Szukaj
WestwingNow Logo
140 zł dla CiebieBezpłatna przesyłka od 150 zł

Ręczniki i ścierki kuchenne pomagają w kuchni

Ręczniki kuchenne stanowią nieocenioną pomoc przy przygotowywaniu potraw. Podczas gotowania często coś się rozlewa lub przypala, bieżące przecieranie blatów i kuchenki to nieunikniona konieczność. Ścierki przydają się również do osuszenia wymytych owoców, wytarcia ubrudzonych rąk i mokrych talerzy. Trudno wyobrazić sobie bez nich jakiekolwiek prace w kuchni.

Oprócz tradycyjnych ścierek uszytych z tkanin coraz częściej korzystamy również z nowoczesnych produktów wykonanych z włókien. Dobrze dobrany zestaw akcesoriów kuchennych przeznaczonych do różnych typów zadań stanowi znaczne ułatwienie w codziennych zmaganiach z plamami i brudem.

Materiałowe ręczniki i ścierki kuchenne

Tradycyjnie w kuchni najczęściej wykorzystuje się ścierki materiałowe. Są trwałe i umożliwiają wielokrotne użytkowanie. Decydując się na ten rodzaj ścierek, warto przyjrzeć się tkaninie, z której są wykonane. Podobnie jak w przypadku pościeli i ręczników najlepiej sprawdzają się produkty z włókien naturalnych, gdyż łatwo przepuszczają powietrze i szybko schną. Ścierki bawełniane są miękkie i dobrze chłoną wilgoć, natomiast te wykonane z lnu uważa się za trwalsze i lepiej znoszące pranie w wysokich temperaturach. Nie bez znaczenia jest oczywiście rodzaj splotu ― w przypadku bawełny za najbardziej chłonne uznaje się ścierki uszyte techniką żakardową. Dobrze sprawdzają się również produkty wykonane z dwóch rodzajów materiału, na przykład bawełny i lnu bądź bawełny z niewielkim dodatkiem poliestru. Dzięki odpowiedniej strukturze takie tkaniny są wytrzymałe i długo zachowują kolor.

Urządzając stylowe wnętrze nie można zapominać o dbaniu o jego czystość i porządek. Chociaż jedni deklarują, że sprzątanie ich relaksuje a drudzy otwarcie mówią o tym, że go nie znoszą, nie da się zaprzeczyć, że jest nie do uniknięcia. Dlatego zawsze warto postarać się, aby sprzątanie stało się przyjemniejsze, niezależnie od tego, jakie ma się do niego podejście. Estetyczne i funkcjonalne akcesoria do czyszczenia przypadną do gustu każdemu, a na dodatek pomogą w codziennej pielęgnacji podłogi, mebli, dywanów lub akcesoriów.

Przydatne akcesoria do czyszczenia to nie tylko ręczniki i ścierki kuchenne

Obecnie, poza nowoczesnymi akcesoriami takimi jak designerskie odkurzacze lub mopy parowe, wciąż wykorzystuje się tradycyjne akcesoria do czyszczenia. Mimo że sprzątanie zdominowały nowoczesne rozwiązania, warto mieć w domu akcesoria do czyszczenia takie jak miotła i zmiotka, które przydają się, kiedy potrzeba coś szybko posprzątać, a nie chce się wyciągać odkurzacza.

< p>Tradycyjne ścierki to akcesoria do czyszczenia o wielu zastosowaniach. Dostępne obecnie zestawy ścierek przydadzą się w walce z kurzem, użyje się ich do osuszenia umytych naczyń, zetrą plamę z obrusu lub okruszki ze stołu. Dostępne są ścierki z włókien naturalnych, mikrofibry jak również wzbogacone cząsteczkami srebra o właściwościach antybakteryjnych. Warto sprawdzić, czy ma się w domu wszystkie potrzebne akcesoria do czyszczenia i dokupić do nich zestaw ładnych i praktycznych ścierek.

Szczotka do kurzu kojarzy się często ze starymi filmami, w których ubrane w elegancki fartuszek gosposie krzątały się po domu, dbając o czystość każdego kąta. Takie szczotki do akcesoria do czyszczenia, które warto mieć, na przykład na wypadek, kiedy chce się szybko pozbyć kłaczków kurzu gromadzących się na abażurze.

Akcesoria do czyszczenia nie muszą być nudne! Jednak ze względu na swoje prozaiczne zastosowanie najczęściej chowane są po różnych zakamarkach domu bądź mieszkania. Czas to odmienić. Chociaż akcesoria do czyszczenia nie muszą być głównym elementem dekoracyjnym, mogą stać się dodatkami, które podkreślą styl wnętrza. A poza tym będą zawsze pod ręką.

Ręczniki i ścierki kuchenne ozdobą mieszkania

W każdym domu przyda się przynajmniej kilka rodzajów ścierek. W przypadku produktów materiałowych powinniśmy mieć na uwadze, że nie pełnią one wyłącznie funkcji użytkowych, ale także dekoracyjne. Przyczepione magnesem do lodówki lub wiszące na haczykach znajdują się w najbardziej widocznych miejscach w kuchni. Niezależnie od rękawic kuchennych bardzo często wykorzystuje się je również przy podawaniu gorących dań. Warto, zatem dobrać ich kolor tak, aby pasowały również do innych kuchennych akcesoriów ― na przykład fartucha i serwetek. Cena ścierki jest przystępna, dlatego można sobie pozwolić na kilka modeli.

Odkryj nasz szeroki asortyment ręczników kuchennych na WestwingNow i kup modne i praktyczne tekstylia kuchenne!

Ręczniki i ścierki kuchenne

49 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr