Sofy narożne

83 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Klasyczny narożnik w stylu prowansalskim

Narożnik w stylu prowansalskim to klasyczna kanapa w kształcie litery „L”, którą można ustawić w rogu pomieszczenia lub obok dużej szafy. W przeciwieństwie do sofy ma dość prostą formę, pozbawiony jest charakterystycznych, kabriolowych nóżek i zdobionej, drewnianej ramy. Kluczowym elementem, który decyduje o tym, czy mebel dobrze wpisze się w prowansalską stylizację, jest obicie. Podobnie jak w przypadku innych mebli inspirowanych francuskim wzornictwem, powinno być ono utrzymane w jasnej, pastelowej kolorystyce. Najbardziej uniwersalnym wyborem będzie biel. Aby nieco ożywić aranżację, można również zdecydować się na przydymiony róż, fiolet lub delikatną zieleń. Meble tapicerowane powinna być jednolita - ewentualnie zdobiona delikatnym, pikowanym wzorem. Funkcję dekoracyjną będą pełnić przede wszystkim ozdobne kapy i poduszki.

Do jakich wnętrz pasują narożniki, sofy rozkładane?

Narożniki rozkładane, w zależności od ich rozmiarów i formy, mogą pasować zarówno do niewielkich pomieszczeń, jak i okazałych salonów.

  • Narożniki rozkładane do małych wnętrz – tu szczególnie polecane są fotele i kanapy narożne rozkładane. Kąty w aranżacji bardzo trudno efektywnie zagospodarować, dlatego taki mebel pomaga wykorzystać każdy dostępny centymetr. I najważniejsze, że zastępuje zarówno model wypoczynkowy, jak i łóżko. A w małych wnętrzach wielofunkcyjność jest w cenie!
  • Narożniki rozkładane do dużego salonu – można je ustawić w rogu i zaaranżować tam strefę wypoczynkową. Jednak w okazałych salonach najlepiej, żeby trafiły na środek. W ten sposób wyznaczą oś aranżacyjną pomieszczenia, a ich układ na planie kąta prostego wprowadzi do wnętrza harmonię. W zależności od wielkości salonu i zasobności portfela można kupić duże meble, które są w stanie pomieścić nawet do dziesięciu gości. I co ważne, łatwo da się je przekształcić w łóżko dwuosobowe.

Łóżko narożne

Łóżko narożne to klasyczny mebel wielofunkcyjny, zwany popularnie narożnikiem. To mebel łączący funkcję sofy i fotela, a w wersji rozkładanej – łóżka do nocnego wypoczynku. Jest doskonale rozpoznawalne dzięki charakterystycznej formie w kształcie litery L. Występuje w wariancie prawo- i lewoskrętnym, dzięki czemu może być ustawiane w dowolnym rogu pomieszczenia.

Łóżko narożne to wprost wymarzony mebel dla niewielkich pomieszczeń. Za dnia pokój dzienny, w nocy sypialnia, niekiedy gabinet do pracy, czasami salon do przyjmowania gości – takie oto warunki jakże często musi spełniać niewielka nowoczesna przestrzeń. Dzięki wyposażeniu pokoju w łóżko narożne jest to możliwe. Złożone w literę L będzie sofą – wygodnym siedziskiem do pracy lub miejscem, na którym można posadzić gości. Rozłożone stanie się wygodnym łóżkiem do spania.

Praktyczny i wygodny narożnik lewostronny

Gdy na zagospodarowanie czeka lewa strona niedużego salonu, warto zdecydować się na narożnik lewostronny. Powinien to być mebel kompaktowy. Jeśli wybiera się model rozkładany, trzeba się wcześniej upewnić, czy po rozłożeniu nie będzie kolidował z innymi meblami czy akcesoriami. Mały narożnik lewostronny doskonale sprawdza się też w pokoju dziecięcym. Zapewnia odpowiednio dużo miejsca zarówno do spania, jak i zabawy.

W przestronnym salonie świetnie sprawdzi się zaś okazały, rozbudowany narożnik lewostronny. Ustawiony na środku pomieszczenia, doskonale zorganizuje przestrzeń. Warto dobrać do niego stolik kawowy w tym samym stylu aranżacyjnym, a także pufy czy dodatkowe stoliki pomocnicze. Szeroka sofa narożna rozkładana to idealne miejsce na odpoczynek w gronie rodzinnym czy wśród znajomych.