Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Stoliki pomocnicze: zielony

  13 Produkty

  Zielone stoliki pomocnicze – oryginalne i funkcjonalne

  Czy warto wpleść w aranżację wnętrza mebel o zdecydowanej barwie, na przykład zielony stolik pomocniczy? Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Taki kolorystyczny akcent dobrze zrobi każdej stylizacji - ożywi ją, zdynamizuje, będzie przyciągać uwagę i zapobiegać monotonii, zwłaszcza, gdy pomieszczenie jest urządzone w spokojnych, neutralnych kolorach. Ponadto zieleń jest barwą, która korzystnie działa na człowieka, wycisza i poprawia samopoczucie. Tak samo będzie na nas oddziaływał zielony stolik pomocniczy.

  W harmonijnej, urządzonej ze smakiem aranżacji ważne są wszystkie elementy, które się na nią składają: meble, akcesoria i dekoracje. Warto wybierać przedmioty, które najlepiej łączą funkcje praktyczne z dekoracyjnymi. Zielony stolik jest doskonałym przykładem takiego oryginalnego i praktycznego designu. Stonowana, przyjemna dla oka barwa wchodzi w udane duety kolorystyczne zarówno z bielą, szarością, jak i naturalnymi odcieniami drewna. To upewnia nas w przekonaniu, że bez większego trudu uda się znaleźć zielony stolik odpowiedni do każdej aranżacji. Współczesne meble wykonuje się z drewna, metalu oraz nowoczesnych tworzyw sztucznych. A że zieleń różne ma wcielenia, jest w czym wybierać!

  Zielone stoliki w różnych wydaniach

  Kolor zielony charakteryzuje się bardzo pozytywnym wpływem na psychikę człowieka. Nie tylko pozwala się zrelaksować, lecz przy okazji poczuć silniejszą więź z przyrodą. Każda z wersji zieleni ma jednak nieco inne właściwości i pasuje do innej aranżacji:

  • Zieleń w odcieniu limonki – to odcień jasny i pełen energii. Zielony stolik w wersji limonkowej świetnie sprawdza się w aranżacji nowoczesnej, a także w pokoju dziecięcym.
  • Zieleń w odcieniu oliwkowym – jest to kolor stonowany i szlachetny. Jego uroda wspaniale zaznacza się w towarzystwie brązów i barw ziemi. Subtelnie postarzane meble oliwkowe, także zielony stolik pomocniczy, można z powodzeniem wykorzystać, aranżując wnętrze w stylu industrialnym. Sprawdzą się także w tradycyjnie urządzonych mieszkaniach.
  • Odcień szmaragdowy zieleni – uważany jest za najbardziej szlachetną wersję tej barwy. Warto wprowadzić go do aranżacji w stylu klasycznym. Szczególnie w zestawieniu z brązowymi, drewnianymi meblami zaprezentuje się zjawiskowo. Wiele antyków ma detale właśnie w kolorze szmaragdowym.
  • Zielony stolik pomocniczy, kawowy i rtv

   Drobne meble i akcesoria pełnią ważną funkcję praktyczną oraz dekoracyjną. Zielony stolik można wykorzystywać w kilku rolach:

  • Zielony stolik kawowy – trudno sobie wyobrazić wygodną strefę wypoczynkową bez stolika. Na blacie można położyć czytaną książkę albo postawić filiżankę z aromatyczną kawą. Stolik, który oprócz blatu ma też dolną półkę, przyda się do przechowywania kolekcji czasopism.
  • Zielony stolik pomocniczy – sprawdzi się jako dodatkowy blat, gdy zjawią się liczni goście. Na co dzień zaś może wcielić się w rolę konsoli lub kwietnika. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by praktyczny stolik wykorzystać na przykład podczas gry w szachy.
  • Zielony stolik rtv – solidny mebel przeznaczony na telewizor i zestaw kina domowego może być efektowną dekoracją. Jeśli w salonie królują meble białe, szare bądź brązowe, zieleń może być dobrym sposobem na ożywienie spokojnej aranżacji.
  • Zielony stolik w różnych odsłonach

   Jaki zielony stolik pomocniczy wybrać do aranżacji? Oto kilka praktycznych wskazówek:

  • Styl nowoczesny – warto postawić na mocniejsze odcienie oraz lakierowane powierzchnie. Godne polecenia do wnętrz w tym stylu są zielone stoliki z tworzyw sztucznych, takich jak akryl czy polipropylen.
  • Styl industrialny – najlepiej sprawdzi się tu zielony stolik w odcieniu oliwkowym bądź lekko złamanym, z wyraźnymi przecierkami. Ciekawie prezentują się stoliki metalowe, świetnie współgrające z industrialnym wystrojem, a także stoliki z blatem wyglądającym jak taca – mebel jest niewielki, jednak dzięki wysokim brzegom, nic z blatu się nie zsunie.
  • Styl klasyczny – właściwie każdy odcień zieleni doskonale sprawdzi się w aranżacji klasycznej. Stolik limonkowy to świetny wybór do aranżacji modern classic, z kolei oliwkowy czy szmaragdowy – do wnętrz z designem głęboko zakorzenionym w klasyce. Do niedużych salonów warto poszukać kompletu stolików, to znaczy dwóch trzech mebli, które można wsunąć jeden pod drugi. Nie zabierają miejsca, a w razie potrzeby – „służą pomocą”.
  • Styl prowansalski – zielony stolik wspaniale ożywia wnętrze skąpane w bieli. Warto zwrócić uwagę na odcienie pastelowe i miętowe.
  • Aranżacja wnętrz to niekończąca się przygoda i inspirująca gra. Uroczym pionkiem w tej rozgrywce jest zielony stolik pomocniczy, który można z powodzeniem wprowadzić zarówno do wystroju klasycznego, jak i nowoczesnego.