

Szkło barowe – tradycja

XXI wiek przyniósł naukę o mieszaniu napojów, czyli miksologię, pośród której, brylują oczywiście koktajle alkoholowe. Główny podział dotyczy wielkości drinków. Rozróżnia się napoje małe — short drinki — których porcja waha się w granicach 60-100 ml oraz napoje duże — long drinki. Objętość tych drugich może dochodzić nawet do 350 ml. Ze względu na różnorodność alkoholi stosuje się rozmaite szklanki do drinków. Gin z tonikiem lub Krwawa Mary doskonale odnajdą się w prostej, wysokiej szklance Highball. Szkło Collins, które jest jeszcze smuklejsze, uwielbia natomiast towarzystwo wódki ze spritem czy Cuby Libre. Szklanki do drinków typu old fashion przeznaczone są na przykład do whisky z colą, zaś w naczyniu o wdzięcznej nazwie Hurricane serwuje się słodką Piña Coladę.

Szkło barowe w towarzystwie

Barwne drinki z palemką, aromatyczne whisky w szklankach z rżniętego szkła, martini z oliwką w smukłych kieliszkach — to wszystko można przygotować w domowym zaciszu. Warto więc zapatrzeć barek w szykowne szklanki do drinków, zgrabne kieliszki i rozmaite akcesoria, które ceni sobie każdy profesjonalny barman. Z pomocą przyjdą nierdzewne dodatki, takie jak shakery, moździerze, miarki barowe i stojaki na butelki. Warto zainwestować także w niebanalne gadżety, na przykład komplet barwnych rurek, mieszadełka czy specjalne znaczniki na szklanki do drinków. Należy pamiętać, że sztuka serwowania drinków polega nie tylko na właściwym łączeniu alkoholi, ale i samej estetyce podania. Szklanki do drinków warto zatem ozdobić. Można to zrobić przy pomocy cukru, owoców czy listków świeżej mięty.

Po ciężkim tygodniu miło odprężyć się przy wyszukanym drinku. Aby jednak móc w pełni delektować się jego smakiem, należy koniecznie zadbać o odpowiednią oprawę. Właściwie dobrane szkło barowe z pewnością trafi w gusta nawet najbardziej wybrednego kipera.