Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Stoliki kawowe: brązowy

  16 Produkty
  Sortuj: Popularność
  Filtr
  Brązowy

  Brązowy stolik kawowy

  Brązowy stolik kawowy nie musi być drewniany, by wniósł do pomieszczenia trochę ciepłej atmosfery. Brąz jest szlachetny w każdym wydaniu – drewnianym, miedzianym i szklanym. Naturalna barwa drewna daje poczucie ciepła i bezpretensjonalnej elegancji. Dzięki niej łatwo poczuć się "jak w domu". Stoliki z drewna będą wybierać do salonu zwolennicy klasyki. Brązowy stolik kawowy może być jednak wykonany z innego tworzywa. Brąz, zależnie od odcienia, może kojarzyć się z bliskością natury, słodyczą lub industrialnym rozmachem.

  Nowoczesne brązowe stoliki kawowe – drewniane

  Nowoczesne stoliki kawowe mają liczną i silną reprezentację w postaci modeli drewnianych. Najpopularniejsze są minimalistyczne, nieco surowe projekty. Ciekawym przykładem jest stolik, którego projektant bardzo dosłownie potraktował pojęcie „z drewna”. Wspomniany stolik kawowy to nic innego, jak okorowany i specjalnie zaimpregnowany gruby pień. W bardziej złożonym wariancie nietypowy stelaż zestawia się z przezroczystym blatem z hartowanego szkła, a podstawa stolika może przypominać poskręcane korzenie lub gałęzie drzew.

  Współczesne projekty w dużej mierze czerpią również z wzorców skandynawskiego wzornictwa. Modne są niewielkie, okrągłe stoliki na cienkich, osadzonych pod skosem nogach. Część powierzchni mebla pomalowana jest farbą (przeważnie białą), natomiast na pozostałej części eksponuje się pierwotny, drewniany materiał. Połączenie naturalnego surowca z połyskliwym lakierem tworzy interesujący kontrast. Do produkcji wielu drewnianych mebli często wykorzystuje się też zaawansowane technologie gięcia drewna, dzięki którym powstają stoliki kawowe zrobione z jednego kawałka materiału, w których blat płynnie łączy się z podstawą mebla. Te wyjątkowe meble są doskonałym przykładem tego, jak nowoczesny design może czerpać inspiracje z natury.

  Brązowe stoliki kawowe - nie tylko drewniane

  Stolik kawowy to niezbędny element wystroju każdego salonu. Tworzywo, z jakiego będzie wykonany, zależeć będzie od indywidualnych preferencji i stylu, w jakim urządzony jest dom. Stolik brązowy może być:

 • Drewniany – meble w kolorze naturalnego drewna zawsze będą na czasie. Drewno just tworzywem uniwersalnym, wprowadza do wnętrza ciepło i przytulność. Pozwala się rzeźbić w najbardziej niezwykłe formy. Brązowa barwa, jakie posiada drewno działa kojąco i daje poczucie naturalnej elegancji
 • Miedziany – barwa miedzi sytuuje się gdzieś między brązem a czerwienią. Stolik brązowy miedziany może mieć bardzo ozdobne kucia, proste kształty lub przybierać formy futurystycznych, nieregularnych brył. Gładka i lśniąca powierzchnia miedziana jest niezwykle atrakcyjna wizualnie.
 • Z rattanu – stolik brązowy w tym wydaniu jest bardzo lekki i łatwy w utrzymaniu, nadaje się do domu i ogrodu. Może przypominać wyglądem spory kosz odwrócony do góry dnem lub mieć szklany blat.
 • Szklany – stolik brązowy może mieć drewnianą podstawię i blat z przydymionego szkła. Bardzo ciekawie zaprezentuje się stolik wykonany w całości z giętego szła barwionego na kolor mlecznej lub gorzkiej czekolady
 • Brązowe stoliki kawowe w klimacie industrialnym

  Miedź doskonale prezentuje się w lofcie, przywołuje przemysłowy klimat fabryk z początku ubiegłego wieku. Jej kolor dodaje przestrzeni industrialnej przytulności i świetnie komponuje się z barwą ceglanych ścian. Wspaniale wyglądają tu miedziane lampy, widoczne rury, naczynia i inne akcesoria. Chętnie wykorzystywane w stylu industrialnym szkło i metal tym razem mogą połączyć się w cieplejszej tonacji. Stolik brązowy miedziany może mieć formę prostego stelaża, na którym umocowany jest szklany blat. W innej wersji tylko blat może być z miedzi, a reszta wykonana z innego metalu. Najciekawszym rozwiązaniem będzie jednak stolik brązowy całkowicie pokrywany miedzią. Niezwykle oryginalnie rozwiązanie to stolik miedziany o wysokości 45 cm, wyglądający tak, jakby był zrobiony z części starego samolotu. Powinny być na nim widoczne nity, ślady spawania i śruby.

  Sama słodycz – brązowe stoliki kawowe ze szkła

  Połączenie koloru brązowego z tworzywem szklanym daje oryginalny efekt. Szkło kojarzy się z chłodnym minimalizmem, brąz z kolei jest barwą ciepłą. Takie zestawienie sprawdzi się we wnętrzach w stylu nowoczesnym, w których dominują na przykład biele, żółcie i oranże. Stolik brązowy w odcieniu czekoladowym niebanalnie będzie wyglądał na tle tapet w abstrakcyjne wzory w stylu lat 60. lub białej sofy, na której leżą pomarańczowe poduszki. Wyjątkowo pięknie zaprezentuje się stolik brązowy odcieniu karmelu, ciemnego miodu lub bursztynu. Stolik kawowy z blatem z bursztynu byłby dość kosztowną ekstrawagancją, mając ograniczony budżet można jednak zainwestować w szklany stolik w odcieniu miodowym. Może mieć formę zbliżoną do sześcianu i szerokość około 33 cm. Jego ciepła, głęboka barwa wprawi w zachwyt, kształt i tworzywo – zaskoczą. Taki brązowy stolik kawowy będzie połączeniem ciepłych barw oraz ciekawym elementem aranżacji salonu.

  Odkryj nasz szeroki asortyment brązowych stolików kawowych na WestwingNow i kup swój ulubiony model!