Rozmiar

  Stoliki pomocnicze: szary

  5 Produkty

  Stoliki pomocnicze – praktyczne i designerskie

  Stoliki pomocnicze szare, zasadniczo stoliki te mają jedną ważną funkcję do spełnienia – jak sama nazwa wskazuje, mają być pomocne w wykonywaniu codziennych czynności w domach prywatnych i w lokalach komercyjnych. Może to być stolik kawowy czy gazetownik. Jednocześnie w niektórych sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziemy designerskie modele stolików, które będą stanowiły ciekawy dodatek do aranżacji nowoczesnego pomieszczenia.

  Szary stolik w kilku odsłonach

  Stoliki w odcieniach szarości pasują do wnętrz w aranżacji klasycznej, nowoczesnej i industrialnej, a także do loftów. W zależności mieszkania, szary stolik będzie różnił się designem i materiałami, z jakich został zrobiony. W klasycznym salonie dobrze będzie wyglądał rustykalny szary stolik kawowy. Warto wybrać model z półeczką na dole, na której można położyć prasę czy pilot do telewizora. Z kolei do industrialnych wnętrz najlepiej wybrać prostokątny szary stolik, z prostą, stalową ramą i blatem z litego drewna. Dobrze będzie wyglądał również model o oszklonym pulpicie. W nowoczesnym salonie najlepiej prezentują się meble wykonane z drewna i metalu oraz dekoracje ze stali nierdzewnej i matowego szkła. Do takiego wnętrza idealnie pasuje niewielki, okrągły szary stolik kawowy w ciemnopopielatym odcieniu.

  Do małych salonów lub mieszkań warto wybrać rozkładany szary stolik z drewna lub wysokiej jakości laminowanej płyty. Jest to świetne rozwiązanie do niewielkich przestrzeni, gdzie trudno jest pomieścić zarówno stół i nieduży stolik kawowy. Przeciętna długość złożonego blatu wynosi 110 cm, zaś po jego rozłożeniu mierzy już ona 160 cm. Rozkładany szary stolik sprawdzi się w trakcie rodzinnego obiadu lub imprezy w większym gronie osób. Szary stolik najlepiej wygląda na tle kompletu wypoczynkowego w kolorze ciemnej czekolady lub hebanowym.

  Stoliki pomocnicze szare w futurystycznym salonie

  Innym, ciekawym pomysłem na aranżację salonu jest sięgnięcie po koncepcje futurystyczne. Póki co nie są one zbyt popularne, lecz coraz częściej można spotkać wielbicieli takich wnętrz. Styl futurystyczny w wystroju wnętrz charakteryzuje się meblami o nieregularnych kształtach i lakierowanej na wysoki połysk powierzchni. Nie ma w nim miejsca na drewno, wyposażenie i akcesoria wyprodukowane są z tworzyw sztucznych, stali nierdzewnej i włókna szklanego. Kolorystyka opiera się na trzech kolorach: białym, czarnym i szarym. Do futurystycznego salonu idealnie pasuje designerski szary stolik z włókna szklanego z zamontowanym pod blatem oświetleniem LED. Stolik ma owalny kształt i jest wykończony na wysoki połysk. Jego wymiary wynoszą 130 cm szerokości, 30 cm wysokości i 60 cm głębokości.

  Nie trzeba urządzać całego domu w stylu futurystycznym, by skorzystać z niektórych charakterystycznych dla niego elementów wystroju. W nowoczesnym salonie szary stolik z włókna szklanego można zestawić ze skórzanym kompletem wypoczynkowym. Ciekawą dekoracją stolika będą okrągłe, lustrzane podkładki pod szklanki. Meble w nowoczesnym salonie powinny być białe, z blatami wykończonymi na wysoki połysk. Dobrze będą się z nimi komponowały wazony o artystycznym kształcie i szary zegar naścienny składający się z samych wskazówek.

  Stolik kawowy szary klasyczny i nowoczesny

  Stoliki kawowe, zwane też często ławami, stanowią must have w aranżacji salonu. Można na nich zgromadzić kolekcję dekoracji, odłożyć czytane książki albo odstawić filiżankę z aromatyczną kawą czy herbatą. Te niepozorne meble przydają się na co dzień, a jednocześnie mają dużą aranżacyjną moc. Za ich pomocą można ukoronować wystrój, podkreślając styl, który w nim dominuje. Stolik kawowy szary najchętniej wybierany jest do aranżacji nowoczesnych. Jego prosta forma, a także uniwersalna, stonowana barwa to gwarancja wnętrzarskiej harmonii.

  Bogactwo materiałów

  Zarówno design, jak i materiał mają ogromne znaczenie w przypadku każdego mebla. Stolik kawowy szary może być wykonany z kilku materiałów:

  • Drewno – wybór dla miłośników klasyki. Drewniany stolik kawowy szary świetnie prezentuje się w aranżacjach klasycznych i prowansalskich. Modele subtelnie postarzane można też włączyć do wystroju industrialnego. Ogromną popularnością cieszą się stolik kawowe na skośnych drewnianych nóżkach zwieńczone szarym blatem.
  • Tworzywa sztuczne – nowoczesne technologie pozwalają wytwarzać meble o nietuzinkowych formach. Stolik kawowy szary z tworzywa sztucznego to tego najlepszy przykład. Dostępne są modele o opływowych formach, w kształcie spłaszczonej elipsy albo składające się z kilku połączonych ze sobą „klocków”. Bardzo ciekawie wygląda model składający się z jednej masywnej, asymetrycznej nóżki, którą przykrywa szklany blat.
  • Metal – cienkie metalowe pręty połączone w lekką optycznie całość to prawdziwy hit aranżacji wnętrz od kilku sezonów. Metalowy stolik kawowy szary świetnie prezentuje się zarówno w wersji minimalistycznej, czyli na planie sześcianu bądź prostopadłościanu, jak i bardziej rozbudowanej – na przykład z promieniście rozchodzącymi się prętami w podstawie.

  Stolik jest jednym z podstawowych mebli, które znajdują się na wyposażeniu każdego domu i mieszkania. Stanowi nieodłączną część kompletu wypoczynkowego, przy którym spędza się czas z rodziną i znajomymi. Niekiedy służy też za miejsce do pracy. Dlatego możliwe, że stolik pomocniczy szary odnajdzie się w twoim wnętrzu idealnie.