Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Stoliki pomocnicze: fioletowy

  0 Produkty

  Fioletowe stoliki pomocnicze - meble w królewskim kolorze

  Kolorowe meble, takie, jak na przykład fioletowe stoliki pomocnicze, od kilku sezonów nie opuszczają naszych mieszkań. Skąd bierze się popularność fioletowych stolików i innych rzeczy w tym kolorze? Prawdopodobnie tajemnica tkwi w szczególnych właściwościach tej barwy. Fiolet jako kolor jest utożsamiany z przepychem i bogactwem, a także z władzą i autorytetem. Wygląda okazale i zamożnie, potrafi z drobiazgu uczynić ważny element. Tak właśnie działa we wnętrzach. Fioletowy stolik pomocniczy może stać się królem aranżacji skomponowanej na bazie spokojnych neutralnych barw. Odcienie fioletu, bakłażanowy, jagodowy, liliowy i lawendowy, pomagają się zrelaksować, łagodzą stres i wspomagają twórcze myślenie. Odcienie bardziej ogniste, takie jak fuksja, dodają energii i motywują do działania.

  Fioletowe meble we wnętrzu

  Wspaniale będą się prezentować na szarym bądź białym tle – ożywią wystrój, a jednocześnie nie zaburzą jego harmonii. Z powodzeniem połączą funkcje praktyczne z dekoracyjnymi. W tej grupie produktów wyróżniają się fioletowe stoliki pomocnicze. Nawet najprostsze, minimalistyczne modele czarują designem i przyciągają wzrok. Są chętnie wybierane zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i o charakterze glamour czy też w stylu prowansalskim. Już jeden fioletowy stolik doda aranżacji charakteru, a jeśli będzie to stolik kawowy, salon zyska nietuzinkową dekorację. Warto pamiętać, że taki sekretny składnik potrafi wpłynąć na smak całego dania!

  Fioletowy stolik w aranżacji

  Kolor fioletowy ma różne wersje, a każda z nich – swoiste właściwości dekoratorskie. Niewielkie fioletowe meble i dodatki w każdej postaci z dużym sukcesem ożywiają stonowaną aranżację. Klasyczny fioletowy stolik, szczególnie w odcieniu lawendowym, warto wprowadzić do stylizacji prowansalskiej. Na białym tle ścian i innych mebli jego niezwykły urok będzie najlepiej widoczny. Z kolei bardziej współczesny, lekko awangardowy fioletowy stolik pomocniczy bądź kawowy to znakomity wybór do nowoczesnej, minimalistycznej aranżacji. Subtelny fiolet znakomicie przełamuje chłód szarości. Dlatego jeśli we wnętrzu modern czegoś brakuje, warto przyprawić je efektownym fioletem!

  Design spod znaku glamour

  W aranżacji w stylu glamour doskonale sprawdzą się fiolety w wersji bakłażanowej, jagodowej lub lawendowej. Każda z nich świetnie komponuje się z szarościami, srebrem i czernią, czyli kolejnymi kolorami typowymi dla aranżacji glamourowej. Jeśli we wnętrzu rządzi styl glamour w wydaniu bardziej pałacowym, warto zwrócić uwagę na odcień soczystej fuksji, która pięknie prezentuje się na klasycznych meblach ludwikowskich oraz prowansalskich. Łatwo znaleźć stolik fioletowy pasujący do każdej z wymienionych odsłon glamouru. Warto wybierać do takiej aranżacji modele lakierowane na wysoki połysk, lecz w formie mocno klasycznej – czyli wyróżniające się miękkimi liniami oraz wsparte na wdzięcznych kabriolowych bądź toczonych nóżkach. Do przedpokoju godny polecenia jest wysoki stolik fioletowy z jedną małą szufladką, np. na klucze lub telefon. Może mieć prostokątny, kwadratowy bądź półokrągły blat. Ten ostatni to zdecydowanie najlepszy wybór do wąskiego przedpokoju.

  Fioletowy stolik pomocniczy - nowoczesne inspiracje

  Meble i dekoracyjne dodatki do wnętrz nowoczesnych czarują fantazyjnymi formami. Dlatego wystarczy kilka takich drobiazgów, by pomieszczenie było efektowne, a zarazem pełne harmonii. Z pewnością już tylko jeden fioletowy stolik w stylu modern ma szansę stać się prawdziwą gwiazdą aranżacji. Warto zwrócić uwagę na udane zestawienia fioletu i lakierowanego na wysoki połysk metalu. Mebel łączący takie barwy na pewno nie pozostanie niezauważony.

  Dużą popularnością cieszą się małe stoliki o okrągłych blatach. Metalowa nóżka z podstawą zapewnia elegancki blask, a barwny blat wprowadza kolorystyczną nutę. Równie efektowne jest odwrotne zestawienie, czyli kolorowa konstrukcja i lekki optycznie, na przykład szklany blat. Fioletowy stolik w takim wydaniu może mieć ciekawą organiczną formę i prezentować się jak eksponat z wystawy sztuki współczesnej.

  Fioletowy stolik pomocniczy - minimalistycznie piękny

  Do wnętrz minimalistycznych dekoratorzy polecają meble o najprostszych formach. Doskonałym przykładem może być fioletowy stolik pomocniczy na czterech nóżkach z blatem w formie tacki. Wysokie krawędzie dają gwarancję, że z blatu nic się nie zsunie. Taki mebel pomocniczy sprawdzi się na przykład podczas domowych imprez. Jeśli dodatkowo stolik jest na kółkach jego przydatność jeszcze bardziej się zwiększa. Warto wspomnieć, że stoliki z blatem w formie tacy są obecnie bardzo modne. Innym popularnym rozwiązaniem są zestawy złożone ze stolików o różnej wysokości, w których każdy mebel mieści się pod blatem drugiego. Zajmują mało miejsca a w razie potrzeby mamy trzy fioletowe stoliki.

  Meble o wyrazistych kolorach, takich jak fiolet potrafią ”zrobić” całą aranżację. Soczysta barwa przyciąga wzrok i dodaje wnętrzu charakteru. Jeśli chcesz mieć w salonie gwiazdę, zdecyduj się na fioletowy stolik pomocniczy.

  Odkryj nasz szeroki asortyment fioletowych stolików pomocniczych na WestwingNow i kup swój ulubiony model!