Szafy i stojaki na ubrania: drewno

21 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Szafa drewniana – wykończenie

Surowe drewno wymaga zastosowania środków konserwujących, które z jednej strony zwiększają jego trwałość, a z drugiej wpływają na efekt dekoracyjny. Konserwacja pozwala na odświeżenie albo zmianę wyglądu mebla. Najczęściej stosowane metody to:

  • Lakierowanie – przejrzysty lakier tworzy trwałą powłokę ochronną. Naturalna struktura drewna pozostaje dobrze widoczna.
  • Barwienie – stosowane najczęściej w celu stylizacji tańszego rodzaju tego materiału na bardziej szlachetny. Można też użyć kolorowej bejcy, aby nadać szafie drewnianej dowolny kolor z bogatej oferty dostępnych barw.
  • Malowanie farbą – uzyskana w ten sposób powłoka może być lekko przejrzysta lub zupełnie kryjąca. Malowanie pozwala na największą zmianę wyglądu szafy drewnianej.
  • Woskowanie – najstarsza metoda wykończenia mebli drewnianych. Po nałożeniu wosku powierzchnia drewniana jest aksamitna w dotyku i łatwa w pielęgnacji.
  • Olejowanie – czyli impregnacja olejem. Wnika on w głąb drewna i nie tworzy powłoki zewnętrznej, dzięki czemu drewno zachowuje naturalny wygląd.

Modny efekt vintage można również uzyskać poprzez celowe postarzanie mebli. Stosuje się wówczas niedomalowania, przetarcia farby czy delikatne zacieki. Takie stylizowane meble polecamy szczególnie do wnętrz w stylu rustykalnym i shabby chic.

Szafy i stojaki na ubrania z drewna - nowe trendy

Dziś stojak na ubrania to nie tylko praktyczny dodatek, który ma pasować do wystroju sypialni, łazienki czy garderoby. Najnowsze trendy cenią wyraziste kolory, niebanalne wykończenie i nietypowe połączenia materiałów. Stojak na ubrania może być także oryginalną dekoracją i przykuwającym wzrok elementem aranżacji. Znajdzie się na nim miejsce nie tylko na ubrania! Stojak polubi także rozmaite akcesoria – biżuterię, kapelusze czy szale. Stojaki na ubrania najczęściej wykonany jest z drewna, metalu, stali nierdzewnej lub żeliwa. Wybierając odpowiedni model należy zwrócić uwagę zwłaszcza na jego wysokość. Te najwygodniejsze mają około 170 cm, co sprawia, że będą łatwo dostępne również dla niewysokich osób. Stojak na ubrania bywa składany, co umożliwia schowanie go do szafy wnękowej czy pawlacza. Niektóre stojaki mogą być dodatkowo wyposażone w stolik pomocniczy. Nierzadko wyposażone są w szufladę i wygodną półkę przeznaczoną dla butów na obcasie.

Szafy i stojaki na ubrania z drewna a przechowywanie ubrań

Szafa drewniana to najbardziej typowy mebel, jaki można sobie wyobrazić. Wcale nie musi być jednak z tego powodu nudna. Szafy drewniane to bardzo uniwersalne meble, które mogą zaskoczyć nowoczesnym designem. W przedpokoju potrzebują ona przede wszystkim miejsca na powieszenie kurtek i płaszczy – dodatkowe schowki mogą okazać się zbędne. Większy przedpokój świetnie sprawdzi się drewniany wieszak na ubrania stojący. To przykład designu popularnego od wielu lat. Wyróżnia się esowatymi drewnianymi elementami, które mają funkcję podwójnych uchwytów na ubrania – w górnej i dolnej części. Zaletą takiego wieszaka jest przede wszystkim to, że można na nim powiesić wiele kurtek i płaszczów. Zwykle na dole wieszak ma miejsce na parasole, nie trzeba więc dodatkowo kupować parasolnika. Największą popularnością cieszą się wieszaki w naturalnych odcieniach drewna – od słomkowych po czekoladowe. Warto wybierać modele o lakierowanych, odpowiednio zabezpieczonych powierzchniach. Dzięki temu szafom i stojakom na ubrania z drewna nie zaszkodzi wilgoć, która lubi się gromadzić na kurtkach szczególnie jesienią i zimą.