Sofy: różowy

19 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Róż na salonach

Komplet mebli wypoczynkowych, w którym znajdują się sofy, fotele i krzesła, powinien być zarówno wygodny, jak i dobrze wkomponowany w wystrój. Do zestawu dobiera się dodatki oraz oświetlenie, a także drobne meble uzupełniające, takie jak stoliki kawowe. Kolor różowy to wybór dla odważnych, ponieważ jest bardzo wyrazisty i wymaga odpowiedniej oprawy. Różowa sofa i kanapa zawsze wspaniale prezentują się na białym tle. Może to być skąpany w bieli wystrój prowansalski czy nowoczesny, ze skandynawską nutą. Warto pamiętać, że meble w kolorze różowym znakomicie komponują się z modną, a przy tym uniwersalną szarością. Różowa sofa wspaniale dynamizuje również aranżacje w stylu glamour. Wprowadza wyrazisty akcent kolorystyczny, a przy tym współgra z meblami i dodatkami w kolorach białym, czarnym, srebrnym i fioletowym.

Z klasyczną nutą

Kanapa jest meblem znanym od wieków, nic zatem dziwnego, że współcześni projektanci czerpią inspiracje z klasycznego wzornictwa.

  • Różowa kanapa w stylu ludwikowskim – czyli prawdziwa salonowa księżniczka. Opiera się na lekkich optycznie, kabriolowych nóżkach, a cała konstrukcja czaruje miękkimi liniami. Warto zdecydować się na kanapę obitą lśniącym pluszem. To wyraźny ukłon w stronę wyposażenia dawnych pałaców, a przy okazji elegancka dekoracja z przytulną nutą.
  • Kanapa pikowana – efektowne pikowanie do dziś jest popularne w aranżacjach, w których stawia się na ponadczasową elegancję. Dlatego różowa kanapa czy sofa pikowana to doskonały wybór i do wnętrz w stylu glamour, i do klasycznych. Drobne pikowania mają też moc subtelnego dynamizowania wystroju. Ciekawym rozwiązaniem jest różowa kanapa pikowana na skośnych nóżkach, czyli design retro z romantyczną nutą.
  • Kanapa chesterfield – sofy i fotele chesterfield powstały w XIX wieku, jednak do dziś cieszą się ogromną popularnością. W wersji różowej zyskują jeszcze więcej uroku. Obicie może być wykonane ze skóry naturalnej barwionej bądź ekologicznej, a także z pluszu – aksamitu, weluru lub welwetu.

Nowoczesność na różowo

Dom w stylu nowoczesnym to świetne miejsce na wprowadzenie soczystych kolorów. Różowa sofa czy kanapa stworzą efektowną kompozycję z minimalistycznym otoczeniem. Warto wybierać modele oparte na prostych geometrycznych formach, w których to kolor odgrywa najważniejszą rolę dekoracyjną. W aranżacji nowoczesnej lepiej prezentują się gładkie obicia, takie jak skóra ekologiczna. Warto również postawić na bawełnę, len i poliester. Efektowny plusz, choć pięknie prezentuje się w różowej wersji, w salonie nowoczesnym może jednak wywołać stylistyczny zgrzyt.

Różowy mebel wypoczynkowy daje duże możliwości, jeśli chodzi o wystrój salonu. Dostępne są sofy, duże narożniki, kanapy lewo- i prawostronne, a także rozkładane i z pojemnikami na pościel. Nieduża różowa kanapa z funkcją spania to także znakomity wybór do pokoju dziecięcego.

Słodki róż wspaniale dekoruje, dodaje przytulności i korzystnie oddziałuje na zmysły.

Dlatego różowa sofa to świetny wybór do salonu w każdym stylu.