Ręczniki plażowe i fouty

160 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Miękkie i chłonne ręczniki plażowe

Sięgając po kąpieli po ręcznik, przyjemnie jest trafić dłonią na miękką, puszystą tkaninę. Dlatego warto wybierać ręczniki plażowe wysokiej jakości, dobrze chłonące wilgoć i miłe w dotyku. Takie są modele wykonane z naturalnych tkanin bez sztucznych domieszek. Bawełna to najpopularniejszy rodzaj materiału do produkcji ręczników. Jest miękka i doskonale chłonie wilgoć, dość szybko schnie i jest wytrzymała. Dostępne są również ręczniki bawełniane z domieszką jedwabiu, które charakteryzują się jeszcze większą miękkością.

Miękkie i trwałe ręczniki bambusowe lub z domieszką włókien bambusowych (więcej niż 30%), są znacznie bardziej chłonne niż bawełniane i szybciej schną. Nie zawierają substancji podrażniających skórę, dlatego są idealne dla alergików.

Na metce ręcznika powinna znaleźć się informacja o jego gramaturze, która określa ciężar tkaniny w gramach na m². Im cięższy i grubszy jest ręcznik, tym lepiej chłonie wilgoć, ale i wolniej schnie, dlatego należy szukać złotego środka i dobierać grubość ręcznika do tego, jaką funkcję ma on pełnić. Jako ręczniki plażowe i kąpielowe sprawdzają się te o gramaturze: 450-500 g/m² (średniej grubości, chłonne i dość szybko schnące) oraz 500-750 g/m² (grube i bardzo chłonne, lecz wolno schną).

Modnie, kolorowo i wygodnie

Ręczniki plażowe można kupić w kilku rozmiarach. Standardowe są wymiary: 50 × 100 cm, 100 × 180 cm, 135 × 200 cm, chociaż najwygodniejszy w użytkowaniu jest rozmiar 70 × 140 cm – pozwala na owinięcie ciała i zajmuje niewiele miejsca w torbie plażowej.

Plażowe trendy szybko się zmieniają, jednak zarówno ręczniki w jednym kolorze, jak i we wzory znajdą swoje zwolenniczki. Modne są ręczniki plażowe w pasy (np. w stylu marynistycznym, czyli biało-granatowe) lub w motywy kwiatowe. Na plażach można też zobaczyć modele ozdobione modnymi w danym sezonie napisami i memami. Ręczniki plażowe we wzory mogą wyróżnić ich właściciela w tłumie plażowiczów, zaś te jednokolorowe nigdy nie wyjdą z mody i łatwiej je prać – nie odbarwią się, gdy będą prane z innymi tekstyliami w tym samym odcieniu.

By sobie zapewnić pełnię komfortu, pozostaje jeszcze wybrać odpowiedni kolor. Kobietom o jasnej karnacji do twarzy będzie w wyrazistych i energetycznych kolorach – turkusie, burgundzie, mocnym różu, pomarańczy, czerwieni. Do szatynek pasują stonowane i delikatne barwy – oliwkowa, brązowa czy kremowa. Największą swobodę mają zdecydowanie szatynki, do których pasują ręczniki plażowe i fouty niemalże we wszystkich kolorach.