Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Świece i dyfuzory zapachowe: nibieski

  11 Produkty

  Niebieskie świece i dyfuzory zapachowe

  Niebieskie świece i dyfuzory zapachowe od lat są chętnie wykorzystywane w dekoratorstwie. Pasują do niemalże wszystkich wnętrz, w których zapanować ma przytulna, intymna atmosfera. W ciągu dnia sprawdzają się jako oryginalna dekoracja, zaś wieczorem – zapalone – nadają pomieszczeniu magicznego klimatu, którego w żaden sposób nie można uzyskać za pomocą sztucznego oświetlenia. Niebieskie świece to z pozoru drobny dodatek, które jednak może podkreślić charakter wnętrza oraz znakomicie uzupełnić aranżację zarówno w stylu marynistycznym jak i scandi oraz glamour. Znajdź więc swoje inspiracje i wybierz te najlepsze do twojego domu!

  Niebieskie świece i dyfuzory zapachowe – historia

  Początkowo do wytwarzania świec używano łoju i tłuszczu zwierzęcego — ich paleniu towarzyszył więc bardzo nieprzyjemny zapach. Jednym ze sposobów na jego złagodzenie było dodawanie do wkładu naturalnych olejów pozyskanych z nasion i orzechów. Ważnym przełomem stało się zastosowanie wosku pszczelego, który wydzielał bardziej łagodny, neutralny aromat. W XVII wieku przy produkcji świec zaczęto wykorzystywać wiedzę z dziedziny perfumiarstwa. Jednym z pierwszych wytwórców świec zapachowych był francuski świeczarz Cire Trudon. Specjalna mieszanka wosków i olejków skomponowana przez niego na użytek pałacu w Wersalu przyniosła mu uznanie króla Ludwika XIV i sławę w całej Francji. Wkrótce w produkowane przez niego wyroby zaczęto wyposażać wszystkie ważniejsze pałace i kościoły. W XIX wieku wynalazek lampy naftowej sprawił, że świece stopniowo odeszły w zapomnienie. Do łask wróciły na dobre dopiero w latach 90. XX wieku. To właśnie wtedy doceniono dekoracyjne walory kolorowych wosków i zaczęto korzystać z dobroczynnych właściwości popularnej do dziś aromaterapii.

  Niebieskie świece i dyfuzory zapachowe – magia turkusu

  Kolor turkusowy kojarzy się z barwą ciepłych mórz i lazurem słonecznego nieba. Bliski błękitowi, ale od niego cieplejszy. Nawet drobne akcesoria w tym kolorze mogą nadać wnętrzu niezwykły charakter. Świece turkusowe będą zachwycać barwą i tworzyć wyjątkowy nastrój. Okażą się wyjątkowym dodatkiem do wnętrz, w których dominuje biel. Połączenie koloru turkusowego z białym kojarzy się z estetyką krajów północnej Afryki jak Maroko czy Tunezja, ale sprawdzi się również w nowoczesnych wnętrzach minimalistycznych. Wspaniały nastrój zapewni w domu świeca zapachowa o pięknej turkusowej barwie. Wśród świec dostępnych na rynku są produkty o zapachu cytrusów, drzewa sandałowego lub kokosa. Świece turkusowe okażą się również znakomitą ozdobą świąteczną, szczególnie dla tych, którzy na Boże Narodzenie dekorują dom w chłodniejszych niż tradycyjnie kolorach, jak biel, srebro czy błękity.

  Niebieskie świece i dyfuzory zapachowe – świece w różnych stylach

  Świece w odcieniu turkusowym będą wspaniałym dodatkiem do wnętrz w różnych aranżacjach – od minimalistycznych po te, w których stawia się na bogactwo form i wielość barw. Oto kilka przykładów:

  • Świece turkusowe w stylu orientalnym – w aranżacjach orientalnych dodatki turkusowe nie muszą łączyć się tylko z bielą. Turkus w zestawieniu z ciepłymi barwami jak brąz i złoto to iście królewskie trio.
  • Świece turkusowe w stylu skandynawskim – we wnętrzach scandi, w których dominują stonowane kolory jak biel, jasne beże i szarości, warto wykorzystać dodatki w żywszych i radośniejszych barwach. Turkusowe świece to w tym wypadku strzał w dziesiątkę.
  • Świece turkusowe w stylu glamour – wyznacznikami stylu glamour są nie tylko fascynacja blaskiem i przepychem, ale też zamiłowanie do nieszablonowych barw, jak na przykład czerń, fiolet, złoto, srebro i… turkus. Świece w kolorze turkusowym wspaniale zaprezentują się na konsoli ze szklanym blatem lub chromowanym stoliku pomocniczym.
  • Świece turkusowe w stylu boho – jeśli boho, to i pełnie przyzwolenie na łączenie intensywnych kolorów. Świece turkusowe będą świetnym do dodatkiem do poduch, pufów, dywanów i obić mebli w tym samym kolorze.

  Niebieskie świece i dyfuzory zapachowe – jaki dyfuzor wybrać?

  Dyfuzor zapachowy składa się z dwóch części: flakonika na aromatyczny olejek oraz patyczków o strukturze gąbki. Kiedy patyczki włoży się do olejku, powoli wchłaniają one płyn, który jest stopniowo uwalniany przez znajdującą się na szczycie patyczka gąbkę. Aby dyfuzor zapachowy działał prawidłowo, należy zwrócić uwagę na gęstość olejku (zbyt gęsta ciecz nie wchłonie się) oraz długość patyczków – powinny być dwa razy dłuższe od wysokości flakonika. Niebieskie świece i dyfuzory zapachowe to nie tylko przedmioty, które mają zapewnić piękny zapach.