Salon: biały

221 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Biały salon w lofcie

Biel to kolor, który świetnie złagodzi surowość loftu, dlatego biały salon w przestrzeni industrialnej okaże się strzałem w dziesiątkę.

  • Białe meble do salonu, np. obicia sof i foteli, dodadzą przytulności wnętrzu, w którym królują ceglane ściany i metalowe elementy wykończeń.
  • Doskonale sprawdzi się również biel na ścianach. Dobry efekt przyniesie pomalowanie farbą cegieł, z zachowaniem nierównej faktury powierzchni ściennej.
  • Wnętrza loftowe słyną z dużych wysokości. Warto wykorzystać to, tworząc domową bibliotekę. Na białym regale aż po sam sufit książki będą godnie się prezentować, a ich grzbiety zostaną efektownie wyeksponowane, stając się stylową dekoracją.
  • Kluczową rolę odegra także oświetlenie. Surową i chłodną aurę wnętrz industrialnych skontrastuje biały żyrandol kryształowy, który zapewni wyjątkowy efekt świetlny nie tylko po zmroku, lecz także za dnia. Biały salon w wydaniu loftowym będzie pełen nieszablonowej elegancji.

Biały salon w stylu romantycznym

Styl shabby chic to przejaw romantyzmu w czystej postaci. Mieszkanie w tej aranżacji powinno być pełne białych, kobiecych akcentów.

Nie może tu zabraknąć miejsca na stare meble, lub chociaż takie, które dobrze imitują antyki. Kuchnia powinna być królestwem wiekowych kredensów, w sypialni niech zagości białe łóżko z ozdobnymi metalowymi kuciami na froncie, a wybierając białe meble do salonu, postawmy na stylowe sofy i fotele z obiciem w tym kolorze.

Biały salon w wersji shabby chic często będzie miał parkiet z podłużnych desek lub boazerię, którą też należy pomalować na biało. Bardzo pożądanym elementem w takiej przestrzeni okaże się zabytkowy gipsowy kominek. Biały salon w tym wydaniu powinien być pełen romantycznych ozdób i bibelotów: kandelabrów, ramek na zdjęcia, koronkowych bieżników, porcelanowych figurek i wazoników. Rolę stolika kawowego może odegrać pomalowana na biało drewniana skrzynia, stolika bocznego – zabytkowa maszyna Singer, również pokryta białą farbą. Biały salon w stylu shabby chic wspaniale zaprezentuje się z dodatkami i drobnymi akcentami w pastelowych kolorach, na przykład różowym lub błękitnym.

Czarno-biały salon: vintage i nie tylko!

Styl vintage chętnie stawia na kontrasty i zestawienia czerni z bielą. Biały salon w tym wydaniu świetnie zaprezentuje się z domieszką czarnych elementów. Białe meble do salonu i ściany znakomicie będą tu kontrastować na przykład z czarno-białymi plakatami lub dywanikiem w zebrę. Styl vintage stawia na nawiązania do minionych epok, dlatego salon o tym charakterze może być pełen mebli w stylu ludwikowskim, na giętych nóżkach, z jasnym obiciem a także luster w rzeźbionych ramach i stylowych kryształowych lamp. Na białej sofie mogą pojawić się czarne poduszki, a przeciwwagę dla białych ścian będą stanowić drzwi pomalowane na czarno.

Biel doda każdemu wnętrzu światła i sprawi, że przestrzeń powiększy się optycznie.

Dlatego biały salon to dobre rozwiązanie niemal w każdej aranżacji.