Stoły ogrodowe: tworzywo sztuczne

8 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Stoły ogrodowe z tworzywa sztucznego – czas na biesiadę!

Letnie posiłki w ogrodzie, długie rozmowy, spotkania z rodziną i przyjaciółmi – we wszystkich tych sytuacjach ważną rolę odgrywa stół ogrodowy z tworzywa sztucznego. Właśnie takie modele są bardzo często kupowane. Rywalizują jedynie ze stołami z drewna, jednak ostateczny wybór uzależniony jest od naszych oczekiwań, zasobności portfela, a także od miejsca, w którym zamierzamy ustawić ten mebel. Wybierając stół ogrodowy z tworzywa sztucznego, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj tego materiału, kształt i wielkość mebla. Stoły mogą różnić się także sposobem składania, rozkładania, czy stylem Wielkość stołu powinna zależeć od wielkości przestrzeni, w jakiej ma on stanąć. Inne stoły będą nas interesowały, gdy urządzamy nieduży balkon – wtedy zwykle kupujemy najprostszy i niewielki stół ogrodowy plastikowy - inne, gdy aranżujemy spory taras lub ogród. Pamiętajmy jednak, że wiele stołów można rozkładać i w ten sposób dopasowywać do okoliczności. Tak czy inaczej, przy zakupie sprawdźmy, czy mechanizm rozkładania jest sprawny i jaką wielkość zyskuje mebel po rozłożeniu, a także, czy i jak zmienia się jego kształt. Stół okrągły często rozkłada się, zyskując kształt owalny, a kwadratowy staje się prostokątem.

Stoły ogrodowe – z jakiego tworzywa

Spośród stołów ogrodowych z tworzywa sztucznego dużym zainteresowaniem cieszą się stoły z technorattanu (syntetycznego polietylenu). Takie modele, zwykle sprzedawane w komplecie z krzesłami, odnajdą się niemal w każdym ogrodzie. W zależności od koloru, czy grubości splotu włókna taki stół może pasować do ogrodu w stylu nowoczesnym, wiejskim lub tradycyjnym. Stół z technorattanu do złudzenia przypomina rattanowy, jednak ma nad nim wielką przewagę – jest odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a po deszczu wystarczy go jedynie wytrzeć suchą szmatką.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się stoły ogrodowe z plastiku. Do ich wyboru najczęściej skłania niska cena i odporność na wilgoć.

Plastikowe stoły ogrodowe – jakie mają zalety

Najważniejszą cechą mebli z tworzyw sztucznych jest ich powtarzalność. Innymi słowy, każdy plastikowy stół i stolik ogrodowy z danej serii jest identyczny – i blat, i nogi. Po drugie, stoły i wszystkie meble z tworzywa sztucznego łatwo jest utrzymać w czystości. Wystarczy szmatka i odrobina płynu do mycia naczyń. Plastikowe stoły ogrodowe dobrze zniosą działanie wody, nawet w dużych ilościach. Meble wykonane z plastiku są też zaskakująco lekkie. Łatwo je przenieść z ogrodu do domu zaraz po usłyszeniu pierwszych oznak nadchodzącej burzy. Cechę tę docenią również wszyscy miłośnicy częstych aranżacyjnych przeróbek. Składane stoły i krzesła z plastiku można do woli przestawiać, łącząc ze sobą sprzęty w różnych kolorach.

Plastikowy stół ogrodowy – inne zalety

Choć stół ogrodowy z plastiku kojarzy się najczęściej z okrągłym blatem, do wyboru są także modele owalne, kwadratowe i prostokątne. Plastik to tworzywo, które łatwo daje się formować. Do wyboru są więc także stoły składane, jak również wyposażone w rozmaite akcesoria, na przykład parasole ogrodowe czy rynienki, którymi odpływa woda. Zaletą tworzyw sztucznych jest możliwość barwienia ich na absolutnie każdy kolor. Najczęściej jednak spotykane są plastikowe stoły ogrodowe w kolorze białym, w różnych odcieniach zieleni, a czasem także szare lub brązowe. Popularność plastikowych stołów ogrodowych w głębokim zielonym kolorze można tłumaczyć tym, iż znakomicie wtapiają się one w otoczenie.

Stół ogrodowy – plastikowy czy drewniany?

To zależy od gustu kupującego i jego możliwości finansowych. Z pewnością modele z drewna są znacznie droższe. Z pełnym przekonaniem można jednak powiedzieć, że wielka zaletą plastikowych stołów ogrodowych jest ich bogate wzornictwo oraz lekkość – pod tym względem tworzywa sztuczne nie mają sobie równych.

W ogrodach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu mile widziane będą zestawione obok siebie meble wykonane z różnych materiałów. Ciekawy efekt dekoratorski uzyskamy zestawiając ze sobą plastikowy stół w intensywnym czerwonym kolorze z prostymi, drewnianymi krzesłami. W sprzedaży dostępne są również stoły ogrodowe o plastikowych blatach i stelażu z innego materiału, np. metalu. Ponadto na stołach z technorattanu często stosowany jest dodatkowy blat ze szkła – dzięki temu powierzchnia mebla jest idealnie równa, co ułatwia zarówno spożywanie posiłków, jak i mycie i przecieranie powierzchni blatu.

Stoły ogrodowe z tworzywa sztucznego są bezpieczne dla naszego zdrowia, łatwe w konserwacji, lekkie i przystępne cenowo (zwłaszcza modele z plastiku) – nic dziwnego, że cieszą się taką popularnością.