Szukaj
WestwingNow Logo
140 zł dla CiebieBezpłatna przesyłka od 150 zł

Szary salon uznaniem dekoratorów wnętrz


Źródeł jego popularności jest mnóstwo – wprowadza harmonię, świetnie komponuje się z wieloma innymi barwami lub stanowi uniwersalne tło dla dekoratorskich popisów. Choć barwa kojarzy się z surowym minimalizmem, szary salon równie dobrze może przyjąć formę klasycznie elegancką. Kluczem do pożądanego efektu jest wybór odpowiednich mebli oraz dodatków. Design nowoczesny to domena prostych geometrycznych form, klasyczny zaś – kultowy mebel wypoczynkowy, taki jak fotel ludwikowski bądź sofa na skośnych nóżkach w aranżacji retro.


Współcześni dekoratorzy wnętrz darzą szczególną estymą design minimalistyczny. Aranżacje nowoczesne w tym nurcie są niezwykle uporządkowane, stonowane i pełne harmonii. Szary salon stanowi przy tym idealne tło dla efektownych mebli i dodatków. Wszystko jednak należy dobierać z ogromną uwagą i oszczędnie, tak by nie zaburzyć porządku przestrzennego.


Szary salon w wersji minimalistycznej to przede wszystkim gładkie ściany, bez dodatkowych dekoracji, proste meble wypoczynkowe, nowoczesne oświetlenie z industrialną nutą i praktyczne dodatki. Warto przeplatać różne odcienie szarości. Jeśli ściany są ciemne, świetnie sprawdzi się jasnoszara sofa – i odwrotnie. Godne polecenia są nieduże dywany w geometryczne wzory. Lekko dynamizują wystrój i sprawiają, że szary salon wydaje się większy.


Szary salon: nowoczesność czy klasyka?


Szary salon to świetne miejsce na designerski eklektyzm. Nowoczesne oświetlenie w stylu industrialnym można zestawić z klasycznymi meblami wypoczynkowymi. Szara pikowana sofa albo model retro na skośnych nóżkach wprowadzają do aranżacji nutkę ponadczasowego szyku. Duże szare meble znakomicie komponują się z mniejszymi białymi. Dlatego obok nowoczesnego narożnika warto ustawić lekką optycznie konsolę na kabriolowych nóżkach. Tak urządzony szary salon na pewno będzie wyglądał olśniewająco!


Klasyczne dodatki i dekoracje skutecznie przełamują chłód minimalistycznej szarości. Warto więc dobrać do salonu mięsiste zasłony, wełniane pledy, szare poduszki w dzierganych kubraczkach lub miękkie pufy. W roli dekoracji doskonale sprawdzają się czarno-białe fotografie. Subtelna gra szarości, bieli i czerni to znakomity sposób na eleganckie, przytulne, a zarazem nowoczesne wnętrze.

Salon: szary

418 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr
Szary