Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Sofy: drewno

  1 Produkty

  Sofy z drewna – klasycznie piękne

  Drewno, a więc i sofy z drewna, wyróżniają się szlachetnością i trwałością, dlatego od wieków są z powodzeniem wykorzystywane w aranżacji stylowych wnętrz. Mody wnętrzarskie się zmieniają, a meble drewniane nic nie tracą na swojej popularności – są wciąż cenione za solidność i korzystne dla pomieszczenia właściwości aranżacyjne - ocieplają je optycznie, dodają przytulności, budują miły, domowy nastrój. Każdy salon, w którym króluje dobry design oparty na naturalnych materiałach, to idealne miejsce na sofę drewnianą. W sprzedaży dostępne są modele tych mebli w dwóch formach – oparte na konstrukcji skrzyniowej bądź przypominające kształtem ławki. Każdy z nich ma inne zalety i bogate walory dekoracyjne. Sprawdź, jaka sofa drewniana będzie najlepszym wyborem do twojego domu!

  Z jakiego gatunku drewna

  Sofa drewniana najczęściej pojawia się w aranżacji salonu, jednak w zależności od wybranego gatunku drewna, a także odpowiedniego zabezpieczenia przed wilgocią, może być również wyeksponowana na werandzie, tarasie czy nawet w ogrodzie. Na zewnątrz najlepiej sprawdzają się lżejsze modele tych mebli, o budowie zbliżonej do ławki. Do produkcji sof drewniany wykorzystuje się różne gatunki drewna:

  • Drewno sosnowe – jeden z najpopularniejszych materiałów w Polsce. Łatwa do pozyskania, solidna, a także prosta w obróbce sosna jest bardzo ceniona przez stolarzy. Sosnowa sofa przyciąga uwagę przyjemną, jasną barwą, a ponieważ drewno to jest bogate w żywicę, w pomieszczeniu subtelnie unosi się jej świeży oryginalny zapach.
  • Drewno bukowe – znane ze swojej twardości, świetnie sprawdza się do produkcji różnych mebli i podłóg. Znakiem rozpoznawczym buku jest ciepły, klasyczny, miodowo-beżowy kolor.
  • Drewno dębowe – sofa drewniana wykonana z dębiny to gwarancja solidności oraz długowieczności. Warto pamiętać, że drewno dębowe jest odporne na ścieranie, co ma ogromne znaczenie w przypadku często użytkowanych mebli wypoczynkowych.
  • Drewno jesionowe – podobnie jak dębowe, jest bardzo twarde i odporne, a przy tym dość sprężyste. Sofa drewniana z jesionu uwodzi piękną, jasną kolorystyką.
  • Drewno olchowe – średnio twarde, ale dość łatwe w obróbce. Mniej popularne, jeśli chodzi o produkcję sof, jednak urzeka efektownym, lekko pomarańczowym odcieniem.

  Sofa drewniana w różnych formach

  Najprostsza w formie sofa drewniana na pierwszy rzut oka przypomina ławkę, na której miękkie siedziska i oparcia albo są wbudowane na stałe, albo można je dobrać samemu. Wśród modeli ławkowych wyróżniają się meble z lekkimi, wygodnymi materacami, tak zwanymi futonami. Zwykle są to sofy drewniane wielofunkcyjne, które po rozłożeniu zamieniają się w miejsce do spania. Doskonale sprawdzają się w przestronnych aranżacjach w stylu nowoczesnym. Dostępne są na ogół w różnych wymiarach, dlatego łatwo znaleźć sofę dwu- albo nawet trzyosobową.

  Drugą popularną formą jest sofa drewniana wsparta na konstrukcji skrzyniowej. W tym przypadku drewno może być użyte do produkcji całego mebla – łącznie z oparciem oraz podłokietnikami, albo też tylko do jego wybranych elementów. W dolnej części mebel zwykle ma wbudowany duży pojemnik na pościel. Masywna sofa drewniana, do której oddzielnie dobiera się siedziska i poduszki, stanowi zawsze niebanalny element stylizacji w aranżacji rustykalnej.

  Od minimalizmu po styl kolonialny

  Meble wypoczynkowe w salonie stanowią podstawę każdej aranżacji, dlatego umiejętnie dobrane, świetnie kreują klimat w ulubionym stylu aranżacyjnym.

  • Sofa drewniana minimalistyczna – warto wspomnieć, że lekki, żebrowany model z materacem typu futon to prawdziwy hit już od kilku sezonów! Najlepiej prezentuje się w jasnych, przestronnych wnętrzach. Można wybrać drewno o naturalnej powierzchni bądź lakierowane w ulubionym kolorze.
  • Sofa z drewna rustykalna – czyli masywny mebel, do którego oddzielnie dokupuje się dekoracyjne poduszki oraz materace. Oprócz aranżacji rustykalnej, można ją wybrać także do cechującego się naturalną prostotą wnętrza skandynawskiego. W sąsiedztwie takich sof świetnie prezentują się drewniane stoliki kawowe w kształcie stołków, najlepiej na grubszych nóżkach i z widocznymi śladami obróbki stolarskiej.
  • Sofa drewniana kolonialna – z drewna egzotycznego, czaruje głęboką, elegancką barwą. Takie modele często są wykonywane ręcznie przez najzdolniejszych rzemieślników. Do sofy warto dobrać inne meble w stylu kolonialnym lub indyjskim: stoliki kawowe, komody, regały czy szafy.

  Sofy z drewna nie bez powodu są w modzie od tak dawna, stanowią bowiem udane połączenie solidności mebla z bogatym wyborem możliwości aranżacyjnych w rozmaitych stylach.