Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Serwetki i obrączki na serwetki

  94 Produkty
  Sortuj: Popularność
  Filtr

  Serwetki i obrączki na serwetki – stylowa dekoracja

  Nic tak nie dodaje subtelności stołowej dekoracji jak serwetki i obrączki na serwetki. Ze względu na ich wielki wybór można dobrać zestaw idealny do każdej okazji. Komunijne dekoracje na przykład powinny nawiązywać do charakteru uroczystości, której symbolicznym kolorem jest biel. Jednak nie tylko ona, lecz i wszystkie pokrewne barwy nadają się do wystroju sali komunijnej. Dlatego serwetki komunijne mogą być nie tylko białe, ale także w kolorze ecru, srebrne, złote oraz pastelowe.

  Serwetki bankietowe, czyli jakie?

  Serwetki bankietowe zawsze mają kształt kwadratu. Najpopularniejsze rozmiary to 35×35 cm, 40×40 cm i 50×50 cm. Są szyte z materiałów najwyższej jakości i barwione, tak żeby długo cieszyły oko mocnym równomiernym kolorem. Jak sama nazwa wskazuje, serwetki początkowo były szyte na potrzeby lokali gastronomicznych. Jednak są na tyle trwałe, eleganckie i uniwersalne, że z powodzeniem można używać ich w domu.

  Serwetki bankietowe – sztuka układania

  Serwetki bankietowe, można rzec, że zostały stworzone do składania ich w wyszukane formy i kształty, które mogą stać się oryginalną stołową dekoracją. To doskonały pomysł, żeby zachwycić gości eleganckim nakryciem stołu. Jako przykład można podać trójkątne lub prostokątne kieszonki z serwetek, które położone obok talerzy, stanowią gustowny „pokrowiec” na sztućce. Serwetki, można również złożyć w elegancki wachlarz i włożyć do kieliszków, czy szklanek na wodę lub zwinąć w rulon i spiąć przy pomocy specjalnej, ozdobnej obrączki. Na bożonarodzeniowym stole mogą znaleźć się serwetki złożone w choinki, a na wielkanocne śniadanie możne ułożyć z nich materiałowy koszyk. Wybór jest ogromny, więc warto się zapoznać z tą techniką, dzięki której, przy odrobinie wprawy, serwetka bankietowa zmieni się w małe i funkcjonalne dzieło sztuki.

  Nowoczesne serwetki – kształty i kolory

  Nowoczesne serwetki mogą także być uszyte z tkanin uznawanych za tradycyjne, a o ich modernistycznym charakterze może świadczyć nietypowy, zaskakujący kształt. Jako przykład można podać modele przypominające plamy farby. Położone na jasnym obrusy staną się wyjątkowo ekstrawaganckim dodatkiem. Nowoczesne serwetki zwykle mają mocne kolory, które sprawiają, że te dodatki stają się najbardziej widocznym elementem nakrycia stołu. Niektóre modele mają także barwy, które jeszcze do niedawna nie gościły na stołach. Przykładem mogą być czarne serwetki, które doskonale uzupełniają białe obrusy, tworząc niezwykle elegancką kompozycję.

  Odkryj nasz szeroki asortyment serwetek i obrączek na serwetki na WestwingNow i kup swój ulubiony model!