Ręczniki plażowe i fouty

160 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Ręczniki plażowe dla dzieci - cienki ręcznik z bawełny

Do najbardziej popularnych ręczników plażowych dla dzieci należą te uszyte z bawełny. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na gramaturę i gęstość splotu. Dobra chłonność ręcznika nie zawsze zależy od jego grubości. Istotna jest natomiast jakość wykonania — im wyższa, tym lepiej ręcznik będzie chłonął wodę. Bardzo gruby ręcznik może okazać się za ciężki i trudniej będzie zmieścić go do plażowej torby. Za najlepsze uznawane są ręczniki plażowe z bawełny egipskiej. Szybko chłoną wodę, są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Nawet cienki ręcznik bez problemu zniesie intensywne użytkowanie i mimo upływu czasu zawsze będzie prezentował się jak nowy. Miękka i puszysta tkanina jest dodatkowo przyjemna w dotyku i nie podrażnia delikatnej skóry dziecka.

Duże ręczniki plażowe dziecięcy

Duży ręcznik plażowy o wymiarach 70×140 świetnie sprawdzi się w roli koca na plażę. Po kąpieli w morzu, maluch z łatwością cały się nim owinie i dzięki temu nie zmarznie. Takie ręczniki zrobione są w 100% z bawełny. Wewnętrzna warstwa jest wykonana z froty, a wierzchnia część pokryta jest miękkim welurem. Dzięki temu ręcznik dobrze wchłania wodę, a jednocześnie jest przyjemny w dotyku. Ręczniki plażowe nie farbują i dobrze znoszą częste pranie.

Fouty – alternatywny ręcznik plażowy

Niewątpliwą zaletę fouty stanowi to, że powstaje z naturalnych włókien. Najczęściej jest to bawełna, którą bardzo łatwo utrzymać w czystości. Materiał ten jest również przyjemny dla skóry. Ponieważ fouty są cienkie, błyskawicznie schną, a w ciągu dnia mogą często zmieniać swoją rolę. Drugą tkaniną, z której wykonuje się fouty, jest len. Podobnie jak bawełna, ma doskonałe właściwości praktyczne, a z każdym kolejnym praniem zyskuje na szlachetności. Warto zabierać je na plażę, gdzie mogą posłużyć albo jako koc plażowy, albo jako ręcznik. Ręczniki plażowe i fouty to niezbędny element akcesoriów na plażę.