Stoliki pomocnicze: biały

56 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Rodzaje stolików

Biały stolik sprawdzi się w aranżacjach minimalistycznych i stawiających na barokowy przepych. Jego powierzchnia może być lakierowana na wysoki połysk lub mieć przetarcia, spod których prześwitują inne barwy. Dopasowanie go do odpowiedniego stylu w dużej mierze zależy od wyboru tworzywa, z jakiego jest wykonane. Stylowy biały stolik może być:

  • Drewniany – najbardziej klasyczny i bezpretensjonalny. Może być po prostu pomalowaną na biało skrzynką z nieheblowanych desek lub meblem z rzeźbieniami, o wyrafinowanych kształtach. Biały stolik drewniany doskonale sprawdzi się w aranżacjach skandynawskich, w których stawia się na jasne barwy i meble z naturalnych tworzyw. Na biało może mieć pomalowane tylko nóżki, lub odwrotnie – sam blat.
  • Ceramiczny – praktyczny i bardzo dekoracyjny. Stoliki ceramiczne zwykle są smukłe, mają cylindryczne kształty i ażurowe zdobienia po bokach. W razie potrzeby mogą posłużyć za siedziska. Idealnie sprawdzą się aranżacjach orientalnych – meble ceramiczne przed wiekami, jako pierwsi zaczęli produkować Chińczycy.
  • Metalowy – tradycyjny biały stolik z ozdobnymi kuciami i ażurowym blatem najlepiej zaprezentuje się w ogrodzie. Razem z krzesłami do kompletu odtworzy romantyczny klimat ogrodu francuskiego lub uroczej oranżerii z początku ubiegłego wieku.
  • Szklany – może być wykonany z barwionego na biało szkła giętego. W ten sposób zyska nietypowy kształt i stanie się najbardziej niezwykłym meblem w salonie w stylu industrialnym. Równie oryginalnym pomysłem okaże się stolik kawowy na drewnianych nóżkach lakierowanych na wysoki połysk w kolorze białym i z przezroczystym szklanym blatem.
  • Z włókna szklanego – to tworzywo zapewnia połysk i pozwala wyczarowywać najbardziej nietypowe kształty. Biały stolik z włókna szklanego może przybrać formą kulistą, półkulistą lub eliptyczną. Niekiedy będzie przypominał wielką mydelniczkę lub element wyposażenia futurystycznego statku kosmicznego. Niezastąpiony w stylu nowoczesnym, zwłaszcza, jeśli będą z nim zestawione meble i dodatki ze szkła lub w jaskrawych kolorach.

Biały stolik nie tylko pasuje do każdego wnętrza. Można też mieć pewność, że przez lata będzie modnym meblem w salonie. Biel przecież się nie starzeje. Stoliki pomocnicze białe to elementy dekoracyjne, które często mają ostatnie, ale zdecydowanie decydujące zdanie w aranżacji wnętrza.