Stołki i pufy

263 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Rodzaje pufów

Ciekawym rozwiązaniem jest puf składany. W pokoju dziecięcym sprawdzi się, jako mebel do siedzenia i schowek na zabawki. Urządzając pokój dla dziecka, należy myśleć o rozwiązaniach praktycznych, ale też bezpiecznych. Meble, które będą stanowić wyposażenie pokoiku, powinny być wygodne i miękkie zarazem. Należy unikać ostrych krawędzi. Kolorowe pluszowe pufy dla dzieci idealnie spełniają te kryteria.

Pufy znajdują zastosowanie nie tylko w pokojach dziecięcych. W salonie mogą pełnić rolę dodatkowego siedziska. Najlepiej spiszą się obok stolika kawowego i innych mebli do siedzenia. Wybierając stołki i pufy do pokoju dziennego, warto kupić modele, których wysokość nie jest wyższa niż wysokość fotela lub zasłonysofy – wówczas puf może służyć również, jako podnóżek. W sypialni przed łóżkiem bardzo dobrze wyglądają stołki i pufy prostokątne. W przedpokoju sprawdzą się, jako skrzynia na kapcie lub siedzisko do zakładania butów. Podobną pomocną rolę może pełnić taboret do przedpokoju. Wbrew pozorom to bardzo użyteczny i funkcjonalny mebel, bez którego trudno się obyć. Można na nim przysiąść, chcąc zawiązać buty lub je zdjąć. Przydaje się również wtedy, gdy po wejściu do domu potrzeba odstawić gdzieś na chwilę siatkę z zakupami. Nie musi być brzydki. Nowoczesne taborety wykorzystują różne materiały, zwłaszcza metal i tworzywo sztuczne. Projektanci mebli sięgają po modne wzory i kolory, dzięki czemu designerskie krzesła i taborety nabierają cech sztuki użytkowej.

Ergonomiczne biuro

Często w pozycji siedzącej spędzamy po kilkanaście godzin w ciągu dnia. Dlatego coraz więcej krzeseł do komputera projektuje się w taki sposób, by odciążyć kręgosłup i zapewnić odpowiednie rozluźnienie mięśni. Jednym z najlepszych rozwiązań projektowych tego typu jest krzesło klęcznik, które dzięki swojej niezwykłej konstrukcji pozwala długo przebywać w tej samej pozycji bez nadwyrężania kręgosłupa. Osoby, które podczas pracy na komputerze spróbują skorzystać z krzesła klęcznika, mogą na własnej skórze przekonać się o jego niezwykłej wygodzie.

Jeśli wolimy tradycyjne krzesło, wybór jest ogromny. Można zdecydować się na klasyczne – drewniane, lub bardziej nowoczesne z tworzywa sztucznego. Kupując je warto pod uwagę wziąć nie tylko wygląd mebla, ale także wygodę użytkowania. Tu niekwestionowanym liderem jest krzesło z podnóżkiem. Wielogodzinna praca przy biurku może stanowić duże obciążenie dla kręgosłupa. Dlatego osoby, które siedząc nie mogą postawić całej stopy na podłożu powinny zaopatrzyć się w podnóżek lub bardzo wygodne biurowe krzesło z podnóżkiem. Taki model na pierwszy rzut oka nie różni się od tradycyjnego krzesła obrotowego tyle, że do jego nogi przymocowana jest obręcz służąca do opierania nóg.

Osobom, które bardzo długo pracują w pozycji siedzącej przyda się podnóżekskładany. Dzięki temu niewielkiemu podestowi, w łatwy sposób można utrzymać nogi zgięte w kolanach pod kątem dziewięćdziesięciu stopni, czyli zgodnie z zaleceniami fizjoterapeutów.

Lampy PUFF-BUFF

To designerski fenomen i bardzo efektowna dekoracja domu i biura. Nie uwierzycie, ale są napełniane… powietrzem! Tak, tak! Wyglądają trochę jak dmuchane zabawki, ale są najprawdziwszymi lampami, które zdobyły już międzynarodową sławę! Ich projektanci oraz właściciele, którzy je posiadają przyznają, że to czyste piękno z odrobiną anarchii dodającej życiu smaku. Produkty firmy PUFF-BUFF zdobią domy, kawiarnie i biura na całym świecie. W ofercie tej marki można znaleźć wyjątkowe oświetlenie do własnego salonu, ale też nieszablonowy prezent dla znajomych. Lampy PUFF-BUFF to doskonałe rozwiązanie również do ogrodu czy na taras. Dekoracyjne stołki i pufy z pewnością w ich towarzystwie będą wyglądały jeszcze efektowniej.

Odkryj nasz szeroki asortyment stołków i puf na WestwingNow i kup swój ulubiony model!