Salon: szary

338 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Stylowa aranżacja salonu

Zastanawiając się, w jakim stylu urządzić salon, warto wziąć pod uwagę również resztę mieszkania. Salon jest jednym z najważniejszych pokojów w domu, dlatego powinien komponować się z innymi pomieszczeniami.

  • Szary salon a styl nowoczesnym to minimalizm i funkcjonalność. Urządzanie salonu w tym stylu należy zacząć od wyznaczenia linii prostych, według których będzie można rozplanować ułożenie mebli i dekoracji. Projekt warto uzupełnić przynajmniej jednym meblem wykonanym według projektu ulubionego modernistycznego designera – może to być na przykład fotel LC2 Le Corbusiera lub minimalistyczny stolik Laccio.
  • Szary salon a styl glamour często łączy elementy nowoczesne i staromodne, nie należy więc obawiać się kontrastów. Projekty glamourowych salonów bardzo różnią się między sobą – łączy je jednak bogactwo kolorów i dekoracji. Warto postawić na kolor fioletowy, który pozwoli stworzyć naprawdę luksusowy wystrój. W salonie w tym stylu koniecznie musi znaleźć się kryształowy żyrandol!
  • Szary salon a styl boho wyróżnia się żywą, intensywną kolorystyką. Często pojawiają się tu dodatki inspirowane Indiami, Bliskim Wschodem oraz Afryką Północną. W salonie w tym stylu boho powinny znaleźć się pufy oraz sofa ozdobiona barwnymi poduszkami. Mozaika wykonana z kafelków z marokańskiej łazienki może ozdobić fragmenty podłogi lub ścian. Aranżację warto uzupełnić lampionami lub kadzidełkami, które pozwolą stworzyć niepowtarzalny nastrój.
  • Szary salon a styl shabby chic jest pełna romantyzmu i delikatności. Drewniane meble, wyglądające jak znalezione na babcinym strychu, pięknie komponują się z kwiatami i dekoracyjnymi figurkami przedstawiającymi zwierzęta lub amorki. Ogromną rolę w aranżacjach w tym stylu odgrywają jasne pastelowe kolory i dekoracyjne tkaniny.
  • Aranżacja salonu to duże wyzwanie – trzeba stworzyć miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego warto dodać do wystroju kilka osobistych akcentów: ramki na zdjęcia, pamiątki lub sprzęty wybrane przez każdego z domowników. Salon musi być przestrzenią wspólną – wtedy stanie się prawdziwym miejscem spotkań, a nie pokojem używanym tylko wtedy, gdy przychodzą goście.

Szary salon – klasyka designu

Kolor szary cieszy się dużym uznaniem dekoratorów wnętrz zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i klasycznych. Z wielu powodów ten kolor po popularny wybór w naszych domach – wprowadza harmonię, świetnie komponuje się z wieloma innymi barwami oraz można w nim zaszaleć z dekoratorskimi dodatkami. Choć barwa kojarzy się z surowym minimalizmem, szary salon równie dobrze może przyjąć formę klasycznie elegancką. Kluczem do pożądanego efektu jest dobrze wybrany mebel oraz ozdoby. Design nowoczesny to domena prostych geometrycznych form, klasyczny zaś – kultowych mebli wypoczynkowych, takich jak fotel ludwikowski czy sofa na skośnych nóżkach w stylu retro. Szary salon to współczesna ikona stylu.