Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Świece: fioletowy

  1 Produkty

  Świece od lat są jednym z najpopularniejszych elementów dekoracyjnych w różnego rodzaju wnętrzach. Oprócz tego, że stanowią przytulne i nastrojowe źródło światła, to dodatkowo obecnie można kupić produkty o oryginalnym i niezwykle ozdobnym wyglądzie, dzięki czemu pasują one do każdego stylu aranżacyjnego, nadając wnętrzom ciekawego charakteru. Oprócz kształtu, kluczowym wyróżnikiem świecy jest kolor. Ciekawym rozwiązaniem są fioletowe świece – barwa ta ma niezwykłe właściwości dla ludzkiego ciała i umysłu, wycisza, napełnia spokojem i chroni przed negatywną energią. Radzimy, czym kierować się kupując fioletowe świece.

  Magia ukryta w kolorze

  Świece od wieków były wykorzystywane w rozmaitych magicznych rytuałach – wytwarzany przez nie ogień symbolizował oczyszczenie, wypalanie złych emocji oraz sprzyjał rozpoczęciu nowego etapu w życiu. Duże znaczenie miał również kolor świecy, każdy z nich symbolizował inne uczucia oraz posiadał inne właściwości. Szczególnymi mocami odznaczały się zwłaszcza fioletowe świece.

  Według astrologicznych wierzeń, fiolet przynosi wewnętrzne wyciszenie, napełnia duszę spokojem i pomaga przezwyciężyć cierpienie oraz kłopoty. Co więcej, kolor fioletowy chroni przed negatywną energią, usuwa złą karmę, zapewnia mądrość i rozwój duchowy. Fioletowe świece sprawdzą się więc w każdym pomieszczeniu, które ma sprzyjać relaksowi, wyciszeniu i rozmyślaniom, takim jak sypialnia czy salon.

  Fioletowe świece – jakie wybrać?

  Oprócz kwestii duchowych, kupując fioletowe świece należy zwrócić uwagę także na aspekty bardziej praktyczne, a do takich zalicza się chociażby surowiec, z którego je wytworzono. Przesądza to zarówno o ich dekoracyjności, cenie, jaki i wpływie produktu na zdrowie.

  • Parafina – jest to surowiec pozyskiwany z ropy naftowej, a pierwsze świece z parafiny wyprodukowano już w XIX wieku. Sporadycznie zapalane fioletowe świece tego typu nie będą w negatywny sposób wpływać na zdrowie, jednakże badania udowodniły, że zbyt częste ich używanie w zamkniętych pomieszczeniach może przyczyniać się do wyprysków alergicznych lub podrażnienia dróg oddechowych.
  • Stearyna – powszechnie uchodzą za alternatywę dla świec z parafiny. Stearynę pozyskuje się z surowców roślinnych, najczęściej z oleju palmowego lub kokosowego. Ma bardzo dobre właściwości jeśli chodzi o spalanie i zachowanie kształtu, więc wykonane z niej fioletowe świece będą służyć stosunkowo długo.
  • Wosk pszczeli – naturalny produkt przemiany materii pszczół. Jego ograniczone zasoby sprawiają, że jest dość drogi, jednakże rekompensuje to zupełną biodegradowalnością oraz bezpieczeństwem dla człowieka. Zazwyczaj występuje w kolorze kremowym lub żółtawym, ale dzięki zastosowaniu barwników można kupić także fioletowe świece z wosku pszczelego.

  Fioletowe świece jako dekoracja wnętrza

  Jadalnia lub salon, w którym znajduje się duży stół to miejsce, w którym koncentruje się życie rodzinne i towarzyskie. Wspólne spożywanie posiłków stanie się bardziej eleganckie i wykwintne, jeśli blat udekorują fioletowe świece. Można wybrać te długie i smukłe, przeznaczone do klasycznych świeczników na nóżce. Ich zaletą jest to, że umieszczone w świeczniku nie zajmują dużo miejsca na stole, a jednocześnie wprowadzają nastrojowy klimat. Ciekawym wyborem są także fioletowe świece w kształcie kul do ustawienia między zastawą na dekoracyjnych podstawkach lub jedna duża świeca jako naczelna ozdoba stołu.

  Fioletowe świece charakteryzują się ponadto mnogością odcieni, form i kształtów, co pozwala wkomponować je w wystrój niemal każdego wnętrza. Te o barwie wrzosu będą pasować do romantycznych pomieszczeń w stylu prowansalskim, z kolei fioletowe świece o mocnej, głębokiej barwie – do bogatych wnętrz w stylu glamour. W sklepach znaleźć można także fioletowe świece z zatopionymi w surowcu muszlami, kwiatami, niewielkimi kamyczkami, a nawet ziarnami kawy. Same w sobie są one oryginalną dekoracją i nie potrzebują już dodatkowego wyeksponowania.

  Fioletowe świece to z pozoru drobny dodatek, który jednak nie dość, że ozdabia wnętrze, to jeszcze sprzyja odpoczynkowi i wyciszeniu między innymi w ogrodzie rustykalnym.