Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Szklane stoły

  2 Produkty

  Stół szklany stanowi idealny wybór do nowoczesnych aranżacji. Sprawdza się zarówno w jadalni, jak i salonie – szczególnie, jeśli szkło jest materiałem, który często pojawia się w detalach i dodatkach. Co więcej, szklane stoły są dostępne w różnych kolorach.

  Stół szklany do jadalni i salonu

  Stół ze szklanym blatem ma równie wielu zwolenników, jak i przeciwników. Choć jest lekki optycznie i wprowadza do aranżacji światło, to towarzyszy mu wiele obaw – na przykład to, że może być nietrwały. To jednak mija się z prawdą. Obecnie meble produkowane są z wysokiej jakości materiałów, takich jak szkło hartowane. Cechuje się ono dużą wytrzymałością, a nawet jeśli zostanie uszkodzone, to rozpada się na drobne kawałki, które nie powodują skaleczenia. Dzięki temu jest też bezpieczniejsze. Nie ulega jednak wątpliwości, że szkło to materiał, na którym łatwo o odciski palców i widoczne zabrudzenia. Dlatego też lepiej sprawdza się w pomieszczeniach mniej użytkowanych – takich jak salon. Niemniej wszystko zależy od upodobań i zwyczajów domowników. Przy odrobinie troski stół szklany z powodzeniem odnajdzie się w jadalni. Wprowadzi do niej optyczną lekkość i powiew nowoczesności.

  Stoły kuchenne szklane – zalety

  Kuchnia to serce domu, dlatego też należy ją odpowiednio zaaranżować. Ważnym elementem w niej jest stół. Mebel ten jest niezwykle funkcjonalny. To przy nim zazwyczaj pije się poranną kawę i prowadzi rozmowy, a nawet pracuje lub odrabia lekcje. Uniwersalne i ponadczasowe modele to stoły kuchenne szklane. Posiadają one wiele zalet. Są między innymi:

  • Ponadczasowe – szklane modele królują w kuchennych aranżacjach od wielu lat. Nic nie zwiastuje tego, aby kiedykolwiek wyszły z mody. Wybierając stół szklany kuchenny ma się pewność, że przez kolejne lata nadal będzie wysoko w aranżacyjnych trendach.
  • Łatwe w aranżacji – ponieważ stoły te zrobione są ze szkła, nie rzucają się w oczy, dlatego można je wpasować do każdej aranżacji. Nieważne, w jakim kolorze urządzona jest kuchnia, ponieważ takiego rodzaju mebel jest odpowiedni do większości wnętrz. Z łatwością można dobrać do niego krzesła – zarówno metalowe, drewniane, jak i plastikowe. Jeśli chce się iść na całość, do takiego modelu można dobrać krzesła przezroczyste. Nie ma problemu także z doborem dodatków aranżacyjnych, na przykład wazonów, obrusów, jak i naczyń. Zastawa w każdym kolorze będzie się oryginalnie prezentować. Stoły te są niezwykle minimalistyczne, ale zarazem eleganckie.
  • Łatwe w utrzymaniu czystości – stół szklany kuchenny łatwo jest utrzymać w czystości. Wystarczy zaopatrzyć się w detergent do czyszczenia szklanych powierzchni i regularnie polerować nim mebel. Dzięki temu będzie on mógł posłużyć przez długi czas w idealnym stanie.
  • Trwałe – mitem jest, że szklane stoliki nie są trwałe. Otóż nowoczesne modele tworzone są z kilku warstw hartowanego szkła, dzięki czemu nie ma możliwości ich potłuczenia. Są również odporne na wszelkie zarysowania. Jeśli jednak chce się dodatkowo je chronić, warto położyć na nim podkładki, które nie dopuszczą do bezpośredniego kontaktu przedmiotów lub naczyń z blatem stołu. Coraz częściej produkty te posiadają oryginalny, designerski wygląd, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

  Stół szklany w nowoczesnym wnętrzu

  Stoły szklane to meble, które najlepiej prezentują się w aranżacjach nowoczesnych. Prostota formy, lekkość optyczna i oryginalny materiał na blat – takie zalety doceniają miłośnicy stylu modern. Najczęściej szklanemu blatowi towarzyszą nogi wykonane z chromowanego metalu. Duet tych dwóch surowców stanowi kwintesencję modnych nowoczesnych aranżacji. W sąsiedztwie stołu szklanego warto umieścić inne meble lakierowane na wysoki połysk – wykonane zarówno z metalu, jak i pełnego połysku MDF-u czy odpowiednio przygotowanego drewna. Dzięki optycznej lekkości stół szklany stanowi dobry wybór do niewielkich wnętrz. Można za jego pomocą szybko urządzić nieduży kącik jadalniany. Należy jednak pamiętać o regularnym czyszczeniu, i to z obu stron blatu. Najlepiej używać do tego płynu do czyszczenia szyb. Jeśli jego zapach jest zbyt intensywny, warto rozcieńczyć go wodą. Do czyszczenia sprawdzi się również roztwór z alkoholem i łyżką octu.

  Moc aranżacyjnych możliwości

  Oprócz klasycznych stołów szklanych na rynku dostępne są meble utrzymane w podobnej konwencji – stoliki kawowe czy ławy. Jeśli chodzi o krzesła, dobrze jest dobrać do stołu te wykonane z transparentnego tworzywa sztucznego, takiego jak poliwęglan (uchodzący za niemal niezniszczalny). Świetną inspiracją jest perełka współczesnego designu – przewrotne krzesło „Ghost” Philippe’a Starcka. Do małych wnętrz warto też wybrać stół szklany rozkładany, który można powiększyć na przykład wtedy, gdy dom odwiedza liczniejsza grupa gości. Ciekawym rozwiązaniem jest również szkło barwione. Szczególnie to czarne pięknie wzbogaca aranżację nowoczesnego salonu. W kuchni jednak lepiej się sprawdza klasyczna barwa szkła. Jej piękny połysk stanowi elegancką oprawę każdego posiłku.

  Choć stół szklany jest lekki optycznie i wydaje się kruchy, może się poszczycić solidnością i dużą odpornością - przy odpowiedniej pielęgnacji doda blasku każdej kuchennej i salonowej aranżacji.