Komody i szafki szare pozwolą stworzyć ponadczasową aranżację. Dobrze zaprojektowane nie tylko pomieszczą akcesoria kuchenne, garnki, naczynia, ale także będą zachwycać oryginalnym kształtem i kolorem. Ważne jednak, aby ich fronty były wykonane z dobrego materiału, ponieważ to jedne z najistotniejszych elementów mebli. Świetnie będą się prezentować w skandynawskim wnętrzu, ponieważ szary kolor jest charakterystyczny dla tego stylu. Podpowiadamy, dlaczego komody i szafki kuchenne szare to meble, które zadowolą gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu.
Są ponadczasowe i funkcjonalne. Jednym z najważniejszych elementów, decydujących zarówno o wyglądzie, jak i trwałości mebli, są fronty. Oto ich rodzaje:
Neutralną barwą wpisują się w filozofię stylu. W skandynawskim trendzie popularne są także naturalne materiały. Ciekawym rozwiązaniem będzie połączenie szarych frontów z drewnianymi bokami. Inną propozycją jest umieszczenie w kuchni szafek kuchennych szarych przy drewnianym stole. To zestawienie pozwoli stworzyć stonowane, ponadczasowe wnętrze. Kluczem do sukcesu są dodatki, które w tym wypadku będą uzupełnieniem aranżacji. Dobrym pomysłem będzie dołożenie ceramicznych doniczek na zioła lub pojemników na sztućce.
Praktyczna i uniwersalna, nigdy nie traci popularności. Jej początki sięgają XVII-wieku. Od tego czasu święci triumfy we wnętrzach. Choć powstaje w różnych stylach i formach, największą popularnością cieszy się brązowa komoda, zwykle w naturalnym odcieniu drewna. Komoda dębowa i z drewna egzotycznego czaruje ciemną barwą, jaśniejsza – sosnowa czy bukowa – ma magiczne właściwości optycznego powiększania pomieszczeń. Dostępne są również komody metalowe i z tworzyw sztucznych, lakierowane na brązowo. Jak zatem odnaleźć się w tym bogactwie form, materiałów i barw?
Najdroższe są komody dębowe oraz z gatunków egzotycznych, jak tek, mahoń, palisander czy wenge. Wszystkie wymienione urzekają intensywną barwą materiału. Doskonale sprawdzają się w eleganckich aranżacjach klasycznych i kolonialnych. Tańsze, a równie solidne powstają z gatunków rodzimych. Bukowa ma odcień lekko różowawy i piaskowy. Sosnowa czaruje naturalnym rysunkiem słojów. Jaśniejsze komody warto wybierać do przytulnych wnętrz prowansalskich i shabby chic.
Ciemny, czekoladowy kolor wyróżnia się elegancją i ponadczasowym szykiem. Jeśli doda się do tego pomysłowy design, w rezultacie powstaje piękny, praktyczny mebel! Brązowa komoda w wydaniu eleganckim może przyjmować różne formy, warto jednak zwrócić uwagę na dwie:
Ich znakiem rozpoznawczym jest prosta geometryczna forma. Linie podziału szuflad wyglądają jak subtelny rysunek na gładkiej, jednolitej powierzchni. Uchwyty są niemal niewidoczne lub dyskretnie zakamuflowane. Na drugim biegunie sytuuje się brązowa komoda w wersji industrialnej. Najczęściej wykonana z metalu, niekiedy delikatnie postarzonego. Praktyczne mobilne kontenerki, często wybierane są do przestrzeni biurowych. Te w formie komody mają dwie lub trzy szuflady. Łatwo dopasować je do prostego biurka i wsunąć pod blat. Brązowe komody i szafki szare cieszą się powodzeniem.