Stoły rozkładane białe

0 Produkty

Stoły rozkładane białe są jak mała czarna. Uniwersalna i ponadczasowa. Po prostu musisz ją mieć. Podstawowym elementem wyposażenia każdego mieszkania, sali konferencyjnej czy domu mieszkalnego jest stół. Trudno sobie wyobrazić spożywanie obiadów w towarzystwie rodziny czy urządzanie przyjęć bez pełnowymiarowego, najlepiej rozkładanego stołu. Można go ustawić w dużej kuchni, w salonie albo specjalnie do tego celu wygospodarowanej jadalni. Często również w mieszkaniach z wnęką bez okna umieszcza się stół, który nie jest oddzielany od części salonowej żadną ścianką czy choćby specjalną dekoracją.

Szeroki wybór różnego rodzaju stołów – kawowych, przeznaczonych do jadalni, salonu czy biur i lokali użytkowych – sprawia, że każdy może wybrać taki mebel, który będzie mu odpowiadał pod każdym względem. W ostatnich latach popularne są zwłaszcza stoły rozkładane białe, zwykle lakierowane. Przede wszystkim, dlatego że biel pasuje do każdego wystroju. Pozwala na zastosowanie innych dowolnych mebli w salonie czy jadalni oraz odróżniających się kolorystycznie dodatków.

Białe meble

Białe meble, dzięki swej uniwersalności, są doskonałym narzędziem kreowania nastroju. Wspierają minimalistyczną dyscyplinę, albo nawiązują do klasycznego stylu wprowadzając nastrój elegancji. Toczone mebelki z pomalowanego na biało drewna przywołają obraz prostodusznej i skromnej Prowansji, a co do zdystansowanej Skandynawii – są wręcz podstawowym wyznacznikiem skandynawskiego stylu. Styl glamour, tak odmienny od wszystkich poprzednio wymienionych, wybarwionych na biało mebli też się nie powstydzi.

Białe meble w kuchni i jadalni

Niezwykłą popularność zdobyły ostatnimi czasy białe meble matowe lub lakierowane na wysoki połysk. Bardzo często aranżuje się nimi kuchnie i przestrzenie jadalne. Białe meble potęgują wrażenie czystości, są praktyczne, gdyż nie widać na nich odciśniętych śladów palców. Szafki i stół to podstawowe elementy kuchennej zabudowy, a stół to wręcz serce jadalni. Biały stół wygląda znakomicie na tle ciemniejszej, na przykład bordowej, granatowej czy butelkowo-zielonej ściany. Zwolenników i zwolenniczki odmiennej stylistyki zachwycić może biały blat stołu sąsiadujący z szarą lub srebrną ścianą. Biały mebel prezentuje się równie dobrze na kuchennej biało-czarnej posadzce, jak i na drewnianej podłodze w jadalni.

Do jakiej aranżacji pasuje stół biały rozkładany?

Wszyscy zainteresowani nabyciem białego stołu powinni rozważyć kupno białego stołu rozkładanego. Rozkładane stoły, bowiem wyśmienicie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczna jest oszczędność miejsca lub wielofunkcyjność mebla. Z tego powodu stół rozkładany jest meblem doskonałym do kuchni i jadalni. Dzięki mechanizmom pozwalającym na powiększenie powierzchni blatu, w ciągu kilku chwil można przemienić zwykły stół w duży rodzinny stół, przy którym wygodnie usiądzie kilka osób.

Stół rozkładany tak samo dobrze sprawdzi się w kuchni, jak i w salonie albo jadalni. Zrobiony z lakierowanego drewna czy płyty MDF pasuje do wystrojów nowoczesnych i minimalistycznych. W takim wypadku powinien on mieć proste nogi. Lakierowany na wysoki połysk będzie odbijał światło i sprawiał, że pomieszczenie mieszkalne wyda się większe, niż jest w rzeczywistości. Stół rozkładany można ustawić w dużej kuchni i w razie potrzeby skorzystać z niego podczas przyjęcia w salonie. Biel mebli kuchennych może zostać przełamana mocnym akcentem kolorystycznym dodatków w kolorze czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, turkusowym lub fioletowym. Jednocześnie w sklepach można spotkać meble stołowe przeznaczone do wystrojów tradycyjnych, klasycznych. Stoły te mają białe blaty i najczęściej wykonane są z drewna. Mogą mieć żłobione albo rzeźbione nogi, które świetnie wyglądają w zestawieniu z ciężkimi, rzeźbionymi komodami, witrynami, z szezlongiem lub kanapą tapicerowaną skórą naturalną.

Niespotykane stoły i meble do jadalni

W jadalni czy salonie biały stół rozkładany staje się powoli standardem. Taki mebel często nabywają osoby młode, które chcą mieć nowocześnie urządzone mieszkanie. Idąc o krok dalej, można pomyśleć też o niekonwencjonalnym stole rozkładanym, na przykład takim, którego blat będzie wykonany ze szkła w kolorze mlecznym lub śnieżnobiałym.

Prawdopodobnie takie meble nie będą się nadawać do mieszkań, w których są małe dzieci. Ostre kanty mogą stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa najmłodszych domowników, a poza tym powierzchnia blatu będzie pewnie wciąż pokryta odciskami małych rączek. W takiej sytuacji lepiej wybrać stół biały z lakierowanej płyty meblowej MDF. Równie dobrze wygląda w nowoczesnej jadalni, jak i tradycyjnym salonie. Blat może być osadzony standardowo, na czterech nogach lub na podstawie ze stali nierdzewnej. Ozdobna noga sprawia, że nawet zwyczajny, biały blat – z płyty lub z drewna, lakierowany bądź matowy – staje się ciekawym elementem wnętrza. Stoły rozkładane białe to meble, które idealnie i co ważne dyskretnie wkomponują się w aranżację każdego wnętrza.