Prześcieradła: biały

12 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr
Biały

Białe prześcieradła

Każde białe prześcieradło powinno być dobrze dopasowane do materaca. Dlatego bardzo istotny jest jego rozmiar. Na łóżko jednoosobowe będzie to 90×200 cm lub 120×200 cm, na dwuosobowe zaś 140×200 cm, 160×200 cm albo 220×200 cm na duże łoże małżeńskie. Klasyczne białe prześcieradło jest o tyle wygodne, że nawet gdy jest nieco za duże, można je złożyć i dopasować do materace. Nietrudno jednak o to, by prześcieradło zsuwało się z łóżka bądź marszczyło. Problem ten rozwiązują praktyczne modele z gumką. Decydując się na nie, warto zwracać też uwagę na tak zwany zakład na materac. Powinien on odpowiadać grubości materaca. Tylko prześcieradło z gumką perfekcyjnie dopasowane do łóżka gwarantuje idealny komfort i wypoczynek. Oprócz rozmiarów białego prześcieradła liczy się materiał, z jakiego powstała tkanina.

Prześcieradło z gumką to marzenie każdego śpiocha-wiercipięty. Prześcieradło z gumką bowiem nie zsuwa się ani nie spada z łóżka. Dla wszystkich, którzy w czasie snu przewracają się z boku na bok, często zmieniają pozycję „wędrując” po całym łóżku, to rozwiązanie idealne. Wszyta w prześcieradło gumka sprawia, że nikt nie obudzi się leżąc bezpośrednio na materacu w towarzystwie malowniczo pofałdowanego i leżącego na podłodze prześcieradła.

Komfortowy sen zależy od Ciebie!

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz – mówi stare polskie porzekadło. Jest w nim oczywiście wiele prawdy także w sensie dosłownym. Od jakości tekstyliów zależy komfort wypoczynku, a solidne, przyjemne dla skóry białe prześcieradło stanowi jego ważny składnik. Wygodne łóżko to pierwszy krok, by sypialnia stała się idealnym pomieszczeniem wypoczynkowym. Równie istotne są wygodne poduszki, kołdry, a także pościel. Ważną rolę odgrywają prześcieradła. W krajach śródziemnomorskich używa się ich nawet dwóch – jedno na materac, drugie zaś do okrycia się. W polskim klimacie trudno sobie wyobrazić sypialnię bez kołdry. A jakie prześcieradło wybrać? Przede wszystkim solidne i przyjemne w dotyku dla skóry. Uniwersalne rozwiązanie stanowi białe prześcieradło.

Bawełna, len, poliester…

Lniane, krochmalone białe prześcieradła znane są w Polsce od bardzo dawna. Proces krochmalenia odszedł jednak dla lamusa wraz z rozpowszechnieniem się nowoczesnych pralek. Niemniej białe prześcieradło lniane do dziś pozostaje synonimem komfortu. Wraz z kolejnym praniem tylko zyskuje na szlachetności i miękkości. Niektórzy twierdzą nawet, że lniana pościel gwarantuje najlepszy wypoczynek, ponieważ jest bardzo zdrowa dla skóry, zapewniając jej idealny komfort cieplny. Podobne właściwości ma bawełna – kolejny naturalny, a przy tym bardzo solidny materiał.

Białe prześcieradło bawełniane można prać w wysokich temperaturach, nie ma więc obaw o utrzymanie go w nieskazitelnej czystości. Alternatywę dla bawełny często stanowi tańszy poliester, czyli włókno syntetyczne. To tkanina miękka i miła w dotyku. W porównaniu z bawełną przegrywa jednak pod względem komfortu cieplnego – to naturalne włókna lepiej pozwalają skórze oddychać.

Białe prześcieradło satynowe jest produkowane ze szlachetnych przędz czesanych – śliskie i charakteryzujące się wspaniałym połyskiem. Najlepiej sprawdzi się podczas letnich, upalnych nocy. Sen na satynowym prześcieradle to samo zdrowie, ponieważ produkt utkany jest z naturalnego surowca. Co równie istotne, materiał satynowy pozostaje trwały i nie wymaga prasowania.

Białe prześcieradło frotte jest nie tylko przyjemne ale i dobrze wpływa na zdrowie. Posiada zdolność izolowania ciepła, dzięki czemu doskonale zdaje egzamin w zimie. Ponadto jest odporne na zagniecenia i bardzo chłonne. Nic dziwnego, że z tkaniny frotte produkowane są ręczniki i koce kąpielowe! Tego rodzaju prześcieradła mają rozmaitą gramaturę, dlatego można wybierać spośród modeli lekkich i przewiewnych oraz grubych i mięsistych. Warto wspomnieć, że prześcieradło frotte posiada właściwości zdrowotne. Kontakt z chropowatą strukturą materiału wpływa na poprawę krążenia.

Różne rodzaje splotów

Białe prześcieradło z gumką często wykonywane jest z tkaniny frotte. Wyróżnia się ona miękkością i charakterystyczną, lekko „kosmatą” strukturą. Jest miła w dotyku, a przy tym bardzo solidna. Nie wymaga też prasowania. Frotte powstaje najczęściej z włókien bawełnianych. Tańsze prześcieradła mogą zawierać domieszkę poliestru, dlatego warto zawsze sprawdzać materiał wykonania.

Dla miłośników gładkich, aksamitnych tkanin świetny wybór stanowi białe prześcieradło z satyny. Sprawdza się szczególnie w cieplejsze miesiące – satyna uchodzi bowiem za „chłodny” materiał. Prześcieradło satynowe czaruje eleganckim połyskiem, dlatego doskonale pasuje do sypialni w stylu glamour. Warto jednak pamiętać, że wymaga prasowania. Najłatwiej znaleźć białe prześcieradło wykonane z satyny bawełnianej.