Szafki drewniane

16 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Szafki z drewna do kuchni – sosna

Szafki kuchenne drewniane zrobione z sosny cieszą się ogromną popularnością. Zapewne to za sprawą tego, że mają one wiele zalet. Przede wszystkim są odpowiednie dla alergików, ponieważ mają własności elektrostatyczne, które nie powodują zawirowań kurzu we wnętrzu. Modele te są również higroskopijne. Oznacza to, że drewno wchłania oraz przekazuje wilgoć do momentu, aż wyrówna się jej poziom w pomieszczeniu. Jeśli chodzi o wygląd, szafki kuchenne drewniane wykonane z sosny mają ponadczasowy i uniwersalny wygląd, dlatego pasują do pomieszczeń urządzonych niemal w każdym stylu. Idealnie łączą się także z innymi materiałami, na przykład kamieniem, metalem lub szkłem. Meble tego rodzaju dają duże możliwości aranżacyjne.

Rodzaje szafek

Szafka to jeden z najbardziej uniwersalnych mebli w domu! Można jej użyć w każdym pomieszczeniu.

  • Przedpokój – tu idealnie sprawdzi się szafka na buty czy klucze. Również szafka z lustrem będzie dobrym wyborem.
  • Łazienka – odpowiednio dobrane szafki łazienkowe znacznie ułatwią użytkowanie tego pomieszczenia. Szafka pod umywalkę pomoże wykorzystać maksimum przestrzeni, a narożna szafka – zaoszczędzić trochę miejsca na małym metrażu.
  • Kuchnia – nikt nie wyobraża sobie kuchni bez szafek kuchennych. To tam przechowuje się wszystkie produkty spożywcze oraz akcesoria kuchenne.
  • Salon – tu najczęściej używana jest szafka RTV, a także szafka na książki. Elegancko będą się także prezentować szafki z lustrami – powiększą przestrzeń i dodadzą jej elegancji.
  • W sypialni must have to oczywiście szafka nocna! To idealne miejsce na drobne przedmioty, które są potrzebne po przebudzeniu, jak chusteczki, telefon czy lekarstwa oraz szklanka wody.
  • W pokoju dziecka zawsze przyda się dodatkowa szafka na zabawki czy ubrania lub książki i akcesoria. Kolorowe meble rozweselą pokój malucha i pomogą zapanować nad bałaganem.
  • Biuro – tu idealnie sprawdzi się szafka biurowa oraz szafka na dokumenty. Porządek i dobra organizacja pomogą w efektywnej pracy. Można urządzić wnętrze w stylu retro, wykorzystując piękne drewniane szafki, bądź użyć tych metalowych i nadać pomieszczeniu bardziej nowoczesny i industrialny charakter.

Pielęgnacja to podstawa!

Szafki z drewna należy odpowiednio zabezpieczać, aby można było cieszyć się nimi przez długi czas. Ważne jest, aby w tym celu nie używać detergentów ani kuchennych środków chemicznych, które nie są do tego celu przeznaczone. Najlepiej wybierać produkty zawierające w składzie woski pszczele oraz oleje. Tworzą one warstwę zabezpieczającą powierzchnię mebli, a do tego nadają szafkom połysku. Olejowanie sprawia także, że z biegiem czasu drewno staje się trwalsze oraz twardsze. Jeśli szafki kuchenne drewniane są pokryte warstwą lakieru, wymagają innej pielęgnacji. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się produkty ze środkiem antystatycznym w składnie. Odpowiednie zabezpieczanie szafek kuchennych drewnianych sprawi, że przez lata będą one miały nieskazitelny wygląd.