Świeczniki: drewno

14 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Świeczniki drewniane od Skandynawii po Prowansję

Świeczniki drewniane mogą przybierać tak rozmaite formy, że z łatwością można dopasować je do niemal każdego stylu aranżacji wnętrz.

 • Miłośnicy stylu rustykalnego powinni wybrać świeczniki z surowego drewna. Interesującym rozwiązaniem są także modele wykonane z fragmentu pnia o zachowanej korze, w którym wycięte są otwory na świecę. Takie świeczniki można ustawić na parapecie lub na blacie komody – w jesienne lub zimowe wieczory płonące w nich świece stworzą niepowtarzalny klimat!
 • Do aranżacji w stylu skandynawskim będą pasowały zarówno modele z surowego drewna, jak i świeczniki drewniane o minimalistycznym designie. Ich powierzchnia powinna być gładka i starannie wykończona, jednak nie malowana. Dobrym pomysłem jest zestaw świeczników w kształcie cylindrów o różnej wysokości i średnicy.
 • Również shabby chic kocha świeczniki z drewna! Ich kształt powinien być klasyczny, nieco staroświecki. Żeby nadać im unikalny charakter, warto samodzielnie pokryć je farbami w różnych kolorach – wygląd „shabby” łatwo osiągnąć, przecierając pomalowaną powierzchnię papierem ściernym.
 • Klasyczne świeczniki z drewna w naturalnych kolorach lub pomalowane białą farbą będą piękną ozdobą wnętrz w stylu prowansalskim. Warto ustawić je na stoliku kawowym lub blacie nocnej szafki przykrytym lawendowym bieżnikiem.
 • Drewniane świeczniki w orientalne wzory to doskonały wybór dla wielbicieli stylu boho. Można zdecydować się również na modele dekorowane barwnymi szkiełkami. Ważne, żeby było kolorowo i oryginalnie!
 • Ponieważ lichtarze drewniane to klasyka designu, ich ponadczasowy urok najlepiej jest widoczny w aranżacji w stylu vintage.
 • We wnętrzach kolonialnych stanowiących miks różnych tradycji, które łączy europejska klasyka, pięknie zaprezentują się ciemnobrązowe lichtarze drewniane w otoczeniu mebli z drewna egzotycznego.

Sięganie po dekoracje popularne w dawnych epokach to niejako powrót do źródeł. Lichtarze drewniane zabierają nas w intrygującą podróż kulturową przez sztukę i design dawnych epok.

Zrób to sam – drewniany świecznik w stylu skandynawskim!

Samodzielne wykonanie prostego świecznika nie jest trudne! Potrzebne będą:

 • Fragment gałęzi brzozy o szerokości co najmniej 15-20 cm i długości 60 cm (w przypadku świecznika na trzy świeczki)
 • Okulary i rękawice ochronne
 • Wiertło sękownicze
 • Ostry nóż do drewna
 • Papier ścierny

Pierwszym krokiem jest wyznaczenie miejsc, w których powinny znaleźć się otwory na świeczki. Muszą one mieć 4 cm średnicy i być w odległości około 15 cm od siebie. Następnie za pomocą wiertła sękowniczego należy wyciąć w gałęzi otwory o głębokości około 2 cm. Potem, używając noża i papieru ściernego, można wygładzić krawędzie otworu i... świecznik gotowy!

Wyroby z drewna zawsze mają niepowtarzalny charakter. Naturalne piękno materiału sprawia, że stają się ozdobą każdego wnętrza – w żadnym domu nie powinno zabraknąć takich dodatków! Świeczniki z drewna to praktyczne i nietuzinkowe dekoracje, które wprowadzają do aranżacji magiczny, lekko sentymentalny klimat.