Komody i szafki: biały

48 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Białe komody i szafki - najnowsze trendy

Walorem białych mebli jest to, że pasują do wielu dodatków w innych barwach. Dzięki temu mogą być wykorzystywane w rozmaicie zaaranżowanych pomieszczeniach. Biała komoda będzie dobrze prezentować się przy beżowych, spokojnych ścianach, ale wniesie też dużo delikatności do pokoju pomalowanego na intensywny kolor. Niezwykle korzystnie na białej komodzie prezentują się wszelkiego rodzaju czarne dodatki w postaci świeczników, figurek, ramek na zdjęcia i innych gadżetów. Lakierowana biała komoda będzie wyglądać doskonale we wnętrzach nowoczesnych oraz tych o klasycznym, nawet nieco pałacowym charakterze; z kolei matowa albo przecierana – we wnętrzach prowansalskich i rustykalnych. Podobne efekty i właściwości reprezentują białe szafki.

Biała komoda – funkcjonalność na pierwszym miejscu

Oprócz walorów czysto estetycznych warto pamiętać o tym, że komoda powinna służyć swojej podstawowej funkcji, jaką jest przechowywanie. Dlatego też niezwykle ważne przy wyborze tego mebla jest to, aby miał on odpowiednie i dostosowane do konkretnego pomieszczenia parametry. Komoda jest zazwyczaj meblem dość masywnym, o średniej szerokości około 200 cm. Należy zwrócić uwagę na liczbę szuflad, w których będą przechowywane rzeczy. Warto też sprawdzić głębokość i szerokość każdej szuflady – musi ona być wystarczająco pojemna, by pomieścić przedmioty, które chcemy w niej przechowywać.

Biała komoda i szafka w stylu shabby chic

Osoby szukające sposobu na wprowadzenie odrobiny urozmaicenia do tradycyjnej aranżacji mogą zdecydować się na zakup białej komody lub szafki w stylu shabby chic. W inspirowanych nim aranżacjach dominują jasne, pastelowe kolory, przede wszystkim biel i szarość, lecz również pudrowy róż, jasna zieleń, fiolet i błękit. Shabby chic oznacza także tęsknotę za przeszłością. Idealnie sprawdzi się tu biała komoda nawiązująca do stylu ludwikowskiego o subtelnych, rzeźbionych detalach i kabriolowych nóżkach. Nutę nostalgii wprowadzą eleganckie, miedziane uchwyty w formie kołatek. Nieodłącznym elementem mebli w stylu shabby chic jest również przecierana powierzchnia. Komody, szafy, stoły i krzesła powinny wyglądać na nieco bardziej wiekowe niż są w rzeczywistości. Jeżeli na strychu lub w piwnicy kurzy się niepotrzebna, zapomniana komoda czy szafka, warto nieco ją przerobić i na nowo wykorzystać do uzupełnienia aranżacji sypialni i salonu.

Białe komody i szafki są na tyle uniwersalne i praktyczne,że raczej nie przestaną być modne – warto zainwestować i wybrać model, który zaspokoi nasze potrzeby i gusta.