Świeczniki: szkło

64 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Świeczniki w nowoczesnej odsłonie

We współczesnych aranżacjach znaleźć można świeczniki wykonane ze wszystkich możliwych rodzajów materiału ― porcelany, ceramiki, szkła, a nawet kamienia. Ich wzornictwo wyraźnie odzwierciedla dominujące obecnie trendy wnętrzarskie:

  • Świeczniki w stylu minimalistycznym ― często pojawiają się ostre geometryczne kształty i wyraziste kolory. Takie świeczniki doskonale wkomponowują się w pomieszczenia urządzone w stylu nowoczesnym i skandynawskim, przełamując ich surową estetykę.
  • Świeczniki w stylu industrialnym ― typowe są metalowe akcenty, druciane wykończenia i metaliczne kolory. Szczególnie popularne są oryginalne świeczniki o podstawie naśladującej przecinające się rury wodne.
  • Świeczniki w stylu prowansalskim ― fantazyjnie wygięte, „kute” stojaki ze świecami osadzanymi na szpikulcach lub małymi świeczkami mocowanymi w okrągłych uchwytach.
  • Świeczniki w stylu shabby chic ― dominują drewniane świeczniki przypominające swoje dawne, mosiężne odpowiedniki. Wyróżniają się charakterystyczną, „przetartą” fakturą i występują w typowych dla tego stylu białych i pastelowych odcieniach.

Świecznik niejedno ma imię

Współczesne aranżacje cenią prostotę i kreatywne wykorzystanie dostępnych materiałów. Tradycyjny świecznik z mosiądzu lub fajansu mogą zastąpić akcesoria, które początkowo pełniły w domu inną funkcję. Jednym z najbardziej popularnych dodatków są szklane osłonki na świece. Często wykorzystuje się je przede wszystkim do aranżacji stołu jako oświetlenie. W podobny sposób można wykorzystać również ozdobne szklanki, pucharki lub szerokie wazony. Nietypowe oświetlenie będzie prezentowało się jeszcze bardziej efektownie, jeśli zdecydujemy się na akcesoria z kolorowego szkła lub kryształu. Świeczniki można dodatkowo wypełnić konfetti, muszelkami, kamykami ozdobnymi lub suszonymi kwiatami. Warto postawić na kreatywność i poeksperymentować z nietypowymi oprawami świec! Szklany lampion będzie pięknie się prezentował na stole w ogrodzie wieczorową porą.

Świeczniki w stylu prowansalskim — niezbędne dodatki

Styl prowansalski w wyjątkowy sposób łączy w sobie tradycyjne, rustykalne akcenty z ponadczasową elegancją. W inspirowanych nim aranżacjach ważne miejsce zajmują dekoracje nawiązujące do wystroju tradycyjnych, kamiennych domów. Na tle kamiennych posadzek, bielonych ścian i postarzanych mebli światło świec prezentuje się wyjątkowo efektownie. Odpowiednio dobrane świeczniki w stylu prowansalskim można wyeksponować na stole w jadalni, ustawionych wzdłuż ścian konsolach lub szafkach nocnych w sypialni. Warto pamiętać także o ogrodzie. Ukryte wśród krzaków róż i grządek lawendy lampiony umilą wieczorny relaks na łonie natury.

Świeczniki w stylu prowansalskim — piękno ceramiki

We wnętrzach urządzonych w stylu prowansalskim królują naturalne materiały. Jednymi z najważniejszych są ceramika, kamionka i fajans. Idealnym dodatkiem do aranżacji będą wykonane z nich świeczniki w beżowym lub białym kolorze. Najlepiej wybrać te o nieregularnej fakturze, z imitowanymi przetarciami i spękaniami. Dobrze sprawdzą się też nawiązujące do greckiego i rzymskiego wzornictwa tłoczenia i rzeźbione motywy roślinne. Dużą popularnością cieszą się dwu- i trójramienne modele przypominające świeczniki wykonane z metalu oraz kuliste, ceramiczne lampiony. Można ustawić je na parapecie, schodach lub wykorzystać do urozmaicenia aranżacji stołu. Bardzo często ceramikę pokrywają ręcznie malowane wzory — na przykład powszechnie kojarzona ze stylem prowansalskim lawenda.

Świecznik – element aranżacji

Aranżacje w stylu prowansalskim od lat stanowią źródło inspiracji dla wszystkich osób ceniących elegancję i przywiązanie do tradycji. Wygodne i jasne wnętrza jak żadne inne zachęcają do wypoczynku i spędzania czasu z rodziną. Istotną rolę pełnią znajdujące się w nich dekoracje — ozdobne poduszki, miękkie narzuty oraz porcelanowe i wiklinowe akcesoria. Żaden dom nie może się też obejść bez nastrojowych świeczników. To właśnie odbijające się od luster i szyb światło świec w dużej mierze buduje wyjątkową, magiczną atmosferę. Oprócz stylowych świeczników do stworzenia inspirującej aranżacji niezbędne będą także świece. Najlepszym wyborem będą te aromatyzowane. Do słonecznej Prowansji przeniosą nas między innymi nuty lawendy, pomarańczy i bergamotki. Efektowne świeczniki w stylu prowansalskim sprawią, że w domu od razu zagości ciepły nastrój.